redbull

problem z młodą łąką

Polecane posty

redbull    55

Witam , mam problem z łąką która była zasiana na początku września 2016, trawa niby ładnie powschodziła do zimy przezimowała też dobrze ale problem zaczął sie teraz po tych przymrozkach nie wiem czy to przez te przymrozki czy nie ale trawa zrobiła sie fioletowa, dodam że już z 2 tygodnie dałem na nią azot. Jak myślicie trawa się zbierze? czy zastosować jeszcze może saletrę jak się ociepli czy coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

U mnie na wiosnę aż zieleń w oczy raziła a teraz nie chce się patrzeć na tą trawę ale z pogodą nie wygrasz trzeba poczekać na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

obok mam starszą łąkę i ona jest bardzo ciemno zielona i taka żywa także widac że azot działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Przymrozek to jedno, a drugie to przez zimną pogodę nie pobiera składników przez korzeń, w tym głównie fosforu i mikroelementów. Polecam zabieg dolistny jeśli chcecie szybciej ogarnąć I pokos.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam , mam problem z łąką która była zasiana na początku września 2016, trawa niby ładnie powschodziła do zimy przezimowała też dobrze ale problem zaczął sie teraz po tych przymrozkach nie wiem czy to przez te przymrozki czy nie ale trawa zrobiła sie fioletowa, dodam że już z 2 tygodnie dałem na nią azot. Jak myślicie trawa się zbierze? czy zastosować jeszcze może saletrę jak się ociepli czy coś jeszcze innego?

 

 

U mnie na wiosnę aż zieleń w oczy raziła a teraz nie chce się patrzeć na tą trawę ale z pogodą nie wygrasz trzeba poczekać na ciepło

 

 

obok mam starszą łąkę i ona jest bardzo ciemno zielona i taka żywa także widac że azot działa

 

Dzień dobry,

 

Wiosenne ochłodzenie nie sprzyja niestety użytkom zielonym stąd obserwowane w wielu miejscach "spowolnienie" wzrostu traw. Nadchodzące dni mają przynieść poprawę pogody. Warto poczekać kilka dni na ocieplenie i dostarczyć dodatkową dawkę azotu, najlepiej w postaci saletry lub dolistnie dożywić ruń. Co do fioletowych odbarwień, które Pan obserwuje, to mogą one wynikać także z niedoboru w glebie takich składników jak fosfor czy potas.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No u mnie też robi się fioletowo na młodych i starych łąkach, sól  i superfosfat początkiem kwietnia wysiałem a dziś saletrę. Jak się nie poprawi przez tydzień to trzeba będzie chyba dolistnie dać jej kopa, tylko czym to najlepiej opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Dobrze też sprawdzić się może odżywka Agroleaf Power zrównoważony 20-20-20 plus mikroelementy, takie jak cynk, żelazo czy bor. Opakowanie 15kg należy przeznaczyć na 4ha ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Fioletowe przebarwienia są oznaką braku fosforu, którego rośliny nie mogą pobrać z powodu niskich temperatur. Po ociepleniu powinno się to unormować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Czekałem na te ciepłe dni i się nie doczekałem nadal. W majówkę ma być 30 stopni ale podzielone na 3 dni...

Zabiegi dolistne na trawy zrobiły się w takich warunkach prawie koniecznością żeby uzyskać plon i jakość paszy. Jak przestanie padać to jedziemy sprawdzonym sposobem, czyli Maximus PKMg + NaturalCropSL + NitroSpeed.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

@nieARMANDv2 to juz masz sprawdzone te zabiegi dolistne na łąkach dają efekty? ja jakoś nie praktykowałem jeszcze takich zabiegów na trawach więc kiedy najlepiej zrobić taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Testuję jeszcze różne możliwości ale póki co to po takim składzie były najlepsze efekty. W tym roku przyłożę się do tego bardziej z naciskiem również na jakość paszy po konkretnych opcjach.

Kiedy stosować... jak jest na co, czyli jak np. po skoszeniu będzie odrost taki jak na tym zdjęciu lub lekko mniejszy.

18195626_1484280698280043_1001618275_o.j


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

dzisiaj byłem na polu i trawa ładnie się już zazieleniła a fioletu nie widać teraz aby poszło ciepło to można jeszcze saletrą pojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez Pandowski
      Cześć Wszystkim!
       
      Na początek dane:
       
      Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania
      Klasa gleby: V
      Kategoria agronomiczna gleby: lekka
      PH w KCl: 3,64
      P205: 5,9
      K2O: 2,0
      Mg: 1,6
       
      Co chcę uzyskać?
       
      Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm.
       
      Moje pytania są następujące
       
      1. Jakie trawy zasiać?
      2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny?
       
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc
      Pozdrawiam
      P.
       
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez rolnik115
      Zakładam ten post bo chce poznać wasza opinie i porady dotyczące mojego pomysłu. A mianowicie. Hoduje 30 krow mlecznych w starej oborze w 3 rzędach. Pasze zadaje ręcznie. Chcę sobie usprawnić zadawanie paszy. Wpadłem na pomysł żeby zaraz za Obora wybetonowac stół paszowy dla krow . Mucki od maja do listopada chodzą po pastwisku. Wybetonowalbym stół paszowy na tym pastwisku, które jest zaraz za Obora, kupiłbym woz paszowy i zadawał pasze na ten stół. Krowy oczywiście nie chodziłyby już po całym pastwisku lecz odgrodzilbym im pół ha z dostępem do wody. Główną paszą byłby wtedy tmr. Zostaloby mi wtedy 5 ha łąki kosnej. Dodam też , że krowy gdy chodziły po pastwisku to dostawały rano qq na oborze i siano lub sianokiszonke, czyli oszczędzam 5 ha łąki . Zimy w Polsce stają się coraz lagodniejsze, więc Mucki mogłyby chodzić prawie całym rokiem na dworze. Naganiane byłyby tylko do dojenia. Co o tym sądzicie? Mam też w planie przerobić stodole na bydło opasowe ok 30 sztuk bykow mięsnych. Pasze również zadawalbym paszowozem. Proszę o wasze porady
    • Przez Supplisek
      Witam
       
      Obecnie posiadam grunty o klasach ziemi jak w temacie, na dzień dzisiejszy jest tam łąka lecz chciałbym się zająć uprawą trawy na nasiona, przeważają torfowiska, częściowo piaski na wzniesieniach lekkich i miejscami bardziej zwięzła ziemia IV klasy. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest szansa powodzenia takiej uprawy? Dodam tylko że ziemia nie jest bardzo mokra, jedynie w miejscach - dołach przy lesie ale tragedii nie ma
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj