Ecopiotr

Jak BGZ BNP PARIBAS okrada klientów.

Polecane posty

Ecopiotr    106

Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.

Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).

Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 

Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.

Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

dobrze wiedzieć bo u moich rodzicow też to pobrali (są w trakcie procesu zwalniania hipoteki) wiec myśleliśmy ze to w ramach tego pobrali :o trzeba się udać do banku z reklamacja :o


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

warto śledzić na bieżąco swoje wydatki i to nie ważne w jakim banku ma się konto czy kartę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

U mnie też to pobrali i mówili ze raz w roku musza i nie da się od tego reklamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

k....a sobie tak czytam i wiecie że u mnie też takie rzeczy odpier.....ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Reklamację zgłosiłem dzisiaj, po ok. 2 godzinach dostałem SMS-a o przyjęciu reklamacji. Z tego, co się dowiedziałem w banku, w ciągu 3-4 dni ma być zwrot. Czekam.

 

Aleksander, w umowie mam napisane "doroczny monitoring", w poprzednim roku nikogo nie było, nie było też pobrania. Wcześniej dopiero osoba po monitoringu "odzyskiwała koszty", teraz robi to "system" bez kosztów.

 

Fulton, jeśli nikt u Ciebie nie był, to za co pobrali? Opłata jest "za wizytę u klienta". Nie ma wizyty - nie ma kasy. Raz w roku mogą, ale muszą to zrobić żeby mieć prawo pobrać. Powinni uzasadnić wizytę. Ja nie wziąłem kredytu na określony cel, więc skoro nie mam trudności za spłatą, monitoring nie ma sensu/podstaw.

 

Nikita, masz rację. To co zrobił BGZ to nadużycie zaufania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

U mnie ich system komputerowy od nowego roku nalicza opłatę 25 zł/msc za wyciągi z konta, których na oczy nie widziałem, zaś takiej opłaty nie ma w regulaminie. Złożyłem u nich reklamację 2 miesiące temu, a ich pracownik do którego jestem przypisany jeszcze tego nie załatwił. Więc w najbliższym czasie zamykam u nich konto rolnicze i zostawiam sobie tylko zwykłą oszczędnościową Eskalację.

Edytowano przez AS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga07    0

A teraz idź i przeczytaj umowę oraz tabelę kosztów, które podpisałeś. Podpisałeś tak? To znaczy, że przeczytałeś i się na to zgadzasz, więc jak tam widniała ta dodatkowa opłata to co ty teraz chcesz od banku BNP Paribas? Przecież miałeś to czarno na białym w dniu podpisywania umowy. A jak coś się zmieniło winni wysłać ci odpowiednie pismo z aktualizacją cennika opłat. Widzisz wszystko trzeba czytać kilka razy zanim się podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 Nikt nie zbankrutuje przez te 150 czy 25 zł ale ile klientów straci bank przez takie praktyki ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Niewielu straci . Jak się ma jakieś kredyty to nie zmienisz z dnia na dzień banku , sam dzisiaj złożyłem reklamację .Czy jest bank , który jest uczciwy i nie robi klientów w h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

@agaga
A Ty każda jedna umowę w całości czytasz przed podpisaniem? Choć domyslam się, ze na potrzeby dyskusji okaże się, ze tak.
@ fezoi
Ja mam w lokalnym BS. Mam najbliżej, na kasie znajoma, na kredytach znajomy, wszystko załatwiane od reki, idzie się jak do SWOJEGO banku.
Jak bralismy mieszkaniowy, to nawet warunki przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Z tymi lokalnymi BS to różnie bywa , u mnie po kilkunastu latach rzetelnego spłacania wszelkich  zobowiązań przy drobnym kredycie (nawozowy) nadal chcieli ,żeby żyrantów autobusem przywozić i udziały co chwilę dopłacać , miałem ich serdecznie dość . Byłem w PKO , później w BGŻ , było ok , ale do czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Ja mam osobiste w BS, rolnicze tez. Taki okres w życiu teraz, ze kredyt za kredytem i nigdy nie było problemów. Dłuższy czas juz tam mam, także historie mam u nich(wszystko na czas splacane) i żadnych jakichś zyrantow czy dziwnych kwitów. Przy mieszkaniowym np. czas załatwienia kredytu dwa razy krótszy niż w PKO. Także ją jestem jak najbardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

A teraz idź i przeczytaj umowę oraz tabelę kosztów, które podpisałeś. Podpisałeś tak? To znaczy, że przeczytałeś i się na to zgadzasz, więc jak tam widniała ta dodatkowa opłata to co ty teraz chcesz od banku BNP Paribas? Przecież miałeś to czarno na białym w dniu podpisywania umowy. A jak coś się zmieniło winni wysłać ci odpowiednie pismo z aktualizacją cennika opłat. Widzisz wszystko trzeba czytać kilka razy zanim się podpisze.

A ty masz napisane czarno na białym, że system bankowy naliczył kilku osobom opłaty niezgodnie z umową i tabelą kosztów. Wygląda więc na to, że sama nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a posądzasz o to innych. Także swoje bezsensowne oburzenie i protekcjonalny ton zachowaj dla siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

....Nikita, masz rację. To co zrobił BGZ to nadużycie zaufania. 

Każdy bank to robi, popatrz na karty kredytowe, dodatkowe ubezpieczenia do kredytu (które nie są potrzebne jak ma się swoje) no i np przy zakładaniu konta za zero złotych miesięcznie masz mieć kartę debetową z której teoretycznie nie możesz zrezygnować (w kilku bankach możesz) a jak ja masz to masz nią wykonać transakcji na ileś PLN. A nikt o tym nie mówi. Jak się jednak powczytujecie w regulaminy banków i zadacie setkę pytań to was będą mieli może dość ale będzie wiedzieli na czym stoicie.

Smutne ale prawdziwe, bank ma zarabiać na kliencie ot co.

 

A co do opisanej sytuacji ja bym uderzył do centrali BGZ ale nie z reklamacją ale ze skargą na niewykonanie usługi i że mają przyjechać skoro kasę wzięli a osoba która naliczyła ma zostać dyscyplinarnie ukarana (ktoś przecież to zatwierdza).

Ogólnie po połączeniu z BNP robi się średnio ciekawie w tym banku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie mam zamiaru dalej rozmawiać z bankiem na ten temat (o ile dostanę zwrot), jako że jakikolwiek monitoring w moim przypadku nie ma podstaw ani sensu. Wg. tego, co mi powiedziano, opłatę pobiera "system" (który oczywiście ktoś musiał zatwierdzić i za to odpowiada)) i nikt nie ma na to wpływu.

 Ale ponieważ jestem na razie unieruchomiony (od 2 dni pada śnieg i ma padać dalej), to spróbuję zainteresować tym kilka gazet i instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

mój bank nie przyjał polisy ubezpieczeniowej twierdząc , że brak jest ubezpieczenia od kradzieży . Ubezpieczyli sami ,miało być wszystko zdarzyła się kradzież i okazało się ,że ubezpieczenie tego nie obejmuje. Oczywiście ich polisa dużo droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jeżeli macie kartę kredytową w BGZ sprawdźcie czy w ostatnim zestawieniu dla karty nie ma:

ODSETKI OD TRANSAKCJI BEZGOTÓWKOWYCH

Wychodzi 1% tego co się wydało. Hmm, nie wiem jak na chwilę obecną do tego podejść bo czekam na odp banku ale jeżeli to nie pomyłka to chyba trza będzie rozwiązać umowę o kartę (niecałe 50 dych piechotą nie chodzi a tyle mi doliczyli). Nie zapoznałem się jeszcze ze zmianami z kwietnia chyba ale jak opłaty rosną to ja rezygnuję z ich usług mimo tego że konto mam tam ponad 13 lat.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja też mam kredyt odnawialny hipoteczny co prawda nie duży i właśnie się kończy i również pobrali mi 150 zł za jakiś tam monitoring ale w zasadzie z tego co si teraz rozglądałem to jednak BGŻ w moim przypadku ma najlepszą ocenę. Do kredytu jak brałem mam ubezpieczenie na życie - najtańszy wariant. Miałem wypadek przy pracy w gospodarstwie. Zgłoszenie na krus, komisja i nic z tego. odwołanie bez powodzenia. Dzwonie do ubezpieczyciela co mam robić. Wszystkie papiery wysyłam mailem. Zero jeżdżenia gdziekolwiek. odszkodowanie przyznane a kasa w ciągu kilku dni od decyzji na koncie. Teraz myślę nad przedłużeniem tego kredytu ale oprócz odsetek miesięcznych od wykorzystanej kwoty chcą mi jeszcze wcisnąć odsetki kwartalne 3 procent w skali roku. Do tego to ubezpieczenie co mam i prowizja. Byłem w BS i PKO i tam taki kredyt nie ma szans. W Credit Agricole z kolei mogę dostać na podstawie faktur ale spłata rat co miesiąć a mnie takie coś bardzo nie interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

...Teraz myślę nad przedłużeniem tego kredytu ale oprócz odsetek miesięcznych od wykorzystanej kwoty chcą mi jeszcze wcisnąć odsetki kwartalne 3 procent w skali roku...

no właśnie - warto?

Bo mi od zeszłego roku jakoś od października ciągle coś spierniczą, to odcieli od tokena i zamiast tego głupie smsy (mam problem z zasiegiem gsm przy kompie a token akurat mi bardzo odpowiadał), teraz extra opłata dot. k.kredytowej której do tej pory nie było (może w związku ze zmianami od kwietnia weszła), wcześniej brak możliwości podejrzenia "operacji" sprzed listopada 2016 bo zmiana z ebgz na pl@net. Na innym koncie którym się "opiekuje" też przypadkiem naliczyli opłatę, żeby nie interwencja to pewnie nikt by nie zauważył że nie miało być tej opłaty.

Ogólnie mam sentyment do tego banku bo konto z czasów studiów ale zawsze coś się przytrafi :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mi też pobrali opłatę za monitoring którego nie było i sobie go nie życzę,zadzwoniłem i złożyłem reklamację z prośbą o zwrot kwoty pobranej.

@Nikita u mnie token nadal działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

token - do gospodarczego działa a ja miałem przez cały czas do prywatnego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj