Skocz do zawartości
News
blackfish

Dotacja unijna za 2016 r (Częstochowa)wciąż nie przyznana

Polecane posty

blackfish    0

Witam,

Sprawa jak w temacie. Przyszedł mi jakieś 2-3 miesiące wniosek o przyznanie płatności na 2017 r. Już jest prawie maj a pieniędzy za 2016 wciąż nie widać? Wie ktoś czym to jest spowodowane? Ojciec składał od lat, nigdy nie było problemów kasa zawsze wpływała od grudnia -do lutego. A tu zonk. Może jest coś o czym nie wiem?

blackfish    0

Nie, absolutnie.Ojciec wnioskował zawsze o jednolitą płatność obszarową i płatnośc ONW. Czyli jak to stwierdził pan z ARiMR na "przeorywanie pola". Jeśli cos było nie tak powinni przysłać jakis papier prawda? Ze wymogi nie spełnione, że się nie nalezy albo coś w tym stylu.

Edytowano przez blackfish

Wiadomość z agroFakt.pl

matias95    78

W ubiegłym roku ja dostałem dopłaty końcem maja, bo była jakaś niezgodność jednej działki. Agencja o tym jak zwykle nie poinformowała sama, trzeba było się jak zwykle dopominac

witejus    235

Witam,

Sprawa jak w temacie. Przyszedł mi jakieś 2-3 miesiące wniosek o przyznanie płatności na 2017 r. Już jest prawie maj a pieniędzy za 2016 wciąż nie widać? Wie ktoś czym to jest spowodowane? Ojciec składał od lat, nigdy nie było problemów kasa zawsze wpływała od grudnia -do lutego. A tu zonk. Może jest coś o czym nie wiem?

może pofatyguj się do agencji to się dowiesz czy czegoś nie wiesz anie zadawaj głupich pytań

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Majster90
      Witam.

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez kozik91
      Witam!
      Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.
      W takiej sytuacji co radzicie?
      Pozdrawiam!
    • Przez pawel1290
      Proszę pisać co wiecie na temat przyznawanych rekompensat, czy były już u was kontrole i jak to wyglądało. Oferują konkretne stawki za zniszczenie plantacji? Głównie interesuje mnie marchew i papryka.
    • Przez freetaxi
      Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 można składać wnioski w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". W tegorocznym naborze wnioski mogą składać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku 2013 lub 2014 wyniku zdarzeń losowych:
      - przymrozki wiosenne
      - ujemne skutki przezimowania
      - suszy
      - powodzi
      - deszczu nawalnego
      - obsunięcia się ziemi
      - deszczu nawalnego
      - lawiny
      - gradu
      - huraganu
      - pioruna

Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki musza być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 

Maksymalna kwota pomocy to 300 000 PLN a refundacji podlega 90 % kosztów kwalifikowalnych.

Pomoc można przeznaczyć na inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej: zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowę, przebudowę i remont budynków służących produkcji rolnej, zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych czy odtwarzanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich. 

Macie pytania to pytać śmiało
    • Przez skantos
      Zaintrygowany wypowiedzią pana ministra zwracam się do szanownego grona o pomoc w sprawie dotacji do hektara na poziomie 700 euro 
      Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pochwalenie się tym faktem.Bo niemożliwe stanie się możliwe?????

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.