adamson330

Stan RESORÓW jak określić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamson330    48

Witam

Jestem w trakcie szukania przyczepy. Bedze to D50, HL a może jakaś inna z Niemiec. Tu moje pytanie.

 

Jak określić stan resorów?

 

Popękane to wiadomo, ale reszta? Myślałem wcześniej ze resory są wygniecione jak poduszka leży lub jest blisko resora. Oglądałem nowe przyczepy i tam luz był moze ze10 mm.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Ale czy w nowych masz te same resory? Właśnie wysokość resora świadczy o tym w jakim jest stanie z tym że to muszą być te same resory i dobry materiał porównawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Przecież w HL i tego typu to nowe resory sa prawie proste tak że ciezko to stwierdzić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wytarcia, różnice w grubości na jednym piórze, pęknięcia. Na ile są już proste ciężko określić bez wiedzy jakie były nowe. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

No właśnie potrzeba doświadczenia z tym "wygniececeniem" piór. Widziałem niemiecka przyczepę, gdzie na przedniej osi pióra były nierownolegle. Brakowało "jarzemek" trzymających pióra na boki. Znowu w D50 tylne- pływające konce zawieszenia resoru miały nadawany kawałek piaskownika. To chyba nie oryginał?
Myślę na oględziny wziąść lampkę i szczotkę druciana, co by szczegóły sprawdzić.

Jeszcze jakieś uwagi?

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

A co śadzicie o tych resorkach? Duza przyczepa sztywna w fajnym stanie za 7400 do negocjacji. Tylko te resory, szczególnie z przodu jakieś tak nierównoległe :(

 

post-85298-0-49039500-1497434884_thumb.jpg

post-85298-0-85001700-1497434891_thumb.jpg

post-85298-0-81949800-1497434898_thumb.jpg

post-85298-0-86494900-1497434907_thumb.jpg

post-85298-0-55840300-1497434937_thumb.jpg

post-85298-0-20806600-1497434943_thumb.jpg

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Resor na focia 4 i 5 wygląda na sztukowany, brak osłon bębna hamulca.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czy to go dyskwalifikuje? A jak by ułożyć równo te pióra i ponownie porządnie skręcić jarzemkami, będzie chulać? A może już się wypracowały na krzywo i będą wracać do starego położenia?

 

Co do osłon, myślałem podobnie jak Ty, jednak oglądając inna stara przyczepę z Niemiec było to samo. Szczeki na wierzchu na wszystkich 4 kołach. W sumie nawet jest lepszy podgląd na stan hamulców. Nie jestem pewien ale chyba widziałem takie rozwiązanie również w jakiejś ciężarowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ogólnie patrz na to czy nie są popękane, bo te na zdjęciach nie wyglądają źle to jest przyczepa która ma pewnie ok. 30 lat więc nie będzie tak jak nowa, stan ramy też czy nie popękana i nie pogięta.

 

Oglądałem przyczepę w średnim stanie, rama zgięta była ale najgorsze to że lipnie pospawana i sobie odpuściłem bo robota podwójna poodcinać te uliputania i zrobić to dobrze nie na lemiesze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ogólnie ta jest b. fajna. Okazało się jednak ze za chiny pana nie można znaleźć nr ramy anie tabliczki. Dowód i tablica są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Trzeba wyrobić tabliczkę zastępczą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jest temat na af i na 1 stronie kolega opisał jak to zrobiłzrobił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj