ursus1395

jak zrobić gróbościówkę

Polecane posty

ursus1395    3

Więc tak mam pytanie jak zrobić gróbościówkę przynajmieji tak to się u mnie w rejonie nazywa to takie coś jakby ktoś po nazwie nie poznał to takie urządzenie w które wkłada się deskę i ono ścina ją podobnie jak heblarka tyle ze w tym urządzeniu wkłada się deskę pod blat a przy heblarce na blat i więc mam pytanie jak zrobić regulacje tego urządzenia i czy śruby dwie muszą mieć lewy gwint a dwie prawy bo ja tak myślałem żeby na tych śrubach przykręconych do blatu u góry i ramy pod spodem zamocować tryby w każdym rogu tego urządzenia i dać jeden tryb na środku którym by się kręciło regulując wysokość jeśli ma ktoś takie urządzenie to czy mógł by mi wysłać fotki sposobu regulacji, zamocowania wałka ścinającego i sposób zamontowania blatu a i czy dało by się ramę do tego urządzenia zrobić z ramy maszyny do młócenia prosił bym was o odpowiedzi w tym temacie a jeśli ktoś nie ma możliwości zrobienia zdjęć to niech wytłumaczy mi dokładnie jak to zrobić najlepiej na gg numer podany w moim profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego zrobiłem tylko że moja ma jaszcze posów napędzany dodatkowym silnikiem, jak chcesz fotki to podaj maila to ci jutro wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja posiadam grubościówkę. ma ona ok 20 lat. na górnym blacie zamocowany jest zamocowany wał z nożami a dolny jest regulowany za pomocą 2 srób po środku blatu. wszystko łącznie z posówem naędza 1 silnik. posów załączany jest za pomocą jakiegoś sprzęgła. jutro moę porobić fotki i Ci wyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

to czekam na fotki i z góry dziękuje wyślijcie na e maila te zdjęcia adres jest podany w moim poprzednim poście zróbcie jak wygląda od góry sposób regulowania jak jest napędzana i zamocowanie wałka ścinającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A2    7

witam .a wiec tak .zakupiłem jakiś czas temu taką gróbościówkę-samoróbkę ,wał 500mm 3 nożowy ,silnik 5kw a do tego wałek podający (zębaty lub jak kto woli frezowany na całej długości,i wałek gładki wyciąga deski po obróbce a pod nimi są wałki gładkie w stole grubościówki ,te dwa pierwsze napędzane osobnym silnikiem poprzez przekładnie zwalniającą (niestety nie znam przełożenia) silnik ok o,5kw osobno załączany stół górny odchylany ,oczywiście 2 połówki wałek skrawający umieszczony na stałe na ramie maszyny a stół górny (heblarki)regulowany śrubami z jednej strony na zawiasach (również regulowane) długi na ok 2m szer.500mm, natomiast stół grubość.regulowany ręcznie poprzez dwie śruby zamontowane pod spodem i przekładnie łańcuchową na "korbkę" ten ma wymiary 500x1200mm jednolity, oba stoły frezowane na powierzchni ,oczywiście jeszcze osłony odpowiednie ale to już proste.nie mam na chwilę obecną zdjęć jeśli dam rade to wstawię. a tak na koniec to zasadnicze pytanie czy masz możliwości i środki,a przede wszystkim umiejętności bo jednak "to nie jest taka puszka z piwa" i zrobić to całe ustrojstwo żeby jeszcze prosto robiła to sztuka nie lada, pozdro. i powodzenia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

kolego nie wiem czy zauważyłeś ale odpowiadasz na temat nieaktywny od dwóch lat


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zgadza się kolega odpowiadał na temat z przed 2 lat ale autor tematu nic nie napisał w związku z zadanym pytaniem czy daną maszynę wykonał, kupił czy może zaniechał budowy.

 

Niektórzy użytkownicy zadają pytanie i sukcesywnie udzielają odpowiedzi czy pomogliśmy czy nie (czy problem został rozwiązany i co było przyczyną), bo w niektórych tematach wygląda to tak pytanie i kamień w wodę jak w tym przypadku.

 

Niektóre tematy to wymiana poglądów i autor jest już "zbędny" (zadał pytanie wyraził swoją opinię), ale jak w tym przypadku kontakt z autorem tematu jest niezbędny : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37289-jak-dolac-oleju-do-silownika-hydraulicznego/page__pid__689370#entry689370 , było pytanie - podpowiedzi - odpowiedź autora co zrobił co było przyczyną.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj