Panczo9714

Problem z Halogenami Fendt 309 ls

Polecane posty

Panczo9714    0

Witam. Mam problem z moim fendem, a mianowicie, gdy mam włączone światła drogowe w masce i włączę przednie halogeny, automatycznie gasną mi światła w masce  i tylko świecą halogeny, proszę mi powiedzieć, pomóc co to może być za przyczyna. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

tak jest orginalnie w większości ciągników żeby nie spalić instalacji żeby nie było zbyt dużego obciążenia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Na dachu to nie żadne halogeny tylko normalne reflektory drogowe. Po to są żeby w razie jakby Ci przykładowo ładowacz lub maszyna na przednim tuzie zasłaniała światła w masce to włączasz sobie górne i po sprawie.  Sprawdź sobie przełącznikiem kierunkowskazów że masz w nich światła mijania i drogowe. Chyba że ktoś kombinował i wymienił  reflektory na halogeny i nie zmienił instalacji.

Załóż lepiej dodatkowe halogeny z żarówką H3 lub jakieś ledy na wysokości maski na słupkach kabiny. Popatrz u mnie w galerii jak to mam w moim ciągniku.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panczo9714    0

No tak, to zauważyłem, ze są krótkie długie,  dziękuje kolego za pomoc, teraz kwestia czy dołożyć tak jak u ciebie czy  kombinować z tymi na dachu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

To zależy od Ciebie czy masz ładowacz lub przedni TUZ w swoim ciągniku. Jak nie masz i tego i tego to możesz  zamienić a przewody od świateł drogowych zaizolować a ledy lub halogeny podłączyć pod światła mijania.   Założysz dobre ledy to nie będziesz potrzebował tego żeby świeciły Ci reflektory w masce.

Reflektory w dachu możesz zdemontować, dopasuj sobie jakieś prostokątne ledy żeby jak najwięcej pustego miejsca zajmowały i będzie wyglądać to jak prawie oryginał.

Ja osobiście jednak wolałbym założyć na słupkach kabiny. Przewody elektryczne puścić w słupkach do dołu aby przewody weszły pod panel pod kierownicą. Tam znajdziesz na pewno jakiś kabel z plusem a do masy masz taką płytkę z wypustkami do podłączenia. Nie zapomnij tylko założyć jakiegoś bezpiecznika.  Coś takiego:

500_500_productGfx_4884dc3eb6a6bffce1b3d


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panczo9714    0

tuza i ładowacza nie posiadam, nie zapowiada się żeby był w przyszłości na tym ciągniku, tak że dziękuje za doradę,  podziałam w tym kierunku jak kolego doradziłeś. Dziękuję raz jeszcze. Temat uważam do zamknięcia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj