mustafakali

Agregat uprawowo-siewny

Polecane posty

mustafakali    3

Witam mam w planach zakup agregatu uprawowo siewnego i nie wiem jaki lepszy na bronie talerzowej czy zwykłych pazurach+wałki dodam że miał by pracować z mtz82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

Ja kupiłem agr.up_siew euromasz 56 talerze wał rura +,hydropak na 2silownikach 2.5 metra.puszcze go z poznaniakiem.pociagnie go Zetor 12111.Agregat podobny 2lata temu sprawdziłem u brata na swoim zetorku ciągnął sciernisko aż fuuuuurczalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Podaj więcej informacji.

Jakiej szerokości chcesz kupić agregat?
Jakie masz ziemie? 
Masz już siewnik czy siewnika też szukasz? 
Zamierzasz uprawiać ściernisko po żniwach czy do podorywek masz już maszynę?
Jakie fundusze chcesz przeznaczyć na zakup? 
Więcej informacji zaowocuje szybszą pomocą i otrzymasz więcej przydatnych porad. 

Już Ci mogę podpowiedzieć, że agregat talerzowy jest ciężki.  Np. Zestaw 3 metry - agragat talerzowy + siewnik zbożowy + jakiekolwiek zboże = ponad 2 tony...
Jak to ma pracować z MTZem - masa ma bardzo duże znaczenie.


Jeszcze jedno pytanie dopisze, żeby spamu nie robić. Ile ha rocznie masz zamiar obsiewać? To też ma znaczenie, bo na kilka to wystarczy coś z tych tańszych firm a jak kilkadziesiąt to już lepiej zainwestować w coś lepszego. 

Poniżej padła propozycja brony aktywnej. To jakieś rozwiązanie, ale na gleby lekkie to się nie nada. Piach to do siewu byle bronami uprawisz, więc aktywna to zbędny rozpylacz. Do tego wolniejsza praca i moc na WOM musi być. 

Edytowano przez Tworkowiak

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

ja bym sie nie zastanawiał nad talerzami czy rabkami tylko wziął prone aktywna i spokój, najlzejsza nie martwisz się o warunki a ciągnik bedzie miał lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

ja bym sie nie zastanawiał nad talerzami czy rabkami tylko wziął prone aktywna i spokój, najlzejsza nie martwisz się o warunki a ciągnik bedzie miał lżej

Też jest rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Do ciągnika 81km jak już talerzowy to te 2,5 chociaż po z pięciu z siewnikiem da radę? Może przemyśl a kup zwykły agregat z przednim wałem. Powiem tak też był plan kupić uprawowo siewny Unii 3m ale się z tego pomysłu zrezygnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixxion_agro    163

Ja bym Ci polecił szukać zestawu z siewnikiem nabudowanym gdyż jest to oszczednosc na uwrociach gdyz nie musisz podnosic siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Mam pierwszy sezon agregat aktywny 2,5 m  na wale rurowym i do tego siewnik amazone d7 junior w którym mieści sie ze 120 kg zboża i siewnik ma ze sto kilo(od strony przekładni bez problemu podnosze do góry pusty (chłop jestem mikry do 50 kg jakoś daje rade ale wiecej  nie) z całym zestawem nie ma problemu podnosi po całym dniu lekko a z przodu mam 500(niby ale wg pojemności tak powinno być a może wyszlo ze 400) kilo ale raz robiłem próbe na prostym polu  bez  to nic mu się nie działo (a tak mam same  gory potężne).

Jedyne co dostaje po tyłku to silnik w ile jak uprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mtz smialo poradzi sobie z 3m  biernym +Poznaniak i nie trzeba go składac na uwrociach  ( Zobacz moja galeriia )ale podstawa to podaj na jakich glebach ma pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Gleby to w zasadzie piaszczyste myślałem o talerzowym bo mógł bym go wtedy używać do podorywki np. z jednym przejazdem siać poplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2

Ja mam talerzówke 3m wał pakiera. Są większe ciągniki ale tak z ciekawości uczepiłem mtz to nawet podnieść niedał rady ( bez siewnika) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Mustafa napisz do użytkownika turtojs. On ma agregat Tolmetu półzawieszany 2,5 m z siewnikiem Amazone do MTZa. To byłoby dobre rozwiązanie również dla Ciebie. Jeśli stać Cię na taki agregat i nie masz jakichś malutkich działek to będzie najlepsze wyjście skoro chcesz talerzówkę do siewu i uprawy pożniwnej. 
https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/630469-agregat-talerzowy-tolmet-polzawieszany-25-metra/?st=10#commentsStart


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Podepne się do tematu. Na jesień będę szukał agregatu do 8145. Mam ciężkie gleby i parę górek, wiec zwykły bierny przedni wałek, dwa rzędy zębów, wal na tyle. Rocznie będzie obsiewane 15ha tylko, wiec nie mam zamiaru się szarpać na cos drogiego.
Najtańsze co znalazłem to euromasz-nieco ponad 6tys zł i janpol - ~5,5 tys. Ktoś miał może z ta druga firma do czynienia?
Na przód są walki dzielone, ale lepiej gładkie, czy uzębione?
Na tył w standardzie rurowy. Czy strunowy nie byłby lepszy? Jeśli tak, o jak w przypadku przedniego-lepszy gładki, czy uzebiony? Packer nie byłby za ciężki? Wolalbym, żeby ciągnik miał dość lekko z zakupionym zestawem.
Zetorek ma jeden siłownik pomocniczy, pompa (jeśli poprzedni właściciel nie kłamał) gdzieś 2lata po wymianie. Z przodu jest ~450kg nakładu.
Ktoś cos bardziej lub mniej mądrego powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aron22    0

Witam podpowiedzieć jaki agregat uprawowo siewny 3m...z 2rzedami dziabek czy z trzema rzędami? Kuzyn mówił że z dwoma się zapycha..czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj