Skocz do zawartości
News
misterio26

Nawożenie dolistne Pszenicy jarej i mieszanek zbożowych.

Polecane posty

misterio26    0

Witam.

Proszę o radę dotyczącą nawożenia dolistnego pszenicy jarej i mieszanki zbożowej (pszenica,jęczmień) ponieważ w moim gospodarstwie nigdy nie stosowałem nawożenia dolistnego.

Stosujecie gotowe gotowe mieszanki fosforu azotu i potasu czy może lepiej dawać takie składniki pod korzeń a dolistnie skupić się na mikroskładnikach takich jak  bor,miedz,cyk,mangan,magnez,siarka jeżeli tak to polecacie kupić gotową mieszankę takich składników czy każdy składnik osobno ?

Lepiej stosować nawóz w formie płynnej,zawiesiny czy formie krystalicznej ? 

Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać że jest to głównie 4 klasa ziemi.

Edytowano przez misterio26

adamos012    2

Panowie mam pytanie. Pryskałem Lancetem pszenicę tydzień temu, na chwastach widać że środek działa. czy mogę około soboty to jest 9 dni od Oprysku pryskac już odżywką mocznikiem i siarczanem magnezu? . z góry dziękuję za pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

Agaiko    0

doradca mi dzis radzil ze minimum 9-14 dni musi minac i mozna jechac odzywkami

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez matias941211
      Witam chciałbym posłać wapno tylko każdy ma swoje zdanie A jakie jest wasze ? Jakie wybrać i jakiej dawce?
    • Przez mf362
      Jak w tytule,chciałem sie dowiedzieć czy duzo z was wybiera tę odmiane jara.
      I jak radzicie sobie z chwastami, jaki oprysk polecacie i w jakiej fazie rozwoju ?
      Na ten rok mam do zasiania 60 arow i ile doradzacie wysiac kg?
      I po ile chodzi u was pszenica za 100kg.
    • Przez johny1993
      Interesował się ktoś tematem dronów w rolnictwie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.