Skocz do zawartości
misterio26

Nawożenie dolistne Pszenicy jarej i mieszanek zbożowych.

Polecane posty

misterio26    0

Witam.

Proszę o radę dotyczącą nawożenia dolistnego pszenicy jarej i mieszanki zbożowej (pszenica,jęczmień) ponieważ w moim gospodarstwie nigdy nie stosowałem nawożenia dolistnego.

Stosujecie gotowe gotowe mieszanki fosforu azotu i potasu czy może lepiej dawać takie składniki pod korzeń a dolistnie skupić się na mikroskładnikach takich jak  bor,miedz,cyk,mangan,magnez,siarka jeżeli tak to polecacie kupić gotową mieszankę takich składników czy każdy składnik osobno ?

Lepiej stosować nawóz w formie płynnej,zawiesiny czy formie krystalicznej ? 

Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać że jest to głównie 4 klasa ziemi.

Edytowano przez misterio26

adamos012    2

Panowie mam pytanie. Pryskałem Lancetem pszenicę tydzień temu, na chwastach widać że środek działa. czy mogę około soboty to jest 9 dni od Oprysku pryskac już odżywką mocznikiem i siarczanem magnezu? . z góry dziękuję za pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

Agaiko    0

doradca mi dzis radzil ze minimum 9-14 dni musi minac i mozna jechac odzywkami

wolny77    2

Po takim czasie myslę że nie ma już na co czekać tylko trzeba pryskać. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez songo
      Witam,
      nie znalazłem ogólnego tematu dotyczącego nawożenia więc muszę założyć nowy temat. Niech mi ktoś ogarnięty doradzi. W tamtym roku pierwszy raz grzebałem w ziemii, i efekt był trochę słaby (może też susza zrobiła swoje). Nie mam też za bardzo kogo się podpytać bo sąsiedzi mają niewiele lepszy plon.

Przejdźmy do rzeczy, mam w opiece ziemię 3-4-5 klasy 27ha (w tym 6ha to łąki), uprawy jakie mam to jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary, mieszanka jara. Budżet na nawóz nie był zbyt duży dlatego nakupiłem po 200kg na hektar polifoski8 pod siew(pod oziminy tyle samo sypałem) i po 200kg na hektar Zaksan saletra amonowa. na 2ha łąk mam zamiar rozlać gnojowicę, a na 4ha ornego obornik to wyjdzie jakieś 35ton obornika na hektar i będzie pod jęczmieniem (obornik głównie od świń ale też od mniejszym stopniu od byków). Jak widać saletry nie jest za wiele, i z tego co wiem kiedyś było sypnięte raz i tyle. Z tego co wyczytałem dobrze jest sypnąć po mniej a częściej, dlatego jakbyście mieli do dyspozycji 200kg jakbyście to podzielili? ja myślałem żeby w marcu sypnąć 100kg i jak będzie się kłosić 100kg? jakieś sugestie? coś z tego będzie?
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?