Jarecki88

Amazone czy Horsch?

Polecane posty

Jarecki88    212

Panowie dylemat jest.

 

Na placu boju zostało dwóch zawodników: Amazone AD-P Super i Horsch Express 3KR. 

 

Horsch wyposażony we wszystko poza znacznikami przedwschodowymi, zresztą za wiele tu nie można dołożyć Wychodzi 140k na niezbyt zaawansowanym stadium negocjacji. Jeszcze coś by się dało pewnie urwać.

 

Jego wadą jest masa 3500kg, której się trochę boję. Ale patrząc na kolegę Biały2005 to wydaje mi się, że chociaż jeden sezon da się przepracować ciągnikiem o wadze 7t+ 1t balasu z przodu.

 

Amazone będzie tańsze, wyjdzie koło 125k, ale to głównie za sprawą braku konieczności zakupu terminala, bo Amatron już jest. Ponoć byłyby jakieś problemy z podłączeniem go do Horscha- nie wiem, nie zagłębiałem się w temat. 

Będzie też lżejszy o jakieś 650kg od Horscha. Nie podoba się natomiast koncepcja kółek dogniatających mocowanych do belki zgarniaczy. Kto to wymyślił? Jakie to ma plusy? Na minus Amazone też ogólny wygląd maszyny. Kilometry przewodów wysiewających ale za to skrzynia nasienna pusta- coś za coś.

 

Co byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja w tym dylemacie wybrałem Amazone. Kulka za zgarniaczem oceniam na plus. Jestem juz po 40 ha jęczmienia który na dniach wzejdzie. Redlice trzymają głębokość super
Kr to nowość która kosztuje więcej

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Jak horsch to tylko pronto...Co to za oszczędność jak do 3 m zawieszanego siewnika 150 kucy to mało. Jak masz lżejszą ziemie to expres ma spore opory bo kumuluje ziemie;-) valtra t 170 bez wału na tuzie przysiadała o na 4i5 klasie wiec jak dla mnie to przerost formy nad trescią,o spalaniu nie wspomne ale każdy robi jak uważa.Co do amazony jak dla mnie z zawieszanych zestawów nie ma sobie równych. Wschody po nim idealne.Patent niezależnych kół dociskowych ma wiele zalet np. redlica wpada na przeszkode to podskoczy szybko i wpada z powrotem a nie wywala całą sekcje redlica+docisk (przy 10/12km/h ) daje nam to sporo ziaren na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dokładnie. Kr ma niby Redlice od pronto. Ale już np wał gumowy różni się od Amazone znacznie.
Kulka dociskowe można podnieść opuścić dopisać docisnac zgarniacz jak się chce. Minus jest tyłka ma rozliczaniu wysiewu.ale jak nasz amatrona wpietego w gniazdo 7 pin to problemu nie będzie.
A co do zapotrzebowania to śmigam 716 na obrotach silnika 1360 z prędkością 9-10 na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

John Deere 7820 z Expressem 3TD i wałem Cambella- spalanie na 1ha- 15l

 

PS. w to wliczone są też przejazdy na pola

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Xtro a uprawiasz przed siewem? Kolega prontem 3m wyrabia sie bez problemu w 10l/ha zazwyczaj schodzi poniżej.Ja amazonką też nie więcej jak 10l w oranym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale wygląd pola bezcenny. Choć żebym uprawiał tylko zboża i rzepak brał bym pronto. Pod trawy aktywny to idal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

uprawiam.

Bez wału zszedł bym pewnie do 11-12 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja polecam aerosema

 

siałem horshem, amazone, pottingerem i z tego ostatniego byłem najbardziej zadowolony - ziemie 3,4,5 klasa, mozaiki, od piachu po ciężkie gliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A co do areosema?
Mi też się podobał ale w końcu kupiłem ADP specjał z kgsuper.jestem bardzo zadowolony. Wschody piękne. Trawy idalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj