Skocz do zawartości
EteroxPL

Rozdzielacz lub joystick do tura

Polecane posty

EteroxPL    1

WItam, mam zamiar dołożyć 2 sekcję do tura w moim ciągniku i w związku z tym poszukuje jakiegoś rozdzielacza 2-sekcyjnego (nie chce na razie 3!) o przepływie 40L i przeglądając ceny w internecie natknąłem się na joysticki na linki w nawet przyzwoitej cenie to są m.in

http://allegro.pl/rozdzielacz-40l-joystick-zestaw-2-sek-do-tura-i6697297608.html

http://allegro.pl/rozdzielacz-40l-joystick-zestaw-do-tura-john-deere-i6783607168.html

i mam pytanie, jak jest z tymi joystickami? na jakiej zasadzie działają te linki? czy warto jest to w ogóle kupować? i jak jest z precyzją takiego sprzętu, chodzi mi czy nie szarpie jak chce bardzo mało opuścić/podnieść itp.

Chociaż nigdy nie miałem do czynienia z takim czymś mimo to mam jakieś wątpliwości co do tych linek, ale poczekam na wasze opinie.

Gdyby jednak moje przypuszczenia się potwierdziły to znalazłem jeszcze takie coś:

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-joystick-tur-i6688037138.html

i to już wygląda naprawdę porządnie, zawsze to trzymasz tylko rękę na jednej wajsze a w normalnym rozdzielaczu to są dwie wajchy.

Liczę na waszą pomoc i poradę, pozdrawiam.  :)

stachu0007    19

taki na linki mam w C360 z uwagi na konieczność sterowania kosiarką bijakową z przesuwem bocznym i obrotem na pantografie. Niewątpliwym plusem jest to że montujesz joystick gdzie jest Ci wygodnie a sam rozdzielacz w takim miejscu żeby przewody hydrauliczne były krótkie i poza kabiną (prędzej czy później coś się poci więc rozdzielacz poza kabiną jest czyściejszą opcją). kwestia szarpania to kwestia wyczucia. jak jest wydajna pompa nawet mały ruch jest odczuwalny jak pompa jest słaba to szybki ruch joystick'a i tak jest powolny na narzędziu. W tym rozdzielaczu bez linek i joy'a życzę powodzenia w zamontowaniu gdzie chcesz z przymusem zamontowania 6 przewodów hydrauliki i bez możliwości 3ciej (w niektórych przypadkach nawet 4tej) sekcji na guzik. tura jeszcze nie mam więc się nie wypowiadam jak z takim sprzętem działa ale sekcje pod guziki to istny komfort

Patryk1222    23

Kup sobie to na linki a 3 sekcję doklada się poprzez dokładke elektrozaworu.
Normalny rozdzielacz a ten na linki działa tak samo tylko w przypadku joya masz wszystko w jednej dźwigni.
Do jakiego ciagnika? Kup sobie z lekkim zapasem przepływu aby nie dlawilo pompy.

Wiadomość z agroFakt.pl

EteroxPL    1

@Patryk1222

będzie to do T25 i myślę, że przepływ 40l spokojnie wystarczy.

Czyli nic się nie bać tego na linki, jest to dobre rozwiązanie? Dodam, że tur nie jest często używany więc i sam joystick nie będzie robić dużej roboty.

agromatik    175
Napisano (edytowany)

Maksymalna wydajność rozdzielacza w każdym przypadku powinna być większa niż wydajność pompy. W innym przypadku pompa będzie dławiona i szybko się zużyje. Rozdzielacz z dźwignią krzyżowa jest bardzo wygodny i precyzyjny, jego wadą jest, a raczej są, nieszczęsne przewody hydrauliczne. Większość ładowarek ma właśnie takie rozwiązanie + trzecia i więcej  sekcja EH.

Edytowano przez agromatik

Mf255fan    6

Witam

Czy takim rozdzielaczem na linki można operować tak aby jednocześnie używać 2 sekcji? tzn. podnosząc wysięgnik tura jednocześnie przechylamy łyżkę?

Interesuje mnie taki rozdzielacz np waryński tylko nie mam smopoziomowania w turze i jestem ciekaw czy da się tego tak używać?

Patryk1222    23
Napisano (edytowany)

W pewnym sensie tak kupuj i się nie zastanawiaj w każdym nowym ladowaczu standardowo jest taki rozdzielacz z joyem.
Mam nowego stolla na nh i też jest ten sam mechanizm standardowo.
Będziesz zadowolony bo miło się tym pracuje i nie myśl nawet o tym drugim bo aby to podpiąć to wszystkie przewody będziesz musiał mieć w kabinie pod ręką które z czasem się będą pocic lub jak wystrzeli ci w kabinie to będziesz miał ciekawą akcję...

Ps w tych rodzielaczach masz gwinty calowe a ty będziesz mial zapewne zwykłe M22.5x1.5mm także sprawdź sobie to i zamów od razu nyple.

Edytowano przez Patryk1222

EteroxPL    1

No dobra dzięki wielkie za odpowiedzi, w takim razie kupuje na linki :)

Pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się