Skocz do zawartości

Polecane posty

michal1232    0

Witam :D 

Planuje zakup ciągnika Renault, chciałbym zdać kilka pytań przed kupnem i prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego modelu
Chciałbym ciągnik który ma około 100-120 KM (modele 133 120 100) 
Pytania:
czym różnią się wersje z innymi końcowymi numerami np. 14 54? 
Jakie są skrzynie biegów i czym się różnią?
Gdzie jest rewers? Jak się go obsługuje? 
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 
Czy jest różnica z którego kraju jest sprowadzony? 
Srednie spalanie? 

Słyszałem że jak w tych ciągnikach jest awaria to załącza się jakby "alarm " czy to prawda i jak sprawdzić czy nie jest odłączony jeśli jest? 
Inne informacje także mile widziane :D 

tumek19    5

Najważniejsze to zabrać ze sobą zegar do ciśnienia oleju w silniku.

Wiadomość z agroFakt.pl

witejus    121

wykręcaż czujnik ciśnienia oleju i wkręcasz końcówkę manometru tylko jest trudne dojście do czujnika i najlepiej wykręcić filtr oleju

damianos95    52

Czemu koniecznie mierzyc cisnienie oleju na silniku sadzicie ze silniki mwm moga juz ledwie zipiec po tylu latach pracy ? Czy bardziej chodzi o jakas wade problemy z silnikiem i jego cisnieniem oleju ?

margoo78    60

W zachodnich ciągnikach bardziej należy się skupić na skrzyni biegów, ewentualna naprawa silnika przeważnie jest tańsza i łatwiej znaleźć kogoś co potrafi to zrobić niż w przypadku skrzyni. Warto też sprawdzić działanie ehr.

michal1232    0

Jak moge sprawdzić ehr?
Słyszałem że skrzynie Renault które były produkowane na niemiecki rynek są jakieś inne czy to prawda? 
Może ktoś opisać właśnie do czego służą które dźwignie abym mógł sprawdzić przy kupnie czy wszystkie mechanizmy działają?  

rafalcase95    1

ja powiem tak kupilem renault 120.54 ogólnie to ze spalania zadowolony jestem z kwerneland ab 100 4 skiby pali mi jakieś 11.5 l . silnik jest ok nie ma co sie przyczepiać ewentualnie zwracaj uwage żeby pompa wtryskowa nie miala jakiś przecieków bo to nie ciekawie sie zapowiada, elektryka to to na co zwracaj uwage bo mogą być problemy, skrzynia to zależy bo do środka nie zajrzysz  i nie sluchaj opini za z niemiec czy z francji to lepsze lub gorsze bo to zalezy jak kto tym robil ogólnie zwróć uwage czy nic nie jest polanane i czy niema braków typu że coś zostalo wyjęte bo to może mówić dużo o stanie technicznym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez kuscyk
      Witam wszystkich .

Na razie bezskutecznie poszukuję informacji 
      Jakim momentem dokręcić śruby głowicy w ciągniku renault ceres 340 oraz informacji o kolejności dokręcania tych śrub oraz jakim momentem dokręcić śruby korbowodu.
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi ewentualnie odnośniki gdzie ta informacje można znaleźć .

Z góry dziękuję