Skocz do zawartości
News

Polecane posty

Barenbrug    18

Witam serdecznie,

Drodzy użytkownicy forum chcielibyśmy poinformować Was o naszym nowym programie, dotyczącym rekultywacji łąk i pastwisk. W związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość założenia nowych użytków zielonych, ze względu chociażby na ograniczony areał to należy zadbać o to co się już ma!! ;)

Zachęcamy Was, abyście weszli na naszą stronę internatową http://www.grassintogold.pl i zapoznali się z przykładami renowacji istniejących już użytków na wybranych gospodarstwach. Co jest istotne, po zarejestrowaniu się do programu otrzymacie Państwo nasze "Vademecum.." dotyczące prawidłowego utrzymania UZ, które pomoże Wam w odnowie własnych łąk i pastwisk.

W wybranych gospodarstwach w całej Polsce, przeprowadzamy kompleksowy program renowacji łąk lub pastwisk, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia firm Barenbrug i DOW AgroScience.

Będą Państwo mogli na Bieżąco śledzić co się dzieje w danym gospodarstwie, oglądać postępy renowacji, oraz uzyskać informację od hodowcy u którego program jest prowadzony, co może się okazać bezcenną wiedzą. Uzyskane wyniki doświadczeń będą bezpłatnie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych rolników, aby i oni mogli czerpać wiedzę praktyczną, którą będą mogli przenieś i wykorzystać na swoich gospodarstwach.

Zachęcamy do czerpania wiedzy i umiejętności, a pokażemy Państwu jak trawa zmienia się w złoto. ;)

Pozdrawiamy,

zespół Barenbrug

Wiadomość z agroFakt.pl

Barenbrug    18

Nowe zdjęcia w naszej galerii [galleryimg=691108]

oraz na stronie http://www.grassintogold.pl/ 

Otrzymasz vademecum dotyczące prawidłowej pielęgnacji użytków zielonych oraz  prawidłowej agrotechniki !! :) Wejdź i sprawdź co w trawie piszczy :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez golfik83
      Witam, mam pytanie mam kombajn deutz 5695 HTS, mam okazje na usługach na młócenie rajgrasu, nie młóciłem tego jeszcze, gosciu z serwisu mówił że do trawy są specjalne sita, czy mógł by ktos coś na ten temat powiedzieć? . Bardzo mi zależy!
    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez Barenbrug
      Drodzy użytkownicy,

W związku z tym, że temperatura nas nie rozpieszcza i w tym roku mamy aktualnie raczej nadmiar opadów niż ich niedobór jak to było 2 lata temu - to zachęcam Was do tego, aby zwiększyć wydajność swoich użytków zielonych i pomyśleć o ich rekultywacji. Mam tu na myśli przede wszystkim podsiew trwałych użytków zielonych - wykorzystajcie wilgoć, która daje więcej możliwości i większe prawdopodobieństwo, że te podsiewy wiosenno-letnie się sprawdzą. Do podsiewu należy użyć przede wszystkim mieszanek opartych na życicach - albo 100% mieszanki życicowej lub też co najmniej 50% (na słabsze stanowiska) tak, aby gatunki były konkurencyjne i poradziły sobie ze starą runią i szybszym odrostem traw.

Do tego typu zabiegów posłużyć Wam mogą mieszanki:

- na dobre, dość wilgotne stanowiska - mieszanka BG-1 Milkway Sprint oraz BG-2 Milkway Tetra

http://www.barenbrug...kway-sprint.htm

http://www.barenbrug...lkway-tetra.htm

- na stanowiska słabsze, bardziej wilgotne - mieszanka BG-4 Milkway Universal

http://www.barenbrug...y-universal.htm

Zachęcam Was również do tego, aby odwiedzić stronę GRASS INTO GOLD http://www.grassintogold.pl/ i zobaczyć jak można wykonać taki podsiew, dodatkowo rejestrując się otrzymacie Państwo DARMOWY poradnik dotyczący prawidłowego użytkowania łąk i pastwisk!!!!! 

Warto również pomyśleć o starszych lucernikach, które po zimie się przerzedziły, aby i te wzmocnić i zebrać znacznie większy plon zielonej masy z hektara, bez chwastów. Życica znacząco poprawi jakość sianokiszonki ze starszej lucerny i wpłynie pozytywne na lepsze jej zakiszanie. Czas podsiewu po pierwszym pokosie pozwoli jeszcze w tym roku zrobić więcej bel z hektara. A więc do dzieła!!

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

• Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.