Bambi14

Zmijka do zboza bez przekladni, naped bezposrednio z silnika

Polecane posty

Karol445    89

Przy takiej wydajności sam?????to ty chyba Pudzianowski się nazywasz a łopatę to masz jak maska od mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki tam kłopot z wydajnością , jak nie nadążysz to też nic się nie stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Jak on tak je robi jak opisuje z taką fantazją bez jaj zmijka 125 a 20ton/h to ta zmijka by musiała dalej rzucać niż dmuchawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

https://www.olx.pl/oferta/zmijka-125mm-18-21t-h-podajnik-kubelkowy-silos-mieszalnik-nowosc-CID757-IDeCQnr.html#12c0a8171d

 

Spojrzcie na ta zmijke, ta mam zamiar kupic i nie widac tam przekladni..

a jak z podgarnianiem, dam rade sam przy wydajnosci 18-21t/h czy brac mniejsza?

 

kupiłem od nich taką żmijkę, tłucze jak cholera, silnik jest 1750 obrotów, o wiele za dużo, muszę założyć normalny silnik,

tak rozumując jak ten sprzedawca- fachowiec to można wstawić silnik 3000 obrotów i się chwalić że maszyna zrobi 100 ton i po godzinie się rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

tlucze sie nawet zasypana zbozem? czyli nie polecasz od nich kupowac? i jest ona z przekladnia czy bezposrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

raczej 1450 bo ile biegunów ma ten Twój silnik? Jeżeli silnik się grzeje trzeba zobaczyć do jakiej pracy jest przeznaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

to moze inaczej, ma ktos jeszcze zmijke od firmy AGRO STAL LUBAWA? bo tylko koledze wyzej sie tlucze, inni maja bez przekladni i sa zadowoleni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Przecież to zmijka na tym filmiki to na pusto chdzi za duże obroty i zamiast nabierać zboża pełną rurę to łapie po kika ziarek nic dziwnego ze nią tłucze i jest głośną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Wszystkie zmijki maja okolo 350 obr na min.jesli ktos mysli ze wieksze obroty to wieksza wydajn to jest w bledzie.Po prostu duze obroty zamykaja pobieranie zboza.tak samo jakies podparcie lozyskami w rurze bo to jest zbyteczne a nawet szkodliwe bo srutuje zboze i przeszkadza w swobodnym przesuwie zboza.Podparcie stosuje się tylko w korycie gdzie zboze nie utrzymuje zmijki w prostej linii.Jesli w tej zmijce jest zamiast przekładni obojętnie jakiej  regulator obr to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

chcesz mi/nam powiedzieć że przenośnik w którym żmijka się nie styka ze ścianką śrutuje zboże bardziej niż taki w którym żmijka trze po ściance? ja mam żmijkę Magrotexa i sobie bardzo chwale wewnętrzne podparcie - zmijka chodzi cicho i niezależnie od tego czy prznośnik się właśnie napełnia, jest pełny albo konczy pracę nie ma problemu z mieleniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Powiedzieć?co to lokowanie produktu?jesli nie to zdemontuj podparcie i zobacz roznice.odejdzie wycieranie obudowy i wymiana lozyska które powinno być wahliwe a chyba nie jest bo trudniej uszczelnić.Nikt nie kupuje zmijki żeby na''sucho'' sluchal czy obciera o sciany czy nie.Jesli  rura jest zapelniona to zboze nie pozwala slimakowi trzec o rure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

jak mowicie ze bez przekladni ma isc na popusto i sie tluc i wycierac to chyba kupie z normalna przekladnia, co powiecie o tej zmijce, planuje kupic fi 110/8 metrow, jaka ona moze miec wydajnosc? tyle co w ogloszeniu podane? bedzie minimalnie do gory podawac, okolo 2,5metra

http://sprzedajemy.pl/zmijki-ocynk-przenosnik-zbozowy-naped-przez-reduktor-nr34994342

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@luxer

Nie kumam o co ci chodzi z tym lokowaniem produktu. Nie po to szukałem żmijki z podparciem zeby je teraz demontowac - tą zmijkę kupiłem po doświadczeniach z przenośnikiem z Augustowa który własnie nie miał podparcia i z którego pracy nie byłem zadowolony. Rura jest fajnie naełniona jak podajesz zboże nisko - jak musisz podać je wysoko z napełnieniem bywa różnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Ziomster. nie mialem nic zlego na mysli.Jesli z tym miales klopoty to chyba przyczyna byl za duzy luz miedzy slimakiem a rura bo tak jest latwiej zrobić.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ja mam stara żmijkę (chyba niemiecka)  fi ok. 100. Oryginalnie silnik był albo 1,1 albo 1,5 kW ale była przedłużana na 6 m. Silnik się grzał wiec założyłem 2,2 kW. Nie ma w niej żadnej przekładni. Napęd idzie bezpośrednio z silnika (ok 1400 obr/min) przez sprzęgło podatne na ślimak. Przełożenie 1:1. Jest to bardzo wydajny sprzęt. Tej zimy ładowaliśmy łubin z poziomu posadzki na naczepę (4 m wysokości), wydajność wyszła ok 9 t/godz. Jestem z niej  bardzo zadowolony, kosztowała 4 lata temu ok 1600 zł. Jeśli jest pusta to fakt hałasuje strasznie, ale zawsze na czas podrzucenia pryzmy można ja wyłączyć. Jeśli jest blisko, to jedna osoba daje radę bez problemu podrzucać bez wyłączania.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez grego
      Witam
       
      Czym w budowie ślimaka i rur różni się taki przenośnik od zwykłego? Zastanawiam się czy można taki zwykły przerobić na pionowy, dać większy silnik. Pewnie będzie miał mniejszą wydajność ale chyba powinno iść przecież żadnych cudów tam nie ma.
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
    • Przez yogi406
      Witam
      Mam takie pytanko?
      Czy może ktoś do takiego Bizonka montował przenośnik pochyły wydłużony z rekorda??
      Bo stanie podczas koszenia jest mało przyjemne, no i powietrze z klimatyzacji przy stani dmucha w głowę.
      A bizonek to hobby mojego Ojca ma dopiero 12000Mth, więc myślę jak by to usprawnić.
       
      No i czy jest możliwość wydłużenia starego??
       
      Pozdrawiam.
       
      I jeszcze jedno czy przenośnik pochyły pasował by z bs-110??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj