Bambi14

Zmijka do zboza bez przekladni, naped bezposrednio z silnika

Polecane posty

Bambi14    96

Witam, czy ktos posiada zmijke bez przekladni? jak to sie sprawuje, silnik daje rady to pociagnac? jeden z producentow oferuje takie zmijki tylko nie wiem czy silnik sie nie bedzie przegrzewal, nie daje jakichs duzych silnikow do nich np tutaj cytuje "fi-100mm 4mb silnik 1,5kw 5mb przewodu z rura bezszwową o GRUBOŚCI ( 2mm ) gwarancja 2-lata z bezpośrednio montowanym silnikiem o wydajności 9t/h" warto takie cos kupic?

Drugie pytanie to czy jak zmijka chodzi na pusto to ona ma bicie w srodku czy normalnie pracuje i nie przeszkadza jej brak zboza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strogonow    16

Może i dobre rozwiązanie, ale...
Co jeżeli żmijka będzie przeciążona i zatrzyma się pełna zboża? Lub wpadnie jakiś nie pożądany przedmiot który ja zablokuje? Chwila nie uwagi i masz po silniku. A co do bicia to u mnie na "pusto" słychać jak bije, nie oszukujmy się nie jest to sprzęt jakoś niesamowicie idealnie wykonany i z ogromną precyzją.


Rolnictwo to nie moja praca.

To moja PASJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96

a jak jest na przekladni to jak jest pelna to ruszy? no a jesli idzie tak na polowe swojej przepustowosci bo nie nadazysz nagarniac to tez bije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Czy napewno bez przekładni ,chyba jest razem z silnikiem przekładnią planetarna.
Bezpośrednio z silnika to byś jej na przyczepie nie zlapal1500 obr/min to trochę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

My mamy bez przekładni i działa, raz nawet worek wciagla ale nic silnikowi nie było, musiałem ja tylko rozpolowic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96

mimi007 a powiedz jak to jest jak nie jest do pelna zasypana to ma bicie mocne? jaka masz dlugosc srednice i mocny silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

My mamy bez przekladni ;) 140mm silnik polski 2.2 i w zniwa chodzi non stop ;) jak jest pusta to sie bardzo "tłucze" ale jak pójdzie pszenica to tylko silnik mruczy :D i poki co problemów nie ma.Raz mi worek ze zboża wciągnęła i wyszedl z drugiej strony a kolega ojca ma 120mm silnik promotor 2.2 na przekladni to pol rozrzutnika i mu wylacznik wybija bo sie przegrzewa i musi czekac aż sie ostudzi bo nie da sie robic a ja rozladuje mojego "metaltecha" i nic sie nie dzieje :D za ten czas co pojade i przyjade od nowa ze zbozem to świętej pamięci zdąży sie ostudzic chidz nie ma z czego :D i to jest ta różnica :D zdjecia w galeri albo na kanale YouTube MarcinMtz892.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ciekawe, jak silnik bez przekładni może mieć lżej przecież to nielogiczne, chyba że na przekładni przełożeni 1÷1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Też mam bez przekładni średnica 120, długość 6 m i polski silnik Celma indukta 1,5 kW i jeszcze się nie zdarzyło aby wyłącznik samoczynny zadziałał. I nie ma problemu ze startem pustej czy wypełnionej zbożem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Ty z tym biciem ? Żadna nie ma takiego bicia żeby na pusto skakała po przyczepie . Ja mam wprawdzie zwykłą na paski , ale żałuję że nie wziąłem takiej z ustawieniem w jednej linii z silnikiem , ale to tylko ze względu na to że u Mnie jest podwieszana do krokiew i denerwujące jest przekładanie w inne miejsce , bo lubi się obracać silnikiem w dół . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ta co na zdjęciu w galerii jest nowa PS-12/4 i zgadza się ma przekładnię. Mam jeszcze inna starą i jest też na kołach właśnie 1:1 kupiona kiedyś od jakiegoś handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

Nie ma żadnego bicia, tak jak koledzy mówią, lepiej idzie na pełno niż pusto, 4m, 140srednicy, silnik 1,4kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

U mnie bez przekladni zdaje egzamin :D Nachyle mojego metaltecha i nawet nie zdaze skoczyc po zimnego harnasia a już rozładowane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96

a czy do takiej 125 srednicy bez przekladni (wydajnosc podobno okolo 20t/h) jedna osoba da rade podgarniac czy lepiej wziasc srednice 100 i wydajnosc okolo 9t/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Panowie a może ktoś wstawić zdjęcie tej zmijki bez przekładni bo niwidzalem takiej i jakoś mi ciężko w to uwirzyc .
Nie przecze ze to ja jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wnikałem , ale może mają silniki wolnoobrotowe ? Tak z ciekawości sobie popatrzyłem i wydaje Mi się że stosowana jest przekładnia .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej jest . Widzisz ten odcinek pomiędzy rurą , a silnikiem ? Za duże obroty by były , nawet przy silniku wolnoobrotowym . Tak Mi się wydaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

przekładnia jest napewno, wiecie jaka byłaby wydajność bez przekładni nawet z silnikiem wolnoobrotowy, a na dodatek problem ze startem z pełną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Przeczytaj opis i nie pie-ol.bezpośrednio to tak jak wczesniej pisalem za duże obroty by miała i tak na pusto napierncza po bokach a jak obroty dwa razy większe by ja rozdupcylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Bez urazy do nikogo tak tylko to napisałem .
W opisie napisane jest ( przekładnia polska lub na paski)

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez grego
      Witam
       
      Czym w budowie ślimaka i rur różni się taki przenośnik od zwykłego? Zastanawiam się czy można taki zwykły przerobić na pionowy, dać większy silnik. Pewnie będzie miał mniejszą wydajność ale chyba powinno iść przecież żadnych cudów tam nie ma.
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
    • Przez yogi406
      Witam
      Mam takie pytanko?
      Czy może ktoś do takiego Bizonka montował przenośnik pochyły wydłużony z rekorda??
      Bo stanie podczas koszenia jest mało przyjemne, no i powietrze z klimatyzacji przy stani dmucha w głowę.
      A bizonek to hobby mojego Ojca ma dopiero 12000Mth, więc myślę jak by to usprawnić.
       
      No i czy jest możliwość wydłużenia starego??
       
      Pozdrawiam.
       
      I jeszcze jedno czy przenośnik pochyły pasował by z bs-110??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj