News
GRSami

Sipma z-279/1 zwiekszenie wydajności i zgniotu beli i kilka innych pomysłów

Polecane posty

GRSami    2

Witam

Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)

1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek

2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm

3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem

4.Zmana położenia zegara ciśnienia

5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy

6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny

7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb

8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)

9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)

W planach jeszcze było:

1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu

2.licznik balotów

3.kamera z tyłu

4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)

5.przerobienie podajnika do większej wydajności

6.siatka

7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować

Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? :) pochwalcie się.

(Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

post-197826-0-18660000-1492121302_thumb.jpg

Edytowano przez GRSami

Wiadomość z agroFakt.pl

RFRV    11
Napisano (edytowany)

Ten silniczek stale napina ten pasek od podawania sznurka czy tylko na chwile go napreza?

Edytowano przez RFRV

Marcinu83    1

"Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma....producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb"

A w jaki sposób to zmniejszenie ilości zębów wpłynęło na siłę gniotu bel?

Luki1988    3

GRsami w jaki sposób silnik od wycieraczek napina pasek?

Też chce zrobić elektryczne podawanie sznurka ale myślałem że taki silnik będzie napędzał bezpośrednio rolki tylko taki minus że cały czas kręciłby się dopóki bela by się nie owinęła.

Jeszcze jakbyś powiedział na jakiej zasadzie kontrolka miga gdy bela się owija sznurkiem? Jakiś magnes na kole pasowym i czujnik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Medzio
      Witam forumowicze, pytanie dość specyficzne. Prowadzimy gospodarstwo sadowniczo - rolnicze. Nie mam kompletnie pomysłu na uprawę prawie 2 hektarów ziemi klasy głównie VI miejscami około 30 arów V klasy. Było tam żyto i owies w wynikach dość słabych pomimo dużego nawożenia zgodnego z wymaganiami danych upraw. Teraz pytanie czy macie może jakąś sugestie na uprawę alternatywną oprócz tych wyżej wymiennych zbóż? Osobiście zastanawiałem się nad leszczyną jednak czy jest to dobry pomysł na takiej ziemi? Dodam że pole jest własnością, nie jest to dzierżawa.
      Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Myślę nad modernizacją wspomagania w ursusie 912. Wiadomo, orbitrol to najlepsze rozwiązanie lecz bardo drogie. Zastanawiam się czy maglownica od np golfa 4 po podłączeniu do układu w ciągniku zdało by egzamin. Czekam na sugestie.
    • Przez 343
      Witam.Szukam prasy używanej do 60 tys , belowała by głównie słomę ,jaką byście polecili.
    • Przez TomaszStach
      Witam serdecznie. W związku z tym, że energia elektryczna jest coraz droższa, zastanawiam się, jak ograniczyć jej zużycie. Doszedłem do wniosku, że tracę jej dużo na oświetlenie obory w czasie doju itd. Zrobiłem plan obory która ma wymiary 10 x20 metrów. Zaznaczyłem też zwykłe żarówki 100 W. Mam ich 5 sztuk. Macie może jakieś pomysły, na jakie oświetlenie to zmienić żeby było oszczędnie i jasno? Myślałem nad zewnętrznymi lampami LED o mocy 50 W na przeciwległych szczytach ale obawiam się cienia pod krowami w czasie mycia i podłączania dojarki. Może jarzeniówki. Nie mam pojęcia. Liczę na wasze podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.