Skocz do zawartości
GRSami

Sipma z-279/1 zwiekszenie wydajności i zgniotu beli i kilka innych pomysłów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRSami    2
Napisano (edytowany)

Witam

Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)

1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek

2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm

3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem

4.Zmana położenia zegara ciśnienia

5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy

6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny

7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb

8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)

9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)

W planach jeszcze było:

1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu

2.licznik balotów

3.kamera z tyłu

4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)

5.przerobienie podajnika do większej wydajności

6.siatka

7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować

Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? :) pochwalcie się.

(Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

post-197826-0-18660000-1492121302_thumb.jpg

Edytowano przez GRSami

Wiadomość z agroFakt.pl

RFRV    7
Napisano (edytowany)

Ten silniczek stale napina ten pasek od podawania sznurka czy tylko na chwile go napreza?

Edytowano przez RFRV

Marcinu83    1

"Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma....producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb"

A w jaki sposób to zmniejszenie ilości zębów wpłynęło na siłę gniotu bel?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Kedzior12
      Witam. Poprzedni właściciel zgubił pompkę od centralnego smarowania łańcuchów w prasie Gallignani 3200l. Prosiłbym posiadaczy tego modelu jak i pochodnych o zrobienie zdjęcia owej pompki i jej lokalizacji, oraz o podanie sposobu jej napędzania. Wiem tylko tyle, że znajdowała się po prawej stronie przy sprężynach od zgniotu komory (jest tam wyprowadzony przewód z filtrem biegnący od pojemnika z olejem,a nad tym znajduje się rozdzielacz na wężyki). Instalacja jest oryginalna.
    • Przez Skwarus
      Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 580 z rotorem, zrobiłem nią 70 bel bez żadnego problemu, a teraz zaczęła się zapychać za rotorem, bela się przestaje obracać, pasy się zatrzymują i muszę wyrzucać materiał z komory. Nieraz jakoś dobrze złapie i jest wszystko dobrze ładna bela wychodzi. Był podobny temat o jd 550 ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy przyczyną może być zbyt ślizgi ten walec za rotorem?
      Jeśli ktoś miał taki problem prosiłbym o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam