Skocz do zawartości
Moosieek

Renault Ares 640 rz Dziwny dźwięk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Moosieek    0

Witam serdecznie !! Posiadam od miesiąca ciągnik rolniczy Renault Ares 640 rz . Rok 2001 , 7300 mth a przynajmniej tak pokazuje licznik. Ciągnik ogólnie sprawuje się dobrze olej w silniku został wymieniony razem z filtrami. Jeżeli chodzi o olej w skrzyni wydawał się być ładny, czyściutki z zachowaniem odpowiedniej lepkości, więc ograniczyłem się tylko do wymiany filtrów. Maszyna sprawuje się dobrze, nie szarpie, biegi oraz półbiegi wchodzą wzorowo. Mam jednak dwie rzeczy, które mnie niepokoją. Po pierwsze, podczas jazdy lub włączenia samego rewersu(elektrohydrauliczny zaczyna pulsować co jakiś czas żółta kontrolka z "akumulator z piorunem" a co najciekawsze słychać charakterystyczny dźwięk jakby z lewej strony niosący się gdzieś z podłogi. Jakby dziwne wibracje, co ciekawsze, dźwięk ten pojawia się podczas pracy w polu tylko i wyłącznie przy obrotach silnika między 1600-1800. Przy wyższych lub niższych tak jakby ustawał. Dodam też, że dźwięk ten towarzyszy mi także podczas jazdy transportowej. Oczywiście najbardziej słyszalny jest ww obrotach silnika.Co ciekawe, dźwięk ten nie jest słyszalny w żaden sposób dla osób obserwujących pracę maszyny z zewnątrz.  Szukałem w różnych miejscach, wydaje się, że wszystkie zewnętrzne części traktora są dokręcone i usztywnione. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Czy jest to może dźwięk hydrauliki niezadowolonej ze starego oleju czy może jest gdzieś problem mechaniczny ? Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/renault-ares-640-rz-CID757-IDqxFAp.html?ref[0][path][0]=392209421&ref[0][ajax]=1&ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=details
    • Przez janosik32
      Panowie Zmieniał ktoś w/w synchronizator? Który to jego numer; bo na tym wałku kilka ich jest? Zmienia się jeden (ten mosiężny) czy razem z tym drugim, takim bezzębnym, w parze?

Jak mniemam jest to numer 7.
      7700038182 ?
    • Przez panasek
      witam wszystkich miłosników reni 110 54 mam przyjemnosc posiadac ten model od niespełna 2 lat,ogólnie jestem zadowolony z niego no ale pojawła sie pierwsza usterka,przedni napęd a dokładnie wałek ataku,dokładnie obrobił sie frez,cena nowego jest kosmiczna ale chce zapytac czy da sie to zregenerowac?czy to potrzyma jakis czas? moze jest jakis powód ze sie obrobił, moze miał ktos juz taki problem? prosze o rady.mam jeszcze pare pytan odnosnie tego modelu.byłbym wdzieczny za odp.
    • Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta.