Skocz do zawartości
235Ferguson

Massey Ferguson 6245 - czy warto? i problemy z żółw-zając

Polecane posty

235Ferguson    0

Witam,

przymierzam się do zakupu Masseya 6245. Mam tylko jeden problem. Sprzedawca wyczyścił elektrozawór, bo mu nie przeskakiwały biegi żółw-zając. I dopatrzyłem się, że przy przebijaniu właśnie z zająca na żółwia nie zapala się kontrolka od żółwia, ale biegi wchodzą. Co może być tego przyczyną? Czy tylko elektrozawór? Jakie macie opinie na temat traktorów z tej serii?

Pozdrawiam

Uziu92    1411

seria 62XX z tego co np. ludzie na forum piszą to udana seria, u mnie w okolicy tez troche MF przybyło i wlasnie tej serii i widać że latają sobie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kondzio342    0

Na co zwrócić przy zakupie 6245 z turem? Jak elektronika czy wadliwa? Czy z 2001 roku 6900 mtg to dużo ? i czy cena 75tys jest ceną rozsądną za taki model?

Uziu92    1411

zeby on miał ten przebieg to byloby super, wiekszkosc jest po korekcie, jak sprawdzic elektronike? po prostu zobaczyc czy działa EHR, czy załącza się napęd, blokada, wałek, czy półbiegi działają, zołw zajac itp , Czy gdzies pod spodem nie jest popruta instalacja i łatana lub lepiona.

zetor521189    2

sprawdź wszystko to co kolega wyżej napisał, ale sprawdź go też pod obciązeniem. jest kawałek pola to zapnijcie jakąś maszyne.
U mnie po godzinie pracy przy 1800 obrotow zapala sie kontrolka od hydrauliki na czerwono i zaczyna lekko rewers szarpac,
mam mf 6245, 2001 r, 7500 mth,
jak jest zimny to lata jak nowy, dopiero po rozgrzaniu niestety hydraulika zaczyna lekko szwankowac
szykuje sie wymiana oleju hydr i fitrow, mam nadzieje ze to tylko to...
wiec radze Ci sprawdzic ciagnik jak jest cieply silnik itd
jak sprzedawca nie bedzie chcial zeby tak sprawdzic ciagnik szukaj innego

Uziu92    1411

a u mnie jak jest rozgrzany to znowu działa wszystko lepiej jak jest np bardzo zimno. Jak olej sie troche rozgrzeje to wszystko działa bardzo płynnie i idealnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Papier
      witam mam taki problem
      kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
      i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
      Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
      i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz
    • Przez 235Ferguson
      Witam.
      Planuję zakupić traktor Massey Ferguson w granicach 85KM. Byłem oglądać MF-a 6245 i zauważyłem, że przy zmianie biegów żółw-zając nie zapala się kontrolka od żółwia, lecz biegi wskakują. Sprzedawca mówił, że jak go kupił, to nie mógł przebić biegów z zająca na żółwia i wyczyścił elektrozawór.
      I moje pytanie, czy winą tego był tylko elektrozawór czy coś innego? I dlaczego kontrolka się na zapala?
      Pozdrawiam

• Przez michal1232
      Witam  
      Planuje zakup ciągnika Renault, chciałbym zdać kilka pytań przed kupnem i prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego modelu
      Chciałbym ciągnik który ma około 100-120 KM (modele 133 120 100) 
      Pytania:
      czym różnią się wersje z innymi końcowymi numerami np. 14 54? 
      Jakie są skrzynie biegów i czym się różnią?
      Gdzie jest rewers? Jak się go obsługuje? 
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 
      Czy jest różnica z którego kraju jest sprowadzony? 
      Srednie spalanie? 
      Słyszałem że jak w tych ciągnikach jest awaria to załącza się jakby "alarm " czy to prawda i jak sprawdzić czy nie jest odłączony jeśli jest? 
      Inne informacje także mile widziane  
    • Przez geebart
      Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam 

• Przez quxfrix
      Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam
      Qux frix