235Ferguson

Massey Ferguson 6245 - czy warto? i problemy z żółw-zając

Polecane posty

235Ferguson    0

Witam,

przymierzam się do zakupu Masseya 6245. Mam tylko jeden problem. Sprzedawca wyczyścił elektrozawór, bo mu nie przeskakiwały biegi żółw-zając. I dopatrzyłem się, że przy przebijaniu właśnie z zająca na żółwia nie zapala się kontrolka od żółwia, ale biegi wchodzą. Co może być tego przyczyną? Czy tylko elektrozawór? Jakie macie opinie na temat traktorów z tej serii?

Pozdrawiam

Uziu92    2531

seria 62XX z tego co np. ludzie na forum piszą to udana seria, u mnie w okolicy tez troche MF przybyło i wlasnie tej serii i widać że latają sobie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl

Kondzio342    0

Na co zwrócić przy zakupie 6245 z turem? Jak elektronika czy wadliwa? Czy z 2001 roku 6900 mtg to dużo ? i czy cena 75tys jest ceną rozsądną za taki model?

Uziu92    2531

zeby on miał ten przebieg to byloby super, wiekszkosc jest po korekcie, jak sprawdzic elektronike? po prostu zobaczyc czy działa EHR, czy załącza się napęd, blokada, wałek, czy półbiegi działają, zołw zajac itp , Czy gdzies pod spodem nie jest popruta instalacja i łatana lub lepiona.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

zetor521189    2

sprawdź wszystko to co kolega wyżej napisał, ale sprawdź go też pod obciązeniem. jest kawałek pola to zapnijcie jakąś maszyne.
U mnie po godzinie pracy przy 1800 obrotow zapala sie kontrolka od hydrauliki na czerwono i zaczyna lekko rewers szarpac,
mam mf 6245, 2001 r, 7500 mth,
jak jest zimny to lata jak nowy, dopiero po rozgrzaniu niestety hydraulika zaczyna lekko szwankowac
szykuje sie wymiana oleju hydr i fitrow, mam nadzieje ze to tylko to...
wiec radze Ci sprawdzic ciagnik jak jest cieply silnik itd
jak sprzedawca nie bedzie chcial zeby tak sprawdzic ciagnik szukaj innego

Uziu92    2531

a u mnie jak jest rozgrzany to znowu działa wszystko lepiej jak jest np bardzo zimno. Jak olej sie troche rozgrzeje to wszystko działa bardzo płynnie i idealnie.

misiekadam    0
uziu ty też tak masz że gdy temperatura jest ujemna to musisz odczekać z 5 minut aż półbiegi zaczną działać ? dodam że do tego czasu kontrolki A i D migają .

Uziu92    2531

tylko raz tak miałem ze po odpaleniu przez chwile miałem D na wyświetlaczu czyli bez półbiegu, ale to dosłownie ja wiem moze kilka sekund, i to było wtedy bardzo zimno, w dzien było jakoś -8 czy -9 a w nocy było ponizej 10 na pewno to zmarzł dobrze.

misiekadam    0
Napisano (edytowany)

Teraz jest na plusie  to jest ok .Ale przymierzam się do wymiany olejów i filtrów w przyszłym tygodniu to zobaczymy później czy problem zniknie .

Edytowano przez misiekadam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dzidek88
      Witam, mam pewien problem z moim MF 34 bądź Case D8900 jak kto woli, mianowicie kupiłem go bez sieczkarni z zamiarem dokupienia używanej i to się udało, ale sieczkarnia pochodzi z mf 32 i tu pojawia się problem, nie wiem jak idą koła pasowe i napinacze w oryginale i czy te które posiadam będą w ogóle pasować bez przeróbek (do sieczkarni mam koło pasowe podwójne z napinaczem, dwa koła pasowe płaskie stałe,koło pasowe płaskie z napinaczem)  proszę użytkowników tego kombajnu posiadających oryginalne sieczkarnie o podesłanie zdjęć jak to wygląda w oryginale. Pozdrawiam

• Przez AgroRolnik22
      Witam. Mam problem z przełączeniem prędkości wałka wom w mf 6120 tzn. niezależnie od położenia dźwigni zmiany prędkości nawet gdy ustawię ją na 540 obrotów to wałek działa na 1000 obrotów to samo przy obrotach eco. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Oliwier1234321
      Dlaczego tylni podnośnik unosi mi do połowy zamiast do końca. dzieje się tak od miesiąca, czasami tylko załapie do końca
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, posiadam Ursusa 4512, od mniej więcejcpół roku zaczęły się problemy ze skrzynią biegów tzn. Podczas jazdy biegi wchodzą i wychodzą bardzo płynnie, bez zgrzytów. Natomiast podczas postoju i pod obciążeniem jest problem przy wyrzuceniu i wrzuceniu zwłaszcza jedynki oraz wstecznego. Przy wrzuceniu strasznie zgrzyta a przy wyrzuceniu trzeba dwoma rękami trzymać lewarek. Ciągnik chodzi głównie w prasie walcowej i agregacie uprawowym(ciężka brona z wałem).
      Proszę o wasze rady i uwagi co może być tego przyczyną i jak to naprawić gdyż jest to bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Dziś w moim ciągniku zaczęła podswiecac kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i wtedy ciągnik sam zaczyna mieszać biegami tzn półbiegami.....

Pomocy MF 3095 dynashift

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.