Skocz do zawartości

Polecane posty

235Ferguson    0

Witam.

Planuję zakupić traktor Massey Ferguson w granicach 85KM. Byłem oglądać MF-a 6245 i zauważyłem, że przy zmianie biegów żółw-zając nie zapala się kontrolka od żółwia, lecz biegi wskakują. Sprzedawca mówił, że jak go kupił, to nie mógł przebić biegów z zająca na żółwia i wyczyścił elektrozawór.

I moje pytanie, czy winą tego był tylko elektrozawór czy coś innego? I dlaczego kontrolka się na zapala?

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Papier
      witam mam taki problem
      kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
      i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
      Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
      i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz
    • Przez rafal4212
      Witam, mógłby ktoś coś może doradzić ew. podesłać schemat kostek do modułu skrzyni do autotronica 2 ? Problem jest następujący, został kupiony ciągnik z wadą skrzyni, nie przełączało na żółwia, nie da się wyłączyć napędu i blokady mostów, wałek też nie działa, po poruszaniu wiązką przy module skrzyni naprawiało się na jakiś czas. Z tego co udało mi się ustalić to ori. jest autotronic 1 ale ktoś poprzerabiał wiązkę na autotronic 2. Ciężko jest mi cokolwiek ustalić co i gdzie ma iść do kompa, udało mi się znaleźć tylko schematy do autotronic 1.
    • Przez geebart
      Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam 

• Przez quxfrix
      Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam
      Qux frix
    • Przez PawlomekZ-et
      Od kilku miesięcy jestem posiadaczem MF 3125 i postanowiłem na dobry początek wymienić mu wszystkie oleje tj . Silniku, skrzyni i przednim moście i o ile większość filtrów znalazłem bez problemu to z jednym mam problem . Jest to taki siatkowy filtr i czy jest sens​ zmieniać go jeśli jest już na nowym oleju ? Za pomoc z góry dziękuję .