Piotras

Agregat uprawowy Agromasz 4m czy Expom 4,5

Polecane posty

Piotras    2

witam jestem zainteresowany agregatem uprawowym cieżkim i pytania posiadaczy agro masz czy expom wicher bodajże.

Agro masz 4 m zawieszany z pojedynczym croskilem czy półzawieszany z podwójny wał crosskill

Expom 4,5 m  pytanie jak wyżej tylko z tą różnicą że z tyłu jest wał strunowy i wał crosskill

głównie chodzi o jakość wykonania oraz jak ciągnik zachowuje się z zawieszanym jest to jednak spory ciężar i czy podwójny wał crosskill nie zbije za mocno ziemi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Podwójny crosscil mocniej nie zbije to praktycznie to samo co pojedynczy tylko postawiony w dwa rzędy przez które lubią zostawać większe grupy. Na pewno lepiej doprawi expom z racji tego strunowego wału sam posiadam taki agregat tylko z agro-tomu ale budowa praktycznie taka sama tylko wykonanie znacznie lepsze niż expomu dlatego wybrałem agro-Toma i śmiało mogę Ci polecić.
A czy zawieszane czy na wózku to już zależy jakic ciągnik chcesz używać do niego bo jednak taki agregat 4-4,5m waży około 2.5t.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zawieszanego nie radzę kupować. Kupiłem talerzówkę 3 tony to ciągnik ponad 8 tonowy  z podwórka nie wyjechał, musiałem 800 kg obciążników dołożyć a potem 700 kg wody do oopon nalałem a dodoatkowe  obciążniki ściągłem i spokojnie dawął rady, ale strach było po drodzę jechać.W tym roku wózek dorobiłem.

Ja mam kompaktora Farmeta   a  miałem ostroja, to samo co Lemken, i Ostroj dużo lepiej robił, miał z tyłu wałek strunowy i croskil, niestety bardzo poważną wadą jego była mała srednica wałów przez co topił się na lżejszych ziemiach. Dlatego go sprzedałem i kupiłem Farmeta, który szału nie robi.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Podwójny crosscil mocniej nie zbije to praktycznie to samo co pojedynczy tylko postawiony w dwa rzędy przez które lubią zostawać większe grupy. Na pewno lepiej doprawi expom z racji tego strunowego wału sam posiadam taki agregat tylko z agro-tomu ale budowa praktycznie taka sama tylko wykonanie znacznie lepsze niż expomu dlatego wybrałem agro-Toma i śmiało mogę Ci polecić.

A czy zawieszane czy na wózku to już zależy jakic ciągnik chcesz używać do niego bo jednak taki agregat 4-4,5m waży około 2.5t.

Jaki agregat z arto-toma posiadasz i z jakim ciągnikiem chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

wichra nie polecam mam takiego 4,5 metra zawieszany ale słaba jakość wykonania włóka beznadziejna robi robotę dzieki wałowi kroskil ale powinien być ten wał na sztywno żeby można było na nim regulowac głębokość uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jaki agregat z arto-toma posiadasz i z jakim ciągnikiem chodzi ?

3 metrowy i pracuje z starym jd zdjęcia w galerii. Jedno co mogę Ci doradzić to bez wahania bierz z hydrauliczna regulacja a na pewno nie będziesz żałować chyba że masz równe ziemie to nie koniecznie ale tak jak u mnie mozaika glina piach to bardzo by się przydała bo na glinie musi iść głębiej to robotę robi ładna zaś na piasku przy głębokim ustawieniu trzeba go trochę na podnośniku trzymać tak żeby opierał się na crossci ale i tak obawiałem się że bardziej będzie się topic. Aha i jeszcze jedna uwaga zwróć uwagę na wały strunowe bo wychodziły z wadą. Ta wadę/błąd masz także w mojej galerii ale wszystko na gwarancji bez problemów zrobili.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam jakiś rok temu stałem przed podobnym wyborem między Agro-masz, Ex-pom oraz Agro-tom. Ogólnie cena agregatów z wózkiem podobna u trzech producentów. Wybrałem Agro- tom i jestem zadowolony. Użytkuje go od roku i narzazie wszystko jest ok a mam różne ziemię z iłem, gliną i piaskiem i wszędzie sobie dobrze radzi. Co do wady o której pisał kolega Milosz27 mam to samo ale uważam to za zaletę bo wał jest bardziej wzmocniony a mam dość dużo kamieni na polach. W agregaci z Uni zgiął mi się ten wał w tych miejscach i zawinął. Dlatego uważam to za zaletę a nie przeszkadzają mi te 5 cm zapchane wały. Jedynie czego żałuje że nie wziąłem 5m. Jak masz ciągnik około 150kM to bierz 5 metrowy spokojnie da sobie radę z Agro-tom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Wal jest bardziej wzmocniony to prawda ale z drugiej strony jak zalepi się to już na pewno w jakimś chociaż nie dużym ograniczy zagłębienie szczególnie przedniego wału.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw jakiej firmy i mocy masz ciągnik.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Najpierw jakiej firmy i mocy masz ciągnik.

Wybacz ale moje pytanie było czy dany ciągnik sobie poradzi czy o opinie o agregaty i cene ?

Z wózkiem coś około 35-36 tys netto.

Dzisiaj dzwoniłem do firmy wiec cena katalogowa 41 tyś z wózkiem z rabatem pewnie koło 36 tyś się zakręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj