Skocz do zawartości
News
 • 0
Grzechu122

Jak zwalczyć skutki długotrwałego pryskania opryskami Azotop i Azoprim

Pytanie

Grzechu122    1

Na powierzchni ok 10a rodzice hodowali  kiedyś maliny. Przez kilka lat międzyrzędzia były pryskane azotopem i azoprimem. Po zlikwidowaniu malin (ok 3 lat temu)  zasiałem na tym kawałku jęczmień i tu gdzie było pryskane tymi opryskami zboże prawie nie zeszło. I mam do was takie pytanie czy macie jakieś pomysły jak zwalczyć skutki pryskania tymi opryskami? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

 • 0
iron    425

wymienić ziemię. bo te substancje kilka lat w ziemi są aktywne. ja trzy lata temu opryskalem groch afalonem z commandem i ok. 30 l. wylałem w jednym miejscu i tam pszenica drugi rok z rzędu wypadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
stempos1980    52

kolego nic bardzo nie zrobisz bo substancja aktywna azotopu i azoprimu -simazin długo zalega w ziemi i dlatego te sirodki zostały zlikwidowane.najszybszą sprawą jaką możesz zrobić to wybrać ziemie tak jak pod kostkę i nasypać nowej ale to ogromne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
kizakking    0

poza obornikiem wypróbuj EMy może da rade, spulchnij ziemie popryskaj  jeszcze raz spulchnij i zasiej zaprawione w emach nasiona, teraz jest deszczowo to lepiej działają bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Wojtek026
      czy ten rejestr musi być z odr czy można sobie jakieś inne tabelki wydrukować, co jeśli np. skończyły się tabelki, lub zniszczyła się tak książeczka, zresztą rubryk nie ma tam za wiele, zgłosić się do odr po nową czy można sobie coś innego wydrukować?
  • Przez agrofoto
   Nazwa handlowa produktu: Expert Met 56 WG Nazwa posiadacza zezwolenia: Bayer SAS 16 rue Jaen Marie Leclair, 69009 Lyon, Republika Francuska Podmiot odpowiedzialny za końcowe pakowanie środka ochrony roślin: Bayer Sp. z o.o. Podmiot odpowiedzialny za końcowe etykietowanie środka ochrony roślin: Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-101/2012 Data wydania zezwolenia: 02-08-2012 Termin ważności zezwolenia: 01-08-2022 Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 01-02-2023 Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 01-02-2024 Rodzaj preparatu: Chwastobójczy Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: flufenacet - 420 g, metrybuzyna - 140 g Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: , H302, H319, H373, H400, H410 Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: , Pozwolenie na handel równoległy: nie Zakres stosowania - uprawa, agrofag, dawka, termin stosowania uprawa: jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto agrofag: termin: dawka: zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha zastosowanie małoobszarowe: nie
  • Przez kamil255
   Witam.Doszło mi pare hektarów nieużytków,doprowadzone do użytku,opryskane glifosatem tylko pojawił soe problem bo glifosat nie dał rady zniszczyć trzciny.Proszę o pomoc czym ją wyeliminowac.
  • Przez PIT84
          Witam
    
   Chcę zwalczyć uciążliwe chwasty na placu firmy (perz, mlecz itp ). Wiem, że często do takich zabiegów dodaje się do Roundupu na chwastox. Jakie macie doświadczenie z takimi opryskami, co najlepiej użyć aby mieć spokój na dłuższy czas.
    
    
  • Przez Diwad890
   czym zwalczyc oset w polu oprucz roundup?
×