Sunf

Ursus 4514/5414

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sunf    32

jak pracuja skrzynie w tych modelach jest glosno w kabinie, jak z awaryjnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Po pierwsze to 5314 a po drugie to są dosyć wytrzymałe i cichrze jak w 60-ce a ich wadą jest to że mają zbyt mało przełożeń,brak rewersu i synchronizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja miałem ursusa 4512 z kabiną komfort.Ciągniczek cichy zwinny, mimo iż miał mało biegów to jednak nigdy mi ich nie brakowało.Jedyna wada to słaby podnośnik i właśnie dla tego go sprzedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Miałem kiedyś 5314 z kabiną zwykłą bardzo głośny radia nie szło słuchać skrzynia mogła by mieć lepiej przełożenia dopasowane szczególnie z 3 na 4 palił w orce ok srednio 10 l na godzine plug 4 zagonowy w zimie srednio palił podnośnik mógłby mieć mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Ursusa 4514 rocznik 2008 ze zwykłą kabinę i silnikiem 68,7 KM (silnik Brazylijski - Ursus 4410)

W kabinie bardzo głośno . 

Wrzucanie 3 biegu mało precyzyjne .

Odpowiednio mocny i mało pali 

Mam go od 2008 roku i jeszcze nic się nie zepsuło .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A w tym czasie zrobił 500h... to by wyjaśniało czemu się nie zdążył zepsuć :P

Wszystko zależy do czego potrzebny i jakie się ma wymagania... pół dnia w sieczkarni jednorzędowej i go znienawidzisz :D Kiedyś tro było coś jak sie kupowało nowego teraz... przeżytek za chore pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A zwłaszcza hydraulika i sprzęgło nie wspominając o pseudoogrzewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Posiadam 5314 z kabiną komfort i nie mogę narzekać, dosyć cicho, radia można normalnie słuchać, ogrzewanie działa jak należy. Hydraulika wystarczająca do maszyn z jakimi współpracuje (4 szybkozłącza, działa jednocześnie z podnośnikiem dzięki pompie tandem). Sprzęgło wytrzymało 6tyś mtg, i wytrzymało by więcej, ale zostało wymienione profilaktycznie przy okazji. Jedynie gorączką tego ciągnika jest hydrauliczne wom , po 1 dniu pracy z orkanem można nerwicy dostać. Osobiście brakuje mi w nim mechanicznego womu z mniejszych modeli i nie było by tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z którego roku masz tego Ursus-a ? bo ja mam WOM mechaniczny  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Co Ci nie pasuje w tym WOM na hydraulice? Jak dla mnie jedno z najbardziej istotnych udogodnień w porównaniu do reszty złomu z tej epoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Co mi przeszkadza?! A to że te dziadostwo nie wytrzymuje takich obciążeń z jakimi ciągnik pracuje, po dniu pracy z orkanem, sieczkarnią cały filter jest zasyfiony i przestaje kręcić,  trzeba cały olej z skrzyni spuścić  i myć/wymieniać siatkowy filter. A drugiego dnia pracy  powtórka z rozrywki...  Przy lekkich pracach: rozsiewacz, opryskiwacz lub gdy womu się nie używa jest ok. Więc sorry ale mam w d*p*e takie udogodnienie, wole prosty mechaniczny wom jak w c360.

 

edit. ciągnik jest z  1996r.

Edytowano przez masseyf12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

mój jest 98r i jedyny problem z WOM to że się kręcił choć wyłączony (hamulec nie trzymał i niby z tego powodu też syf w oleju). Ale nigdy z tego powodu wom nie przestał ciągnąć a co najwyżej podnośnik zaczynał drgać jak filtr przytkało. Z sieczkarnią latał po 4ha rocznie do tego prasa z takich większych obciążeń. TY masz zapewne dodatkową pompę wywaloną i tarczki mają poślizg.. stąd syf.

A i podstawa to sprzęgło jednokierunkowe przy takich większych maszynach co by tego hamulca ni rozwalić.... w zasadzie to atrapa hamulca.

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Wywalać nic nie wywalałem, jest u nas od nowości.  Jak był nowy to wcale nie chciał kręcić, ale na gwarancji to zrobili i kręcił. Jak wyłącze wom to po 4-6 s wom się zatrzymuje, czyli hamulec byłby dobry.   Zimą go rozkręcimy i zobaczymy co tam z tyłu siedzi, jak nie będzie rady to włoży się bebechy od 3512, a to ustrojstwo się wywali.   

 

A filter masz oryginalny z sędziszowa, czy zakładałeś jakiś zamiennik rzadszy ?

Edytowano przez masseyf12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

źle mnie zrozumiałeś.... pompę zębatą od WOM masz zużyta. Wejdź se w moją galerie i pooglądaj.

Filtr z Sędziszowa miałem czyli gęsty. Teraz mechanik kazał założyć rzadki zamiennik... zastanawiam się tylko czy to rozsądne posunięcie. Być może przez gęsty filtr pompa tłoczkowa ma się dobrze (podobno 5tys godzin nie wytrzymują) ale ta zębata poszła do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W pokrywie WOM wykręć korek, podepnij manometr. 17bar powinno być po włączeniu WOM... nie wiem czy to wystarczy do zdiagnozowania tej pompy ale możesz sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu masz pod tą zagięta rurą

post-120-0-90259700-1492159146_thumb.jpg

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

co do 4512 

pszukaj lepiej mf 360 362 lub pochdnych 

mozna je miec za podne lub mniejsze pieniadze a rznia sie skrzynia czyli maja 12 biegowa

i hydraulike maja lepsza niz w 4512 gdzie trzeba wajchowac zeby rozlozyc kosiarke bijakowa trzeba na kazdej pozycji wajhy p kolei ustawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj