Skocz do zawartości
MichałFurmanek

Siewnik Amazone d7 SUPER S zbyt mało wysiewa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kupiłem niedawno siewnik, chciałem zasiać nim mieszanke zbożową lecz przy próbie kręconej wychodzi mi max 180 kg. Chciałem zasiać gęściej, ktoś miał już z tym problem ?

mrugolek    4

Witam

Czy sprawdzałeś na innym zbożu ? Jeśli nie to zrób próbę kręconą, zobacz czy da się ustawić. Ja tak miałem na usłudze przy owsie. Swój zasiałem bez problemu, a u klienta w  żaden sposób nie mogłem osiągnąć 200 kg. Rozkręciłem siewnik ( amazonke d7 super s ) gdzie tylko można, mam siewnik od 10 lat i znam jego możliwości.. Miał tak lekki owies ( bardzo małe MTZ ) że nic nie pomogło. Może masz ten sam problem ze zbożem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

przekładnia jest olejowa. Czytałem w internecie że jak przekładnia jest zużyta to własnie zbyt mało wysiewa, a koszt takiej regeneracji to 900 zł i za bardzo nie uśmiecha mi sie wydawać tyle kasy, wcześniej miałem poznaniaka,ale rurki były zbyt gęste i sie ziemia zapychała, a tutaj jest rozstaw co 13cm

marko-kolo    221

na który ząbek masz denka ? 

zasuwy masz otwarte na maxsa ? 

ile obrotów koła i przy jakiej oponie 

może po prostu robisz to nie tak ?

Patryk1222    23

Jeśli masz oponę R16 bodajże 6.50 to do próby kreconej kręcisz 14 razy kołem i wazysz to co wyjdzie x100 i masz tyle co wyleci na hektar.
Mój sam owies przy całym gazie i zapadka na 5 ząbek wychodziło około 130-150 kg tak sialem i jest dobrze gesciej nie potrzeba!

Ja kręciłem 15 razy,denka mam na 2 lub 3 ząbek, na skali przekładni jest ustawione na 100,a jeszcze zapomniałem jak to się nazywa fachowo ale te klapki przed rolkami mam odsunięte całe bo na 3/4 mniej się wysiewalo

Piechu    43

Ustaw skrzynie na nr 1 i kręc kołem jak kołki się nie kręcą to może być problem.ze skrzynia. Następnie ustaw na bardzo wysoki nr (skrzynia nasienna oczywiście pusta) i kręc w miarę szybko kołem. Jeżeli zauważysz ze kółka wysiewajace raz chodzą szybciej raz wolniej to skrzynia to roboty. Ja miałem tak na jesień od nr 1-5 praktycznie kółka się nie kręcily. Przy wysokim nr chodziły nie równo. Bałem się ze na jednym polu będą przerwy ale nie jest źle. Od remontu skrzyni sieje idealnie jak ustawie na próbie kreconej.

marko-kolo    221

u mnie przy takim ustawieniu denek (2)i zasuwek (otwarte na max ) wysiewa 270 kg mieszanki -gdy  na skali przekładni  postawie 70 

obroty koła to 15,4 przy oponie 16/550 

więc coś pewnie masz ze skrzynią , nie rozbierałem jak na razie więc nie wiem co tam piszczy 

mam sobie druga na zapas 

Piechu    43
Napisano (edytowany)

Wybacz za nieprecyzyjne określenie chodziło mi o te kółka=aparaty wysiewające. U mnie niby na próbie było ok a na polu już nie bardzo. Dopiero jak bardzo szybko kręciłem kołem zauważyłem że aparaty wysiewające bardzo nierówno "chodzą" a na pierwszych numerach praktycznie się nie kręcą. Z lewej strony przytrzymaj ośkę i druga osoba niech kręci kołem. Jak możesz utrzymać ośkę od aparatów to skrzynia do regeneracji. Ja mam ten siewnik ok 15 lat i nigdy nie było problemów tylko próba i jazda w pole. Kiedyś czytałem że jak skrzynia się psuje to aparaty się nie kręcą ze się zatrzymują i później są puste miejsca. U mnie naszczęście tak nie jest. https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-przekladnia-amazone-d7-d8-ad-regeneracja-naprawa-CID619-IDbUpw9.html#5bd09db10d;promoted O ile dobrze pamiętam to tam wysyłałem. Bardzo konkretny Pan aż się zdziwiłem bo inni to opryskliwi. Sam miałem nie daleko jednego ale była dość duża różnicą w cenie, Poprosiłem o szybką regenerację  bo pole czeka i faktycznie długo nie czekałem. Koleś nawet sam przysłał kuriera. Cena zależy od tego co konkretnie poszło. u mnie poszły łożyska=sprzegiełka jednokierunkowe i wymienił jakies tuleje dodatkowo był dodany olej. Ceny nie pamiętam ale coś koło 800 zł razem z wysyłka do firmy i powrotem. Najlepiej zadzwoń i pogadaj z nim jeżeli faktycznie to kwestia skrzyni. Ja jestem zadowolony dostałem z powrotem wymienione części i wiem że koleś nie ściemniał. Spróbuj zasuwę ustawić na inne ząbki. To jest bardzo dobry siewnik jak masz redlice w dobrym stanie to wschody są dużo lepsze od poznaniaka i nawet od niektórych nowych siewników.  Ja o ile dobrze pamiętam to sprzedałem poznaniaka właściwie to jeszcze ojciec, dołożył tysiąc i kupił ten siewnik. Tyle że nie ma bajerów tzn licznika hektarów czy zamykanych ścieżek ale i bez tego idzie żyć. a sprawdzałeś czy na małych numerach aparaty się kręcą???

Edytowano przez Piechu

ja przy swoim mam licznik hektarów i ścieżki zrobiłem sobie elektryczne, bo na 15 opryskiwacz. Ten wałem z tymi rolkami przytrzymywałem i nie da go sie utrzymać w miejscu kręci sie ale jak sie wolno kręci to takimi skokami sie kręci dopiero jak szybciej. Na innym zbożu go nie próbowałem bo na jesieni zasiałem pszenice jeszcze Poznaniakiem,od miał 2,5 metra tylko i ciężko było wsypać zboże workiem bo jak wpadł do środka to trudno  było wyciągnąć go.kupiłem ten siewnik go wszyscy chwalili a tu o 

Patryk1222    23

Twój ma 3 m szerokości?

Kolego szukasz dziury w całym ustaw sobie ten owies na tego maxa i przejedz troche na twardym i zobacz jak to się sypie...
Spokojnie siej a będzie dobrze.

Samego owsa nigdy ci nie wyleci 200kg bo zresztą wysianie 200kg to będzie dywan a 200kg to nie są 4 worki tylko będzie ich 6 jeśli siejesz swoje i nie masz rozeznania jak lekki jest owies.
Mozesz dosypać też trochę pszenicy i wykrecisz spokojnie te 200kg.

Ale ja sieje mieszankę, tam jest owsa około 20 % więcej jest jęczmienia i trochę pszenicy,owies to wiem że lekki jest,po prostu mam kilka hektarów słabszej ziemi i muszę zasiać tam troszkę gęściej bo kiedyś zasiałem rzadziej to plon był bardzo mały, nie mówię żeby tam pół tony siać na hektar ale te 250 kg by było Dobrze

Patryk1222    23

U siebie takiej mieszanki mogę ustawić spokojnie na te 250kg chociaż dla mnie to abstrakcja tyle siać...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.