Wojtek026

Brony hydrauliczne vs brony mechaniczne

Polecane posty

Wojtek026    76

chciałbym kupić brony i mam mały dylemat bo z jednej strony sąbrony zwykłe składane 5cio polowe za śmieszne pieniądze a z 2giej może zainwestować w hydraulicznie składane były by wieksze i teraz pytanko ile takich bron uciągnie ciągnik 82km czy 6cio polowe hydrauliczne to max czy większe też da rady oraz jaki ząb na gleby lekkie czy 16 ystarczy czy 20 bo miały by służyć do bronowania po talerzówce oraz po siewniku zbożowym bo mam siewnik jaki mam i muszę po nim bronować, tak więc czy ząb 20 to nie za dużo jak na bronowanie po siewie, a z 2giej strony czy nie odpuścić sobie hydraulicznych i kupić zwykłe składane ręcznie bo mam pola przy domu, tylko jak zwykłe to jakiej firmy bo wszystkie teraz te ręcznie składane bardzo delikatne są tak więc może są jakieś solidne ręcznie składane brony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

Używane 5 lub 6 średnio ciężkie na zeb ie 16 do MTZ będą dobre myślę że bez hydrauliki bo to bez sensu jak masz pola przy domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dobra tylko te bez hydrauliki to mają ramy tak słabe że aż strach z tym wyższy bieg włożyć, jakie firmy polecacie co robią solidne 5tki mechaniczne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

promar robi fajne brony hydrauliczne składane rama prostokąt zamknięty sam kupiłem ostatnio ząb 16 na słabe w zupełności wystarczy cenią chyba 2400 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Brony 5 na zębach coś koło 13 cm to u nas się 330 ciągalo... teraz te rzadko bron się używa.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

kup lepiej hydrauliczne,po siewie możesz zawsze sobie na pompie przytrzymać i głęboko nie beda wchodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A co mają dwa skrajne pola składane hydraulicznie do trzymania na pompie po siewie?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

promar robi fajne brony hydrauliczne składane rama prostokąt zamknięty sam kupiłem ostatnio ząb 16 na słabe w zupełności wystarczy cenią chyba 2400 netto

 

promaru to ja już opryskiwacz kupiłem, co to warte się okaże, ale ogólnie to te mniej znanych marek borony mają delikatną ramę, dlatego wolał bym coś bardziej sprawdzonego może jakichś "lepszych"marek coś byście polecali mechanicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja polecam hydrauliczne ale ciagniete na tzw wózku np7 pól na odciagach nie do zniszczenia i bardzo wygodne w użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

To zależy od ciągnika i gleby i warunków. Ja Pronarem 80km ciągałem 5 polowe 8km/h, teraz 5 polowe z wałkiem ledwo ciągnie z tą prędkością. Znowu znajomy 7 polowe ciągnie starym mtz 82 i dymku nie puszcza. Jak dla mnie 5 pól to max. 

I jak nowe to radziłbym z wałkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Takie właśnie ciągałem, to był ok. Dodam że znajomy ciagał te 7 pól wiosną po osiadłej glebie przez zime, ja jesiennią przeważnie w świeżą zaraz po orce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie taki wózek do bron 3,500 +pola
Swoim ciagam 7 na zębach 14tkach prędkość do 10 km /h nawet nie steknie
Z 16 też sobie poradzi 80 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

http://sampolbis.pl mam 5 polową szerokość 5,5m z włóką na przodzie współpracuje z 105km i jest to idealnie dobrany zestaw. Brona składana hydrauliczne szerokość transportowa 2,8m waga 1350 kg ząb 20. Dzwoń lub odwiedź osobiście gość ma ofertę dla każdego do każdej ziemi i ciągnika robione indywidualnie z każdą z możliwych opcji czy lekkie ciężkie składane ręcznie hydrauliczne włóką z przodu z tyłu wałkami itd.. Ja z mojej jestem bardzo zadowolony i zastępuje mi agregat uprawowy który ma 3 m a robote robił taką samą z taką samą prędkością lecz z całkiem inną wydajnością..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

polecam zainwestowac w siewnik poznaniak z zagarniaczami a brony w krzaki postawic. ja bron używam tylko do włókowania łąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Tak tak, zagarniacze w poznaniaku są bardzo dobre. Tak dobre że je wypierdzieliłem i założyłem w ich miejsce lekkie brony, aby cokolwiek było zagarnięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

poszukaj zachodnich bron lub agregatów uprawowych. 3 x brona plus wałek więcej zdziałają niż polskie nowe brony. Do tego możesz sobie dospawać mocowania z rury ze wspawaną nakrętką na śrubę kontrującą i do ramy dołączysz pas zębów. Każdy kowal Ci je zahartuje. I masz ładny agregacik po orce po którym możesz wjeżdżać byle jakim siewnikiem. Sam kiedyś takowy zrobiłem i każdy się dziwił że tak szybko zięmie po orce uprawiałem c-330. A miałem jeszcze podnoszony na wózku, kiedyś to było coś :) Może jestem staroświecki ale takiego agregatu jak sam sobie zrobisz nie kupisz bo firmy chcą abys im zapłacił za zęby które możesz sam kupić i za ramę która jest naprawdę słaba.

polecam starą ramę od pielnika może mieć i 50 lat ale to jest materiał. wtedy dostosujesz sobie szerokość i dodatkowy osprzęt ( wałki i zęby) itd.

Zrobisz jak uważasz oczywiście

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jeśli chodzi o dobór bron to sam ząb jaki polecacie, bo nie wiem czy za duży nie będzie nieodpowiedni do bronowania po siewie, ale i przydał by się na tyle duży żeby wyrównać pole po talerzówce, lub orce czy 20cm ząb to nie za głęboko wykona krycie ziarna po siewniku, z kolei 14 czy teraz te nowe brony są na masywniejszych cięższych polach?

konkretnie czy 16 lub 20 ząb nadaje się dobronowania po siewie na glebach lekkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a tak z ciekawości zapytam, czy włókowanie po siewie miało by sens na piaskach? bo to ziarko co na wierzchu to by przykryło w sumie i za głęboko by nie uprawiło stosował ktoś włukę po siewie?

oraz czy taką włóką wyrównał bym pole po bronie talerzowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Po siewie to wał posiewny. Zęby 20 po siewie się nie nadają, bo za głęboko ci zagonią nasiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A nie lepiej zagarniacze do siewnika założyć szczególnie na piaskach zrobią robotę, jeżdżenia zaoszczędzisz.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj