darkoe

Zwiększenie ilości owinięć siatki w Ursus Z 543/A

Polecane posty

darkoe    10

Witam. Mam takie pytanie. W mojej prasie maksymalnie można owijać bel siatką 3 raz. Tak jest farbtycznie. Jest czterostopniowa regulacja i maksymalnie można ustawić na 3. Chciałbym to przerobić żeby można było owijać na 4 lub 4 i pół. Chodzi o to że przy mocno kruchej słomie siatka pęka lub ją ściąga na boki. Kumpel ma new hollanda prase i on kruchą słome owija 4 i pół raz i nie ma tego problemu.
Przesyłam zdjęcie regulacji owinięć siatką
Myślałem o przedłużeniu tego płaskownika z 4 otworami. Co wy o tym sadzicie? To dobry pomysł?

post-154207-0-57739300-1491904584_thumb.jpg

Edytowano przez darkoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

przedluzaj i mnie w feraboli fabrycznie dawany jest dłuższy niż to było w warfamie i można chyba 5 razy owinąć albo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Myślę że przedłużenie tego płaskownika załatwiło by sprawę. Mam nadzieję że niczego nie uszkodze.
Dobrze by było żeby ktoś się wypowiedział kto to przerabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Witam , macie może jakiś patent na wywiewanie siatki. Bo mam problemy belujac we wiatr , ponieważ ściąga siatkę i nie owija całej belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
ja opusZczam siatkę i jej nie wywiewa. ale mam inny problem owijanie mam ustawione na d czyli 3 razy a tak na prawdę owija rolkę max 1,5. co może być problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
u mnie się sprawdza opuszczanie siatki po zamknięciu komory. i wtedy jej nie wywieje nad nóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Praktycznie nikt nie zakłada tej ,,kratowanej'' osłony z przodu,przed aparatami. Zmniejszy to napór wiatru na siatkę,a w promocji h... widać. Zrobiłem wskażnik przesuwu sznurków obwijających belę,to przynajmniej widać czy coś się dzieje,a nie nurkuj  pod rasę by zobaczyć. Ale puki co to prasa na gwarancjii,to cicho być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Witam  mam problem chodzi o prasę ursus z543 mianowicie skończył mi sie olej w centralnym smarowanie i dolałem oleju od Piły ale chyba się zapowietrzył układ  . Pomóżcie jak go odpowietrzyć ???

m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

To nie wina oleju od piły,bo u mnie na takowym chodzi. Swego czasu jak kupiłem welgerkę 12,nie było oleju w zbiorniku. Pomyślałem że coś jest popsute i nikt tym się nie interesował i po prostu olał temat. Rozebrałem pompkę,zalałem olej i nic. Olej został,łańcuchy nasmarowałem na piechotę,i jak poprzednik olałem temat. Po jakimś czasie zauważyłem olej na łańcuchach,czyli był po prostu brak oleju i samo się odpowietrzyło,albo przez swoją nieuwagę coś naprawiłem,tylko co O.o. Próbowałeś może podnieść klapę i ponaciskać tą  ,, pompką'',może samo przebije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
koledzy robiliście jakieś modernizację w swoich irysach z543a bo mi nieraz ściąga siatkę z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Jeśli na jedną i tę samą stronę to może by  hamulec siatki popuścić właśnie z tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podleś    0

U mnie z kolei jest problem z ilością owinięć tzn ustawiam na 2,5 a owija 1,5 raza . Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Moorgi  miał taki problem . Pogadaj z nim .  Pomogli mu to ogarnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
miałem też problem ustawiałem na 3 razy a owijalo może 1.75 . zadzwoniłem po serwisanta założył podkładkę pod to jajo bo okazało się że fabryka nie zalozyla. i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj