Delbeta

jaki gruber do belarusa 952.4

Polecane posty

Delbeta    4

Witam

Jaki polecacie gruber do belarusa 952.4 moc 95KM gleby zakamienione
:P teren górzysty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16

A ja bym proponował mandam 2.6 m.Mam z tej firmy i nie narzekam mocna i solidna rama także na twoim miejscu brał bym Mandama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Tylko jeśli górzystych​ to z 2,6 będziesz miał problemy z uciagiem, coś zagranicznego uzywanego tak 2,4 żeby miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

Nie mogę znaleźć zagranicznego grubera o szerokości 2.4 m przynajmniej takiego z talerzami zagarniajacymi

Kitowiak daj jakiś gruber na przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Jeśli chodzi o talerze to są bez, ale teraz montują zgarniacze takie jak w siewnikach pomiędzy łapami a wałem, przykładem moze być mój w galerii właśnie 2,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Węższy - szybciej będziesz jeździł, szybciej zrobisz i lepiej wymieszasz resztki pożniwne, mniejsze obciążenie dla traktora i mniejsze spalanie

Szerszy - wolniejsza jazda, gorsze mieszania resztek, ciągnik bardziej obciążony

 

Ja mam 2,1 Rolmako spięty z 820 i na trudniejszym kawałku potrafi dać o sobie znać. Jak masz naprawdę trudny teren z 2,6 będziesz miał ciężko. Optymalna prędkość pracy tą maszyną to 10-12 km/h, jeżdżąc wolniej nie uzyskasz żądanego efektu i tak jak pisałem na początku może okazać się że 2,1 metra zrobi szybciej niż 2,6. Poza tym ciągnik będzie miał bez porównania lżej. Najlepiej jakbyś miał możliwość wypróbować taki sprzęt w różnych opcjach szerokości i wtedy zdecydować. Musisz jeszcze pomyśleć o zabezpieczeniu słupic. Na zakamienione  pole warto wziąć zabezpieczenie sprężynowe, tylko nie to gdzie na słupicy jest zwój tylko takie gdzie zamontowana jest oddzielnie sprężyna. Oczywiście nie szukaj w najtańszych nowościach rynkowych - te maszyny nie chcą robić, tylko wybierz coś sprawdzonego. Zresztą jak będziesz na jakiejś składnicy to sobie możesz porównać jakość wykonania. Pamiętaj że to jest maszyna na długie lata i oszczędność na poziomie 2-3 tyś z perspektywy czasu się nie opłaca

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

zdecydowanie 2.1m czyli 5 łap na zabezpieczeniu non-stop teren górzysty to 2.6 może być za dużo a lepiej mieć zapas mocy ja sam mam 2.6m mtz 82 równo i gleby lekkie ale jest to wyżyłowana praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez tomeq
      Cześć! Jestem na etapie planowania konstrukcji agregatu do uprawy bezorkowej. Czy ktoś może wie jak zbudowany jest wał oponowy ponieważ planuje taki zastosować?
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj