Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Radan    28

Witam.

Miał ktoś styczność z tą maszyną w warunkach polowych.

Pytam bo zamierzam kupić a interesuje mnie sprzęt zarówno do zastosowań w transporcie sieczki jak i rozrzutnik obornika.

Fliegl ASW 391 w identycznej konfiguracji jest prawie dwa razy droższy.

Vhalior2    34

tez mnie intetesuje ten kobzarenko ile ci powiedzili za fligla i jakie wyposazenie ? ogladalem na bednarach i ci powiem ze cena kusi ale jakosc jakos do mnie nie przemawia,..

Radan    28

ASW 391 -Wzmocniony zaczep, adapter (rozrzutnik), wymuszone hydraulicznie skręty kół (opcja jeszcze że elektrycznie ale podziękowałem), zawieszenie na resorach (opcja pneumatycznego), opony 710 jakieś holenderskie nazwy nie pamiętam - 107 tys EUR netto

Atlant TZP 39 - praktycznie ta sama konfiguracja ( różnica w ogumieniu ) 53 tys EUR netto.

Ceny bez rabatów. 

No przepraszam ale za jednego Fliegla, dwa inne to dobra oferta.

Mam Fliegla i widziałem na wystawie Atlant'a. Różnica to blachy. Fliegl ma lepsze. Ale rama i układ zawieszenia Atlanta to typowa "wschodnia robota" - gniotsa nie łamiotsa.

Parametry mają objętościowo identyczne ale na Atlanta załadujesz 8 ton więcej. Mi to i tak nie potrzebne bo bym z pola nie wyjechał z 39 tonami na haku :D

Pytanie tyko jak to po polu śmiga i jakie ma słabe punkty.

Wiadomość z agroFakt.pl

Vhalior2    34

no ki na 3 osiach nie jest potrzebny interesuje mnie 271 lub 28 zobaczymy mi potrzebny jako przyczepa adaptera wcale nie bede bral. a jak oceniasz fligla masz z przesownym wozkiem czy na stale bo właśnie zastanawiam sie nad ta opcja

Radan    28

Mam z przesuwnym. Przydatna sprawa jeżeli są jakieś mokre pola albo dla polepszenia sterowności na zakrętach dróg publicznych.

PS. Za przesuwny wózek dopłata około 2 tys EUR

Vhalior2    34

od nowości?jak oceniasz spalanie serwis itp? maz porownanie z innymi markami?

Radan    28

Od nowości. 2007 rok 10000 godzin nabite i jeszcze jako tako. Spalanie mu wzrosło ale to pewnie kwestia kalibracji pompy lub sterowników. Co do serwisów to gdyby nie cena to byłoby ok. Chcę wymienić na nowego DF 9340 TTV. 

Vhalior2    34

sam sie wlasbie zastanawiam nad 826 lub jd8250 albo valtrą. df tez ciekawe ile ci powiedzili za tego duzego ? nad casem sie nie zastanawiales ?

Axial    7

Fliegl'a na Kobzarenke, Fendta na DF niezła podmianka. Cudów bym nie oczekiwał, era mocnych maszyn ze wschodu zakończyła się wraz z rozpadem ZSRR. Użytkowników Kobzarenki pewnie nie ma zbyt wielu, o opinie praktyków będzie ciężko. Na pierwszy rzut oka: brak ocynku, konstrukcja nadwozia spawana a nie skręcana, ciekawe jakie to ma osie i zawieszenie. Skąd większa ładownośc o 8 ton od Fliegla? Jakiego masz Fliegla?

Radan    28

Fliegl'a na Kobzarenke, Fendta na DF niezła podmianka. Cudów bym nie oczekiwał, era mocnych maszyn ze wschodu zakończyła się wraz z rozpadem ZSRR. Użytkowników Kobzarenki pewnie nie ma zbyt wielu, o opinie praktyków będzie ciężko. Na pierwszy rzut oka: brak ocynku, konstrukcja nadwozia spawana a nie skręcana, ciekawe jakie to ma osie i zawieszenie. Skąd większa ładownośc o 8 ton od Fliegla? Jakiego masz Fliegla?

Dwa Atlanty za jednego fliegla to dobra cena. Zawieszenie i w jednym i w drugim identyczne. Fakt że większość to spawy ale wygląd wózka znacznie solidniejszy niż u Fliegla. Posiadam Fliegl ASW 391. Osie Atlanta BBV czy coś takiego. 

Axial    7

Osie pewnie BPW, więc dobre. Jak to mówią - "diabeł tkwi w szczegółach" przy umiarkowanym użytkowaniu obie przyczepy zachowają się podobnie, ale jak zaczniemy je mocno eksploatować to zaczynają wychodzić różnice. Która lepsza? Nie wiem, wiem natomiast, że przy "ogniu" całymi dniami, zazwyczaj lepiej sprawdza się sprzęt renomowanego producenta. Materiały, normalia, montaż to przy intensywnej pracy ma ogromne znaczenie. A tridema o pojemności ponad 40 m3 do okazjonalnej zabawy raczej nie kupujemy... Ewentualną odsprzedaż maszyny używanej również należy wziąć pod uwagę.

jankris    10

Interesuje mnie ta mniejsza TZP-27. Mnie interesuje tylko objętościówka, więc jest mniejsza różnica ceny. I  po analizie cen w tym segmencie doszedłem do wniosku że lepsza używka Fliegla niż nowa Kobza. Za cenę nowej  ukrainki będę miał prawie  jak nową austriaczkę. Ocynkowana i pewnie dużo lżejsza, bo nie mogę nigdzie znaleźć masy tych podróbek. A swoją drogą to w Siedlcach już nie produkują?

Radan    28

Osie pewnie BPW, więc dobre. Jak to mówią - "diabeł tkwi w szczegółach" przy umiarkowanym użytkowaniu obie przyczepy zachowają się podobnie, ale jak zaczniemy je mocno eksploatować to zaczynają wychodzić różnice. Która lepsza? Nie wiem, wiem natomiast, że przy "ogniu" całymi dniami, zazwyczaj lepiej sprawdza się sprzęt renomowanego producenta. Materiały, normalia, montaż to przy intensywnej pracy ma ogromne znaczenie. A tridema o pojemności ponad 40 m3 do okazjonalnej zabawy raczej nie kupujemy... Ewentualną odsprzedaż maszyny używanej również należy wziąć pod uwagę.

U mnie Fliegl dostaje po d*pie przy oborniku a relaksuje się przy QQ. Nie wiem jak z tym Atlantem ale kupimy i zobaczymy. Podzielę się opinią po roku. Ogólnie to będzie ostro pracować bo: obornik dwa razy, GPS żyto, QQ i mieszanki poplonowe na kiszonkę. Ale dbamy o sprzęt to i może wytrzyma długo. Jeżeli jeden atlant połowę tańszy od Fliegla to ASW musi przeżyć dwukrotnie Atlanta.

Interesuje mnie ta mniejsza TZP-27. Mnie interesuje tylko objętościówka, więc jest mniejsza różnica ceny. I  po analizie cen w tym segmencie doszedłem do wniosku że lepsza używka Fliegla niż nowa Kobza. Za cenę nowej  ukrainki będę miał prawie  jak nową austriaczkę. Ocynkowana i pewnie dużo lżejsza, bo nie mogę nigdzie znaleźć masy tych podróbek. A swoją drogą to w Siedlcach już nie produkują?

http://www.agromilka.pl/przyczepy/54-atlant    tu masz dane fabryczne tych przyczep.

Wiem że adapter do obornika to 14 tys EUR. A cała w zależności od wyposażenia 53-57 TYS EUR. Mowa o TZP 39. Ale adapter wszystkie mają jednakowy. Kupię, do roboty zagnam i po roku wydam ocenę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolniczek20
      Sprzedam przyczepę do przewozu bel Acermann  tel. 600320931 okolice Zambrowa
    • Przez farmalesmierz

Mam do zaoferowania przyczepę samozbierająca Pottinger Europrofi 3 z 2004 roku:

- pełen rotor
      - hamulce pneumatyczne
      - hydrauliczny dyszel
      - panel sterowania
      - szerokie ogumienie
      - noże tnące
      - 50m3

Stan przyczepy bardzo dobry. Nie wymaga wkładu finansowego, po szczegółowym przeglądzie przedsezonowym. Przyczepa pracowała w Polsce, zakupiona od autoryzowanego dealera. Cena: 55 000 zł (do negocjacji) Kontakt: 603 669 212.

• Przez 1kejsi1
      Witam.
      Do sprzedania zaczepy jak poniżej
      Zaczepy nowe, nigdy nie używane

Zaczep tylni sworzniowy do ciągników NH / Case/ Steyer o szerokości płyty 320/325mm, grubość sworznia 38mm - 680 zł
      Zaczep przedni do montażu na obciążnikach w ciągnikach NH - 360 zł
      Sterownik R14 Unia Grudziądz pasujący do siewników Focus/Fenix/ FS / Polonez - 1 700zł 

Więcej informacji na PW
    • Przez Mario5
      Witam wszystkich co sądzicie o wykorzystaniu rozsiewacza wapna jako przyczepy do transportu zboża i wyładunku oczywiście rozsiewacz musi być na wałek
    • Przez szy1993
      Witam,
      co sądzicie o przyczepach ursusa? czy ktoś użytkował?