Skocz do zawartości
Bomba41

David Brown 1390 (Case) Problem z podnośnikiem.

Polecane posty

WHATEVER

rolnikokos    0

Jeśli masz budowę podnośnika typu ala cos jak w 60, a nie taka prostokątna co wajchy przesuwa się poziomo. To za podnośnikiem powinieneś mieć taki plastikową dźwignię która ma 3 pozycję i przekręcasz ja w prawo lub lewo. Najlepiej zaczep jakąś maszynę i próbuj przekręcić i powinno zaskoczyć, że podnośnik będzie trzymał wysokość przynajmniej u mnie tak jest (rocznik 83). W środę będę w domu to wyśle Ci zdjęcia jak u mnie to wygląda.

wojtal24    173

a moze dzwignie ktos przestawil na frezech i jest w nieodpowiednim miejscu i dlatego tak sie dzieje

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnikokos    0

Własnie chodzi mi o to co zaznaczyłem czerwonym kółku tylko nie pamiętam w jakiej jest w pozycji u mnie musisz próbować przekręcić to i powinno zaskoczyć, jeśli nie będzie chciało to próbuj lekko ruszyć z sprzęgłem żeby przeskoczyło. Jak nie będzie zmian i nadal będzie podnosił tylko góra, dół bez trzymania zadanej wysokości to w sumie nie wiem co może mu dolegać. Może filtr hydrauliki jest zapchany albo olej do wymiany u mnie jest zalany Agrol U i wszystko chodzi dobrze. 

Dźwignia w zielonym kwadracie z tego co pamiętam jest odpowiedzialna za hydraulikę zewnętrzna do maszyn np. kiprowania, rozkładanie maszyn. 

Pokrętło w niebieskim kwadracie służy od regulowania szybkości opuszczania podnośnika .

Zdjęcie :   http://pokazywarka.pl/3hegql/

ferguson675    1

@Bomba41 możliwe że przyczyną jest zacięty któryś zaworek w selectomatiku. Niestety żeby się do niego dostać trzeba się trochę namęczyć bo schowany jest w środku prawej zwolnicy.

ferguson675    1

Tu masz link do instrukcji naprawy serii 90/94, niestety po angielsku. Na stronie 104 jest opisany selectamatic:

http://chomikuj.pl/piotrrek81/Katalogi+i+instrukcje+obs*c5*82ugi+maszyn/Ci*c4*85gniki/Dokumenty/David+Brown+CASE+90+94+Series,2498738259.pdf

A tutaj masz szerzej opisany selectamatic, też niestety po angielsku:

dbtc.co.uk/information/shs/

Ja w swoim 1494 musiałem ściągnąć koło, podnośnik, rozdzielacz, porozłączałem dźwigienki podnośnika. Jak już to porozkręcasz to zobaczysz co jeszcze trzeba odkręcić, żeby mieć lepszy dostęp. Wtedy odkręciłem i wyjąłem ten selectamatic. I jeszcze rada: jak będziesz wkładał z powrotem ten selectamatic to uważaj na rurkę od smarowania tego selectamatica bo musiałem się trochę namęczyć żeby ją zakręcić. Jak będziesz składał to zobaczysz o czym mówię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać