Polecane posty

kamsmej    0

Posiadam od niedawna Deutz Agrostar 6.08 rok produkcji 1995 116 KM (silnik: F6L913) i po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu) na wyświetlaczu najpierw pojawia się na ok 3s obraz jak w załączonym linku:

https://drive.google.com/open?id=0B7FxIBTLzIhwSzM3ekFWMnJXVVE

 

następnie:

https://drive.google.com/open?id=0B7FxIBTLzIhwNmhNTFN4Ull5TGs

 

i na sam koniec pozostaje na wyświetlaczu napis CAL:

https://drive.google.com/open?id=0B7FxIBTLzIhwVGloWkxUMnU3SFU

 

Nie mam pojęcia co ten napis CAL oznacza i z czym on jest związany i jak go się pozbyć. Czy jest to może stan normalny? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamsmej    0

Panowie z tego co się orientuje to jest to w miarę prosta skrzynia bo posiada tylko jeden półbieg. Może ktoś miał już podobny problem i jeszcze coś podpowie.

 

PS. Czy macie może namiary na jakiś serwis (osobę) który by ewentualnie zdiagnozował przyczynę napisu na wyświetlaczu komunikatu CAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógł się program na sterowniku rozjechać trzeba by było się podłączyć


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamsmej    0

Na innym forum dostałem odpowiedź że jest problem z licznikiem lub zablokowanym przyciskiem na klawiaturze. Czy ktoś z was miał taki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamsmej    0

Dziś została wykonana próba na innym deutz Agrostar polegająca że przed włączeniem zapłonu (przekręceniu kluczyka) został wciśnięty przycisk pierwszy po lewej (jeszcze nie wiem do czego on służy) i po przekręceniu zapłonu pojawił się napis CAL. Czyli jest zwarcie na tym przycisku. Teraz muszę się zastanowić co z tym robić i czy to ciągłe wciśniecie przycisku nie spowoduje jakiegoś większego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nic się nie powinno dziać ale można by było się pokusić o rozebranie wyczyszczenie/wymianę przycisku nic skomplikowano


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamsmej    0

Klawiatura (przycisk) został odpowiednio wyczyszczony i zabezpieczony przez fachowca i na razie nie ma zwarcia. Zobaczymy co będzie jak przyjdą upały i praca w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komunikat CAL na wyświetlaczu w Case Maxxum 5150. Ktoś wie o co chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyżej masz napisane ale jak by co to dział deutz fahr  :)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Xxx
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez damianop85
      Witam,
      w moim Agroplusie pojawił się błąd M9, plus kontrolka stop, proszę o informacje co może być przyczyną , gdzie szukać rozwiązania?
    • Przez Konrad88
      Koledzy pomóżcie. Potrzebuje walek atakujacy przedni. Pacjent deutz agroplus 85. Ilość zębów 8 i 37 Nie ma może ktoś jakieś używki? 
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj