wroobelek

dotacja dla właściciela gospodarstwa płacącego ZUS

Polecane posty

wroobelek    0

Witam od paru lat jestem właścicielem gospodarstwa ok 9h, chciałbym się dowiedzieć czy w sytuacji kiedy pracuję i jestem ubezpieczony w ZUS mogę skorzystać z jakiejkolwiek dotacji np na modernizację budynków lub jakiejkolwiek innej, z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Można opłacać ZUS i jednocześnie korzystać z dopłat bezpośrednich i na modernizacje. Tak było ale czy to nadal obowiązuje to nie wiem chociaż o żadnych zmianach nie słyszałem. Dokładne info zawsze w oddziale ARiMR dostaniesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Ale chyba nie na ostatnio MGR bo tam trzeba było być w KRUS o ile dobrze pamiętam poprzednie nabory przechodziły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

obecnie oprócz dopłat bezpośrednich i ONW , rolno-środowiskowych nic ci się nie należy. Podstawowy warunek ubezpieczenie w KRUS

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HolmerTerraDos
      Witam, mam pytanie: Jestem uczniem szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających, i jako pracownik młodociany mam już płacone składki do ZUS-u, a za 3 lata mój wuj przechodzi na emeryturę i zapewne przepiszę mi gospodarstwo. I moje pytanie jest takie: czy można jednocześnie być ubezpieczonym w ZUS-ie, pracować na umowę o pracę i prowadzić gospodarstwo bo już 3 lata będę miał płacone składki, oraz czy mógłbym także starać się o dofinansowania np. do maszyn lub do materiału siewnego ?
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez AgaW
      Witam,
      chciałabym się dowiedzieć jak to jest z zatrudnianiem pracownika w gospodarstwie. Zatrudnienie na umowę o pracę zgodnie z kodeksem pracy w sezonie jest nierealne jeżeli chodzi o ilość godzin czyli 40h/tydzień i 5 dni w tyg. Jak podejść do tematu legalnie ale optymalnie, jeżeli chodzi o koszty.
    • Przez jarekvip99
      Może ktoś wie czy z Unii lub ochrony środowiska lub innej organizacji można dostać jakąś dotacje na melioracje gruntów? Jest tego 5 ha i ziemia dobrej klasy bo 60 procent 2 klasa A reszta 3 klasy. Na własną rękę to trochę drogo a spółka wodna w gminie można powiedzieć że nie funkcjonuje. Grunty zostały kupione i nigdy nie miały melioracji choć rów przy samym polu i wszystkie inne pola dookoła są z melioracja no ale tutaj podobno właściciel sobie jej nie życzył 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj