panmino

Polska kosiarka dyskowa - którego producenta wybrać?

Polecane posty

dcnt    13

Szybkie pytanie, samasz samba 240 czy alka l 245 ?

Oferty od rożnych  sprzedających, każdy mówi że lepsza jego od tej drugiej. ceny zbliżone, mam 15ha na pokos więc nie jest to jakaś porażająca ilość ale nie chce wyrzucić kasy w błoto, a na razie nie pozwolę sobie na zakup zachodniej bo kasa potrzebna na coś innego. Wizualnie bardziej podchodzi mi samaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

@dcnt

Posiadam Kdf 300 od 7 lat i nie miałem żadnych problemów, dlatego polecam tobie firmę Samasz.

Uważam, że Samasz na dzień dzisiejszy produkuje kosiarki dorównujące zachodnim kosiarkom, a nawet je pobijając.

Na uwagę zasługuje to, że nawet Niemcy kupują polską maszynę odrzucając rodzime marki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pewnie tak, jak kiedyś Norwedzy i inna "hołota" kupowała nasze ciężkie Ursusy porzucając Fendt, MF,  JD, Renault i wiele innych.

Każda potwora znajdzie swego amatora - nawet Samasz. :D

  • Thanks 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na razie, nie wypowiadam się czy jest lepszy, czy gorszy. Żaden czysty rasowo Niemiec nie kupi nic innego poza rodzimą produkcją. Jeśli ktoś to kupuje to z całą pewnością nie dlatego, że jest lepsze tylko...

  • Like 2
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Był mu potrzebny balast na tył ciągnika to kupił, nic poza tym. :D

  • Thanks 3
  • Sad 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

@AlaCapone

Mogę spytać dlaczego krytykujesz Samasza, nie posiadając maszyny tej marki ani nie posiadając żadnej wiedzy o maszynach tej marki?

Jeszcze jedno, w jednym poście piszesz, że "Każda potwora znajdzie swego amatora - nawet Samasz ", a później piszesz, że nie wiesz czy gorszy od innych producentów.

Jeśli już chcesz coś napisać to przemyśl to dwa razy, a nie wypisujesz głupoty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Jako balast z całą pewnością się sprawdzi - dobrze prawisz AlaCapone. Oby tylko nie rdzewiał za szybko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Panowie, to ze zachodnie są lepsze to ja wiem, tylko teraz nie dam rady wyłożyć ok 30 tys lub więcej na taki sprzęt, a kredytu też nie wezmę bo niedługo będą mi potrzebne większe pieniądze a nikt mi wtedy drugiego kredytu nie da, a używanej nie kupię bo się po prostu boję kosztów naprawy jeśli coś bym nie zauważył przy zakupie, mam już inny zachodni sprzęt i wiem ile takie naprawy potrafią kosztować.

Mnie interesuje, czy sprzęt typu samby czy alki - na tych moich marnych 15 ha, będzie wstanie pracować przez kilka lat zanim będę mógł sobie pozwolić na wymianę na coś lepszego.

Dlatego pytam: samasz samba 240 czy alka l 245 ?

Może są użytkownicy tych konkretnych modeli i mogliby się podzielić garścią informacji na ich temat?

Troszkę mi zależy na czasie, gdyż pasowałoby żeby kosiarka dotarła na podwórko jeszcze przed sianokosami.

Edytowano przez dcnt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Większość kosiarek obecnie sprzedawanych na rynku wytrzyma na tych 10-15ha przez te kilka lat poza tymi "no name", czyli chinolami. Która z nich lepsza - nie wiem.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Wybór padł na samasz kdt 220, zobaczymy jak się to będzie sprawować, na razie musi wystarczyć - jeśli się sprawdzi i kiedyś dorwę kasę to się wymieni na coś szerszego.

Czy w dyskówkach zdarza się tak jak w bębnowych że po uderzeniu w coś wyrywa sworzeń na którym założony jest nóż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie wiem czy w samasz się zdarza i jak często, ale w zachodnich nie spotkałem się z tym. Przy dużych kamieniach i słupach betonowych zadziała zabezpieczenie lub wykruszy nóż.

  • Like 3
  • Confused 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Pewnie trzeba będzie ze dwa takie sobie sprawić i parę zabezpieczeń na wszelki wypadek. Niby swoje łąki się tylko kosi, ale licho nie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Czy wyrwie trzymak czy nożyk pęknie to najmniejszy problem, najważniejsza sprawa to bezpieczeństwo operatora i osób postronnych, a tu największą rolę odgrywa plandeczka i budowa stelażu, a wiem że w dyskówkach zachodnich różnie z tym bywa jedne dobrze chronią a inne strzelają kamyczkami że co roku szyba jakaś poleci, a jak to z polskimi które mają najlepsze plandeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Odswieze temat chodzi mi o kosiarkie pronar PDT300 jak to się sprawuje bo mam taką na oku w dobrej cenie. I czy zetor 8011 da jej rade??? "Bez przedniego naped"  Producent podaje zapotrzebowanie 60KM zetor ma 80KM. A co do polskich kosiarek to 3 lata temu kupiłem bebnówkie Lisicki. Kosze 16 hektarów na pokos i w drugim sezonie nie wytrzymał pierwego pokosu, poszły łożyska w talerzach slizgowych. Potem łożyska na małym kole pasowym Ośka z plasteliny i łożyska "akacjowe"  chyba....! Ten sezon aż strach nią zaczynać..... Pozdrawiam i czekam na odp.

Witam. Odswieze temat chodzi mi o kosiarkie pronar PDT300 jak to się sprawuje bo mam taką na oku w dobrej cenie. I czy zetor 8011 da jej rade??? "Bez przedniego naped"  Producent podaje zapotrzebowanie 60KM zetor ma 80KM. A co do polskich kosiarek to 3 lata temu kupiłem bebnówkie Lisicki. Kosze 16 hektarów na pokos i w drugim sezonie nie wytrzymał pierwego pokosu, poszły łożyska w talerzach slizgowych. Potem łożyska na małym kole pasowym Ośka z plasteliny i łożyska "akacjowe"  chyba....! Ten sezon aż strach nią zaczynać..... Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danlsd    0
Dnia 30.01.2018 o 17:05, dcnt napisał:

Wybór padł na samasz kdt 220, zobaczymy jak się to będzie sprawować, na razie musi wystarczyć - jeśli się sprawdzi i kiedyś dorwę kasę to się wymieni na coś szerszego.

Czy w dyskówkach zdarza się tak jak w bębnowych że po uderzeniu w coś wyrywa sworzeń na którym założony jest nóż ?

Witam mam podobny problem z wyborem kosiarki . I jak ten kdt 220 się sprawuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Nie wiem do jakich ciągników czepiacie te kosiarki ale kdt 220 to na 5 dysków, jeśli ciągnik ma ponad 60km polecał bym min. 6 dysków a jak więcej km to i 7 dysków, lepiej trochę wolniej jeździć a szerzej zabierać, na nawrotach z dyskówką dużo się traci także na małę działki również polecam duże szerokości, lekka listwa na bocznym zawieszeniu w zupełności wystarczy, wyrywanie sforzni utrata noży i kontakt z przeszkodami wygląda zupełnie inaczej w dyskówce, jak dla mnie w porónaniu z kosiarką 2,1m rotacyjną na duży plus, dyskówka wisi lekko w powietrzu na sprężynie na siłowniku balansuje i pniak słupek czy kamień listwa częściej podskoczy i przejdzie niż się rozepnie, rotacyjna wyhaczy i kosiarka rozerwana i trzymaki pourywane, ale minus dyskowej rozepnie się i uchyli ale tylko ze 20 %. bo jak 5 dysków kosztuje  z 18 tyś to te 2 tyś dołożyć do szerszej naprawdę warto

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Jednak kupiłem nie kdt220, a sambe 240.

Pracuje z c-355, jedyny problem to koszenie pochyłych lak, do przodu ok, ale przy cofaniu kreci lewym kołem.

Jedyna awaria do tej pory to zerwane kliny na 3 dyskach po tym jak jakiś debil wrzucił na łąkę pustak betonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj