panmino

Polska kosiarka dyskowa - którego producenta wybrać?

Polecane posty

Wojtek026    76

a co z kosiarkami klefrii nie wiem czy to polskie czy nie polskie ale na licencji jakiejś zachodniej a cena przystępna niższa od pronarek samaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Chcesz wydać ponad 20 tysięcy złotych a szkoda ci na przedłużenie z bocznego wyjścia za 150 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

a co z kosiarkami klefrii nie wiem czy to polskie czy nie polskie ale na licencji jakiejś zachodniej a cena przystępna niższa od pronarek samaszek

 

Poczytaj sobie temat zabawki o nazwie Kellfri: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/58426-kosiarki-kellfri/

 

Wiele starych ciągników nie ma. Mtz na przykład.

 

To jakiś WIELKI problem dołożyć trzecie wyjście?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Jeszcze nie wiem, jaki to problem, nie zajmuję się na co dzień rozbudowywaniem hydrauliki w ciągnikach Mtz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Problem może być finansowy, czasowy, braku wiedzy fachowej, itd...

Niektórzy wywalają cały ten ruski rozdzielacz i zakładają zwykłego "bułgara" stosowanego w ładowaczach. Może być nawet 3 sekcyjny z jedną sekcją pływającą - będziesz miał trzy pary wyjść.

 

Jeden problem to nie problem. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
Napisano (edytowany)

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś :) Nie chcę wkładać za dużo w ten ciągnik, w przyszłym roku planują zmianę, więc każdy włożony tysiąc to strata. Zastanawiam się, czy mam sekcję pływającą w tym oryginalnym układzie...

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Widzę ze  temat obrał inny kierunek .

Listwa comer stosowana w talex, jest również uzywana przez firmy samasz, kużnia i promar

Jesli ktoś ma kosiarke talex lub coś pokrewnego to prosze o opinie, dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Racja, skupmy się.

Czytam o kosiarce Samaszu KTDC 300 i widzę: Masa - 1020, zapotrzebowanie na moc ciągnika - od 80km, masa Pronara PDT 300 to z kolei 740kg, a zapotrzebowanie na moc 60km. Czyli zapotrzebowanie na moc to około 8km/100kg maszyny. Pottinger Novacat daje wynik 7,5km/100kg, więc zbliżony, tymczasem Kuhn GMD 3111 waży  900kg a zapotrzebowanie WOM ma na poziomie 43km! To daje wynik 4,7km/100kg! Z czego to wynika? Mają jakieś kosmiczne rozwiązania, oporów tarcia nie ma, czy co?

Generalnie maszyny "zachodnie" są cięższe, Samaszowi bliżej do nich niż Pronarowi.

Tylko czy ciągnik o masie 3800 nie przewróci się podczas jazdy na nierównym na podniesionej kosiarce o wadze 1000kg???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Błądzisz kolego, tak się tego nie przelicza.

Jeśli masa ciągnika jest tak mała to raczej "czarma mamba" go wciągnie w czeluści odmętu szczególnie na podmokłym terenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Witam, posiadam Samasz kdf300 i jestem bardzo zadowolony :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zylaczek    0

Mam pytanie. Kosiarka "Kowalski" nie Talex, szer 2,5m, Cena 12 500zł brutto. Do obsługi 12 ha łąk (są bardzo różne na torfach i gruntach ornych, jedne równe inne nie bardzo i do tego kretowiska z kamyczkami). Traktorek to leciwy Zetor 7045. Sprawdzi się taki układ? Ile wytrzyma kosiarka za takie pieniądze? Bo traktorek chyba da radę? Długie lata (ok. 20 ) obcinała rotacyjna czeska, ale powoli się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Słyszałem,że polskie tańsze dyskowe lepiej zamienić na bebnową z 4 nożami ,to prawdopodobnie lepiej się opłaca ,nie sypie się tak jak tańsza polska dyskowa .

Nie wiem ile w tym prawdy ,tak słyszałem, bo sam jestem zainteresowany zakupem kosiarki dyskowej 2,5m. najlepiej jak najtańszej.

Rozważałem zakup używanej zachodniej, ale potym co usłyszałem od znajomego mechanika straciłem ''apetyt '' na tanio i dobrą kosiarkę made in unia.Prawdopodobnie to kupa zachodniego złomu przerobionego przez polskich magików na cacunio.

Sam teraz jestem w pacie i nie wiem co kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kup polską najtańszą i zdaj relacje z użytkowania. Zawsze to z gwarancją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Szukam opinii o TALEX-ie ,ale nie widzę póki co ani krytyki ani pochwał .Czyżby nikt nie kupował tego wynalazku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7
Napisano (edytowany)

Widocznie nikt niema Talexa a sprzedawcy mówią o sprzedanych setkach sztuk

Edytowano przez boryss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Również się temu przyglądałem i chyba nie odważyłbym się kupić. Wykonanie z bliska mało solidne kiepski materiał. Rozmawiałem z kolesiem który widział to na testach i powiedział że to maszyna jedynie do postawienia i popatrzenia. Jak ktoś zapyta masz nową dyskówkę możesz powiedzieć że masz i tyle w temacie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Zima w pełni (ba, nawet śnieg spadł) to jest czas coś napisać. Pytaliście o Talexa. Mam model Opti Cut 250, który przepracował u mnie już 2 sezony i skosił jakieś 50 ha. Łąki nieszczególnie równe i z masą kretowisk, kamieni brak. W tym czasie poszedł jeden komplet noży (w zestawie dają nożyki Krampa). Rama w mojej ocenie dość solidnie wykonana, za to w kwestii wytrzymałości moje obawy budzi przekładnia do której zamocowana jest listwa - wygląda to dość delikatnie. Jak na razie tylko raz zaczepiłem nią tak mocno, że wypięła się z zabezpieczenia, ale nic po za tym się nie stało. Początkowo kosiłem z prędkością 10km/h, ale na moich często bardzo nierównych łąkach szkoda mi jej i zwolniłem do 8km/h. Nie widzę różnicy w jakości cięcia - kosi wyżej niż bębnowa i w pewnych warunkach może pozostawiać niedokoszone rośliny tj szczaw itp.  (jak jest bardzo słaba trawa). Kopiowanie terenu dobre, ale trzeba mieć na uwadze, ze listwa ma ponad 2,5m i w bruzdach zostanie grzywa, amortyzacja listwy na sprężynach daje radę, a hydrauliczne składanie poprawia komfort użytkowania. Pierwsza wymiana oleju po 50 h pracy - zrobiłem ją nawet wcześniej - opiłków brak, za to olej dość drogi, ale kolejne już co 500h. Ogólnie jestem zadowolony - czas koszenia łąk skrócił mi się z 5 do 2 dni, zużycie paliwa na ha mniej więcej podobne jak przy bębnowej (wiadomo do dyskowej potrzebny większy traktor). Kosiarka dość lekka - 527kg więc ciągnik 70- 80 spokojnie sobie daje z nią radę nawet na pochyłym terenie.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

hmm po 2 sezonach również chwaliłem swojego wiraxa 2,1m a następne lata dramat, z nie wymienionych części pozostała mi tylko jedna słupica, fakt że to rotacyjna ale jak kupowałem to sprzedawca tak samo zachwalał że to panie to przecież to samo co samasz a 40% tańsze że tylko to teraz ludzie kupują.... nie dajcie się nabrać że coś tańsze to tak samo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

U mnie Wirax (co prawda 1,65) przechodził bezawaryjnie 3 sezony, ale potem to nie nadążałem naprawiać i trzeba było kupić coś nowego i wydajniejszego, a na Talexa dostałem dobrą ofertę, a że były inne ważniejsze wydatki to zachodnich nawet nie oglądałem. Co będzie dalej to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj