panmino

Polska kosiarka dyskowa - którego producenta wybrać?

Polecane posty

panmino    26

Cześć, jakie macie opinie o polskich kosiarkach dyskowych? Jak je oceniacie w pracy? Jakie są ich słabości? Którego producenta zdecydowanie nie polecacie i dlaczego? Chcę kupić kosiarkę centralnie zawieszają o szerokości około 2,6 - 2,8m, budżet - 25tys. Bardzo proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Ja mam pronar i jestem zadowolony: )

Od jak dawna, na ilu hektarach, jaki model, z którego roku?

Ja posiadam SaMasza 2,5m. Przepracował już 5 sezonów i jak najbardziej polecam.

 

Na ilu hektarach? Równe łąki?

ja pracowałem na samasz 7 dysków i kosilem w dzień 45-50ha

 

Jaki model? Z którego roku?

 

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łak około 10ha. na pokos, rocznie 3-4 pokosy. Moja jest na bocznym zawieszeniu i dobrze sobie radzi z nierownymi łąkami. Na jednym komplecie noży kosze dwa sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Samasz KDTC 260. Siedem sezonów ma za sobą i lekko 1000 ha. Do wymiany szmatki, w zeszłym roku wymieniłem łożyska na 2 ostatnich dyskach bo miały lekki luz, łożyska były wklejane w obudowę. 2 lata temu w kondycjoner złapałem porzuconą oponę samochodową, wał do prostowania i łożyska do wymiany. Trochę ciężka w tej wersji jak na kosiarkę bocznie składaną. Obecnie są składane do tyłu, nie obciążają tak koła w transporcie. 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dziękuję wszystkim i czekam na więcej.
Używałem 4 lata na 20ha Samasza rotacyjnaego 2,1 ze spulchniaczem. Kosiarkę kupiłem 5 letnią. Mam bardzo złe zdanie o tej konstrukcji. Psuło się i urywało wszystko. No ale może się poprawili..?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Z 210 samaszu to konstrukcja legendarna, tam nawet powietrze w wannie potrafiło popękać. Najbardziej trwały element w tym modelu to wał kondycjonera i szmatki. Po 5 sezonach nikt nawet nie chce jej dotknąć, bo się boi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To moja po 10 latach jeszcze zipie, ale tam już wszystko było naprawiane...

Jak bym się uparł, to ta także by chodziła, tylko mam nowszą i szerszą dyskę (tyż samaszu) którą kosi się szybciej i lepiej pasuje do pozostałych maszyn.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Koledzy mam podobny dylemat. Jaką kosiarke dyskowa wybrać 2,4 m ; Deutz fahr(Vicon), Kuhn, samasz kdt czy kongskilde. Prosiłbym o jakieś opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Rozmawiamy w tym temacie wyłącznie o polskim sprzęcie. Tematów o wyborze kosiarki jakiejkolwiek produkcji jest wiele, tam napisz swoje zapytanie. Tutaj chcę zebrać opinie o polskich kosiarkach dyskowych. No chyba, że masz propozycję zachodniego producenta w cenie polskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

 Jak widać użytkowników polskiego sprzętu jest mało wszyscy mówią tylko o zachodnich ,

 

 a może mi ktoś powiedzieć coś o listwie tnącej comer

Edytowano przez boryss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

To nie koniecznie prawidłowy wniosek. W galerii można znaleźć wiele zdjęć z kosiarkami Pronaru i Samaszu. Poza tym
ilość osób użytkujących ten czy inny sprzęt nie zawsze będzie równał się ilościom postów na forum i na odwrót. Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że użytkownicy zachodnich maszyn mają większą potrzebę lansowania się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Czy jest ktoś użytkownikiem kosiarki Unia Alka CL 2,4 lub 2,8. Dostałem oferte za 21100 za 2,4m ale nie wiem co to za materiał. Co ciekawe  waży ona tylko 570 kg  bynajmniej tak pisze na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rebel22    0

Witam posiadam Unii Alka 2.1 i zdecydowanie odradzam bardzo delikatny sprzęt musiałyby być idealnie równe łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Ja w zeszlym roku miałem ten sam dylemat i padł wybur na pronar pdt 260 i jestem bardzo zadowolony cieka przyniej case i super się nią kosi zrobiła już na 2 pokosy 30ha i polecam każdemu nie warto przepłacać tym bardziej że listwa tnące z P ronara są w większości i zagranicznych producentów samasz już nie ma listwy cromera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dziękuję za opinię. Ja mam tylko dwa wyjścia hydrauliki z tyłu, a w Pdt potrzebne 3, prawda? No chyba, żeby przeciągnąć z bocznego gniazda, ale to już dodatkowe koszty i komplikacje.

Czy jest ktoś użytkownikiem kosiarki Unia Alka CL 2,4 lub 2,8. Dostałem oferte za 21100 za 2,4m ale nie wiem co to za materiał. Co ciekawe  waży ona tylko 570 kg  bynajmniej tak pisze na ich stronie.

No lekkość kosiarki to nie koniecznie zaleta. Czołowy producent Samasz ma kosiarki dwukrotnie cięższe od wspomnianej Soki, więc należy się zastanowić nad solidnością maszyny.

  

Witam posiadam Unii Alka 2.1 i zdecydowanie odradzam bardzo delikatny sprzęt musiałyby być idealnie równe łąki

No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaki to ciągnik nie ma 3 wyjść?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj