Skocz do zawartości
Tomaszeek

Ustawienie Łopatek Motyl

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Motyl

Tomaszeek    3

witam pytanie brzmi czy prawidlowo ustawilem łopatki w motylu ? wogole jest on w stanie sypnać na 6m w jedna strone?

zetorki12    1994

To zależy jak wysoko go podniesiesz , i jak szybko będą się kręcić łopatki .

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomaszeek    3

kurde w te strone mialem fabrycznie tylko ze wszystkie na 1 dziurce byly i przestawilem

krzysztofz14    14

Tam gdzie trzy dziury ustaw na srodkową tam gdzie cztery na drugą .Ja tak ustawiłem w lejku i daje na dwie strony równo.

PRIMO    186

tak wygląda moje ustawienie

ustaw łopatki tak jak u mnie to jest a jeśli będzie siał w jedną stronę to musisz przestawić talerz wysiewający a nie łopatki

post-173820-0-30595500-1491722484_thumb.jpg

Rolnik1973    1272

Ja w lejku w tamtym roku ustawiłem każdą na inny otwór i powiem że sam się zdziwiłem że nie było znać przejazdów w rozsiewie pogłównym i tak zostało na ten rok.

STANK    11

pod talerzem wysiewającym są dwa koła  pasowe większe i drugie tak o połowę mniejsze na którym powinien być pasek klinowy ,  nie rozsiewałem nigdy motylem a jest na tym większym ustawione

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.
    • Przez Wojtek9413
      Witam. Kupiłem rozsiewacz vicon rs-l z komputerem i mam mały problem. 
      Podłączyłem komputer i działa ale nie do konca.  Gdy chce otwoczyć np. lewą strone to wyskakuje komunikat "block droite" a jak prawą strone to "block gauche".  Nie wiem co może być tego przyczyną, może ktoś z was wie co zrobić. Proszę o pomoc

• Przez Zetix
      Cześć!!  Interesuje mnie ten rozsiewacz AMAZONE https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-amazone-1500kg-CID757-IDougka.html#5fd0dcaf29

tylko mam pytanie... To jest model ZA-U 1501 czy ZA-M ? A może ktoś wie dokładniej? Jestem zainteresowany kupnem tego sprzetu, aczkolwiek sprzedający nie posiada książki do niego i nic... Sam rozsiewacz jest w dobrej kondycji, wymaga dopieszczenia ( najważniejsze że nei ma dziur i przekładnia chodzi cicho i dobrze) łopatki ma na 15m. Ma ktoś do niego tabele wysiewu?