Skocz do zawartości
mari33

pszenica jara siana 5 listopada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mari33    0

Witam

Jesienią w terminie siewu pszenicy nie dało się wjechać do pola, później niestety tak wypadło, że znowu ja nie dałem rady kiedy może by się dało i dopiero 5 listopada zasiałem jak doradził sprzedający Pszenicę Ostkę Smolnicką Jarą Kwalifikowaną (pierwszy raz tą odmianę wysiewałem). Aktualnie wygląda tak, że według mnie słabo wyszła, dość rzadko. Ta co wyszła ma 2-3 listki, a patrząc w ziemię są ziarna bez kiełków, sprawdziłem dwa to po ściśnięciu wylewa się z nich białe mleczko. Pierwszy raz się coś takiego zdarzyło. Co w takiej sytuacji robicie? Zasiać od nowa czy można to jakoś jeszcze uratować?

gr_rat    17

słyszałem o czymś takim jara sieje się na jesień jak najpóźniej się da co wyjdzie dopiero na wiosnę

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    924

Jara można posiac na przewodke, ale 5 listopad to raczej zbyt wczesny termin na to

tomekZ058    81

5 listopada to trochę za wcześnie na siew przewódki,ja swoją pszenice ozimą (odm.Arkadia) siałem jeszcze 19 listopada i jest ok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez pasio
      Witam!!!

Jakie stosujecie nawożenie przedsiewne w uprawie pszenicy i pszenżyta?
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez DanielKocima
      witam, szukam odmian pszenicy jarej na słabe stanowiska glebowe, mam zamiar ją siac po 10 letniej łące (chyba że to zły pomysł) chętnie też przyjne wskazówki na temat nawożenia i ochrony
    • Przez funkmaster1993
      Witam! Chciałbym zapytać się was co sądzicie o odmianach zbóż które można wysiewać zarówno późną jesienią, gdy jest za późno na normalne oziminy, i na wiosnę. Jak plonują te przewódkowe odmiany i czy ktoś z was sieje takie odmiany.