Skocz do zawartości
News
Lukas85

Amortyzowana oś - opuszcza się jedna strona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    13

Mam problem z amortyzowana osia w swoim MX120. Amortyzacja działa zarówno w automacie jak i ręcznie ale po zgaszeniu ciagnika po jakimś czasie prawy siłownik sie opuszcza. Sprawdzałem oba siłowniki sa podłączone do "baniek" zamontowanych zaraz nad osią, dalej przewodami pewnie do jakichś zaworów elektrycznych. Bańki to pewnie amortyzatory drgań. Czy jakos mozna je sprawdzić? Moze ktos wie co moze byc przyczyna tego że os sie opuszcza? Siłownik jest jednostronnego działania, na zewnatrz jest suchy, moze przepuszcza wewnątrz? Z drugiej strony podnosi bez problemu zarówno lewą jak i prawą stronę.

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Janek313    11

raczej bedzie puszczal elektrozawory a w tych bankach jest jakiś gaz ktory amortyzuje to jest chyba azot ale moge sie mylic

Lukas85    13

W serwisówce znalazłem informacje że winny moze byc zawor bezpieczenstwa w amortyzatorze albo zawór zwrotny, pytanie tylko gdzie ich szukac?

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    185

Zamień na początek przewody przy siłownikach i sprawdź co się zmieni.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Lukas85    13

Wczoraj kzrobiłem kalibracje przedniej osi. Teraz koła stoją idealnie prosto i oba siłowniki sa wysunięte na jednakową długość. Po nocy jest dalej tak samo, żaden sie nie opuścił wiec chyba bedzie ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez mafiastrozyska
      Witam jak w temacie potrzebuje opini na temat nowych ciągników Case Farmall 85A. Jak sie sprawują. Słyszałem że są troche nie udane i nie wiem czy ryzykować  zakup. 
    • Przez zeus320
      Witam.

Potrzebuje pomocy z dokrecenies srub korbowodowych w case ih 1055xl silnik dt358. Nie wiem ile ustawić na kluczu żeby nie przeciagnac srub bo nie sa tanie  
    • Przez alvaroalvaro78
      Witam

Są tu użytkownicy tych ciągników ? Kupiłem MX220 parę dni temu i czekam na transport. Rozeznaję ilości potrzebnych olejów i filtrów. Ktoś podzieli się wrażeniami z użytkowania? Jak kalibruje się skrzynie, podnośnik i wom ? Jest on bliźniakiem serii TG w NH czy tylko mi się wydaje?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.