spokofarmer

owce zamiast bydła mięsnego

Polecane posty

spokofarmer    0

Witam na wstepie prosze zeby nie usuwać mojego tematu bo nie znalazłem podobnego a jest on dość specyficzny.

Otóż wziąłem w dzierzawe od ANR 10 ha w tym 2 zarośnięte drzewami no i muszę się ich pozbyć no ale nie będę wyrywał korzeni no bo za dużo roboty i pomyślałem żeby to ogrodzić i wpuścić owce które bym dokarmiał swoją paszą . Dlaczego taki pomysł? Po pierwsze miałbym dopłaty jako pastwisko (a za zarośniete drzewa nie dostanę nic ) po drugie miałbym może jakies dopłaty do hodowli owiec no i po trzecie byłby jakiś zysk ze sprzedaży żywca . Tylko teraz mam pytanie czy to się opłaci czy to wypali no i jeśli możecie to doradżcie gdzie mogę kupić jagnięta lub matki na rozpoczęcie stada no i gdzie potem moge sprzedać, a i jeszcze ile mogę dostać za taką sztukę przeznaczoną na ubój ?

Z góry dziękuję :)

PS. jak coś jestem z dilnośląskiego powiat oleśnicki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak serio to daj se spokój. nie wiem jak weźmiesz dopłaty za pastwisko skoro tam las rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokofarmer    0

100 sztuk to troche za dużo ale powiedz mi czemu rezygnujesz ? Czy to sie opłaca ? skąd jestes i gdzie sprzedawałeś nadmiar stada ?


tak serio to daj se spokój. nie wiem jak weźmiesz dopłaty za pastwisko skoro tam las rośnie.

 

to jest kilkunastoletnia samosiejka wiec poucinam przy samej ziemi drobne gałezie spale w ognisku a te grubsze choć nie będzie ich dużo wezmę na opał . I tak powstanie pastwisko (a bardziej łysy plac z którego nie mam zamiaru wyrywać korzeni bo zdoświadczenia wiem że to się nie opłaca) wiec jak juz pisałem poobcinam przy samej ziemi a korzenie zostaną . Ten lasek nie jest gęsty więc owce nie będą skazane na pinki co krok -łysego placu też trochę będzie no i żeby nie było zdaję sobie sprawę ze za szybko to tam nawet trawa samosiejka nie urośnie dlatego już na początku napisałem że będą karmione moją paszą . Jakby patrzec okiem rolnika to na pastwisko może nie będzie wyglądało ale owce będą miały co jeść no i wpapierach mogę podać to jako pastwisko tym bardziej że ten niby lasek istnieje w papierach jako grunt rolny a nie żaden nieużytek no i w umowie o dzierżawe jest napisane że będe musiał usunąć te drzewa i dlatego ten pomysł z owcami uważam za najkorzystniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokofarmer    0

a mam pytanko ile bym dostał dopłat za te owce od sztuki no ile co najmniej ich muszę mieć i  jakiej liczby ie mogę przekroczyć zeby dostać te dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sobie wpisz w gogle to się dowiesz bo temat jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

to tak sprzedasz tylko jagnięta do 30kg po około 10pln kg zywca jak cięższe to ci nie zapłacą bo płac tylko za 30 kg stare sztuki trzymasz do zdechnięcia to nie biznes to wygodne kosiarki dla nieużytków i jakiś tam pieniądz co kilka miesięcy na chusteczki do nosa. jak chcesz na poważnie to kupujesz matki polskiej rasy zachowawczej (wysokie dopłaty ale wchodzisz w rolno-środowiskowy program a tu już nie jest różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez drhenry
      Call: +44 7477 198855
      WhatApp +44 7477 198855
      E-mail: support@realdocuments24.com
      Website: https://realdocuments24.com/
      We are a team of Prometric consultants ,Professors, Doctors working at the various database management system helping candidates clear exams (pass) with legitimate processes without sitting for exams, making available exam questions and answers for all exams, upgrade your results as well such as:MRCP,MRCS,MRCPCH,MRCOG,MRCEM/FRCEM,FRCS,FRCOPTH,FRCR,FRCPATH,FRCOG,RCVS,FACOG,COBGC,MBBS,NCLEX,BAMS,BDS,BHMS,MOH,DHA,HAAD,GCC,RTA,DHCC,OMBS,NHRA,AMC,AZREX,USMLE,BCS,SPLE,SLE,ACI,AIIM,NCLEX,USMLE,others major exams like NBDE,NDEB,PEBC,NDEB,NCEES,CLAT,UGC NET,CA,GAOKAO,UPSC LSAT,GATE,CAT,NVIDIA, LNAT,IIT.JEE,CFA.
      Obtain your license, certificate now at a good rate due to the smartness of the various severs at the various database.

      CONTACT US FOR MORE INFORMATION!!

      Call or WhatsApp(+44 7477 198855)

      Website: https://realdocuments24.com/

    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj