Skocz do zawartości
spokofarmer

owce zamiast bydła mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owce
spokofarmer    0

Witam na wstepie prosze zeby nie usuwać mojego tematu bo nie znalazłem podobnego a jest on dość specyficzny.

Otóż wziąłem w dzierzawe od ANR 10 ha w tym 2 zarośnięte drzewami no i muszę się ich pozbyć no ale nie będę wyrywał korzeni no bo za dużo roboty i pomyślałem żeby to ogrodzić i wpuścić owce które bym dokarmiał swoją paszą . Dlaczego taki pomysł? Po pierwsze miałbym dopłaty jako pastwisko (a za zarośniete drzewa nie dostanę nic ) po drugie miałbym może jakies dopłaty do hodowli owiec no i po trzecie byłby jakiś zysk ze sprzedaży żywca . Tylko teraz mam pytanie czy to się opłaci czy to wypali no i jeśli możecie to doradżcie gdzie mogę kupić jagnięta lub matki na rozpoczęcie stada no i gdzie potem moge sprzedać, a i jeszcze ile mogę dostać za taką sztukę przeznaczoną na ubój ?

Z góry dziękuję :)

PS. jak coś jestem z dilnośląskiego powiat oleśnicki .

Wiadomość z agroFakt.pl

kali2107    50

tak serio to daj se spokój. nie wiem jak weźmiesz dopłaty za pastwisko skoro tam las rośnie.

spokofarmer    0

100 sztuk to troche za dużo ale powiedz mi czemu rezygnujesz ? Czy to sie opłaca ? skąd jestes i gdzie sprzedawałeś nadmiar stada ?

tak serio to daj se spokój. nie wiem jak weźmiesz dopłaty za pastwisko skoro tam las rośnie.

to jest kilkunastoletnia samosiejka wiec poucinam przy samej ziemi drobne gałezie spale w ognisku a te grubsze choć nie będzie ich dużo wezmę na opał . I tak powstanie pastwisko (a bardziej łysy plac z którego nie mam zamiaru wyrywać korzeni bo zdoświadczenia wiem że to się nie opłaca) wiec jak juz pisałem poobcinam przy samej ziemi a korzenie zostaną . Ten lasek nie jest gęsty więc owce nie będą skazane na pinki co krok -łysego placu też trochę będzie no i żeby nie było zdaję sobie sprawę ze za szybko to tam nawet trawa samosiejka nie urośnie dlatego już na początku napisałem że będą karmione moją paszą . Jakby patrzec okiem rolnika to na pastwisko może nie będzie wyglądało ale owce będą miały co jeść no i wpapierach mogę podać to jako pastwisko tym bardziej że ten niby lasek istnieje w papierach jako grunt rolny a nie żaden nieużytek no i w umowie o dzierżawe jest napisane że będe musiał usunąć te drzewa i dlatego ten pomysł z owcami uważam za najkorzystniejszy :)

spokofarmer    0

a mam pytanko ile bym dostał dopłat za te owce od sztuki no ile co najmniej ich muszę mieć i  jakiej liczby ie mogę przekroczyć zeby dostać te dopłaty ?

BENNY82    34

to tak sprzedasz tylko jagnięta do 30kg po około 10pln kg zywca jak cięższe to ci nie zapłacą bo płac tylko za 30 kg stare sztuki trzymasz do zdechnięcia to nie biznes to wygodne kosiarki dla nieużytków i jakiś tam pieniądz co kilka miesięcy na chusteczki do nosa. jak chcesz na poważnie to kupujesz matki polskiej rasy zachowawczej (wysokie dopłaty ale wchodzisz w rolno-środowiskowy program a tu już nie jest różowo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bimber
      Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.
    • Przez ignite
      Zamierzam hobbistycznie posadzić trochę drzewek owocowych(jabłoni,wiśni,gruszy),i mam pytanie dotyczące gleby.Mam glebę piaszczystą,czy wystarczy jeżeli w dołek pod drzewko dam glinę+torf?czy to w ogóle pomoże?czy może dać obornik i nawóz na powierzchni i przekopać?
    • Przez Sashimo
      Mianowicie chodzi mi o to czy muszę w lecie gdy się pasą na łące dawać im siano oraz pasze treściwe (kukurydza,buraki,ziarna itd) trawy mają pod dostatkiem. Owiec mam 24 sztuki. Pytam bo szwagierka która studiuje weterynarię zarzuca mi, że one głodują i powinienem im dawać siano oraz ziarna co dla mnie jest głupotą bo jeśli ktoś ma 300sztuk to też dowozi na pastwiska siana oraz ziarno ?

Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych hodowców

PS: mają ciągle kostki soli dla owiec
    • Przez RycerzNocy
      Jakie są rasy owiec hodowanych na terenie Polski(rasy polskie i zagraniczne)????
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.