Lewstan

Czy warto kupić Gospodarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lewstan    0

Cześć wszystkim. :) Może mi ktoś doradzić czy warto kupić gospodarstwo ,mianowicie Ziemię 60h wraz z budynkiem gospodarczym,wiarą, oborą i domem mieszkalnym. Cena tej że kompletnej Gospodarki to 1mln zł.
Gospodarka to moje marzenie od dziecka,moja żona wraz ze mną podziela tą pasję. Dodam iż aktualnie pracujemy za granicą i mam odłożone jakieś 150tyś zł żona 50tyś zł. Na początku myślałem o tym aby na 15h zasiać mieszankę ekologiczną( coś by uzyskać dotację) kupić bydło,coś w tym kierunku. A teraz chciałabym usłyszeć wasze opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jeżeli nie jesteś rolnikiem w świetle nowej ustawy o zakupie ziemi to nie możesz kupić ziemi w Polsce


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Po 1 to masz jakąś wiedzę żeby ogarnąć to ? Na 60 ha to jest już przy czym robić. Po 2 skąd weźmiesz pozostałe 800 tyś na gospodarstwo? Po 3 gdzie kasa na maszyny , śor itp itd ? Po 4 skąd kasa na bydło ? Rozumiem że to pasja , ale na start jak chcesz gospodarzyć to trochę gotówki musisz wyłożyć niestety.Oczywiście to też spory obowiązek. Wiadomo musisz mieć też wykształcenie . Gdyby to wszystko policzyć ile trzeba gotówki wyłożyć na to wszystko na sam start ...
Ja w Twojej sytuacji bym odpuścił raczej, gdybyś miał tą gotówke na koncie to inna sprawa a tu musisz brać kredyt bo jak inaczej . Zresztą kto da tak wysoki kredyt? Macie pracę to pracujecie tam gdzie pracujecie bo to nie może się udać... Za dużo kasy na start trzeba wyłożyć , wiadomo pasja itd ale ta pasja nie przyniosła by Ci szybko zysków. Ale to zależy co chcesz na tej ziemi uprawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem taki zakup to jest okazja, okazja na powiększenie gospodarstwa bo wydaje się dosyć galanta ta cena. Ale jeśli nigdy nie miałeś styczności z gospodarstwem to mógłbyś mieć delikatny problem. życzę Ci sukcesu ale chłopie zastanów się dobrze 2 razy, bo to już nie małe pieniadze, a w dzisiejszych czasach zanim wyda się jakiś grosz trzeba dokładnie przemyśleć co i jak bo popłynąć można szybko szczególnie przy dzisiejszych cenach, nie ma stabilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

powiem Ci na swoim prrzykładzie

jakieś 6-7lat temu po śmierci ojca zaczełem praktycznie prowadzić gosp. o pow. ok. 10ha ornego 10ha TUZ

Człowiek wprawiał sie czytał i wcielał w życie tj. uprawy jak i również po kroczku modernizacja parku maszyn (dotacja MR  zakup ciagnika 85KM)

aktualnie użytkuje ok.70ha i 45-50szt bydła i czasu praktycznie ZERO  i ciagnik ZA MAŁY! a wiec walcze na areale podobnym do twojego i z koni 85km Pomocnik i ok120KM+ 6cyl. MIN!

Jesli nie masz doswiadczenia to nie podołasz na takim areale! to na bank, mozesz jedynie wpedzić siebie razem z pasja w prawdziwą PASJE czyt. film

dlaczego? kazdy bład bedzie odwdzieczał sie na plonie i tj. na kasie na koncie a na gosp. musisz byc po troszke zootechnikiem, agronomem, elektrykiem, mechanikiem czy to złotą rączką 

Duzo jeszcze pisania ale cena  za hektary bardzo niska nawet za piachy.  I jeszcze do tego budynki :o coś dziwnego. podejrzane !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bierz chłopie u nas tyle za 15ha trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewstan    0

Powiem tak jeżeli chodzi o doświadczenie to pracowałem na gospodarce o areale 300h przez dwa lata później pracowałem w Niemczech przy bydle(krowy) było do obrządku 400krów dojnychy a i jakieś 300 cielaków i w tym kilka byków. Więc jakieś doświadczenie tam jest. Tylko boje się że mogę nie podołać jeżeli chodzi o samodzielne zarządzanie.
A jeżeli chodzi o maszyny czy ciągnik. To na chwilę obecną posiadam John Deere 130KM pług 4 skiby obrotowy i mały agregacik 3m. Resztę musiał bym dokupić. Tylko to też nie małe koszty.

Edytowano przez Lewstan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

w mojej okolicy to za 1,4 mln było gospodarstwo 30 hektarów z budynkami do hodowli bydła ogłoszenie oczywiście od komornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Jak to masz ciągnik, agregat i pług? Kupiłeś na zapas? I tak sobie stoją i czekają aż może kiedyś ziemię kupisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewstan    0

Nie Kolego. Przyciągnąłem z zagranicy za dość małe pieniądze żeby w Polsce drożej sprzedać. Dlatego mówię w razie potrzeby jakiś tam sprzęt mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Jeśli znudziła się Wam praca zagranicą, a czas leci i chcesz wrócić do polski to ja bym na Waszym miejscu kopił tą gospodarkę, bo za samą ziemie wychodzi 16,6k i do tego masz dom, budynki gospodarcze i nic nie trzeba dostawiać najwyżej wyremontować jeśli jest średni stan. Na początku na pewno będzie trudno to wszystko ogarnąć ale będziesz miał pewną pracę do końca życia i sam będziesz szefem dla siebie. Dla jednego to niepowtarzalna okazja aby wreszcie być i pracować na swoim, a dla drugiego gra nie warta świeczki, bo się narobi, a możne nic nie zarobić i woli przerobić 8-10h i nic go nie obchodzi. Wiadome pieniądze nie będę takie jak z pracy zagranicą ale z 60ha spokojnie idzie wyżyć na dobrym poziome zwłaszcza jak jesteś póki co tylko ty i żona. Na takiej ziemi kokosów z zbóż raczej nie będzie. Warto by było pomyśleć po jakimś czasie o hodowli byków, świń, bo wątpię, ze byście chcieli hodować krowy albo po prostu siać same zboża i na okres zimy wyjechać zagranice aby szybciej spłacić kredyt. Po prostu musicie wybrać czy wolicie prace po 8-10h i kasę na koncie co miesiąc i wysoki poziom życia zagranicą czy gospodarkę, która jest nieprzewidywalna i raz się zarobi, a drugim razem trzeba dołożyć przez co nie zawsze jest kolorowo ale jesteście w Polsce. Na twoim miejscu wziąłbym kartkę i porządnie przeliczył po jakim okresie to wszystko spłacicie i czy wam takie życie będzie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

jeżeli nie jesteś rolnikiem w świetle nowej ustawy o zakupie ziemi to nie możesz kupić ziemi w Polsce

 

Każdy doradza odnośnie kupna, a tego postu nie skomentujecie? Od razu po pierwszej odpowiedzi temat był wyczerpany ewentualnie trzeba było rozważać w jaki sposób ma kupić to gospodarstwo zamiast doradzać coś czego w tym momencie kolega nie może zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kupuje po 3dzialki po 33,5 ara i jest Rolnikiem. Jesli ma ponizej 40lat nie,widze problemu.
Jesli interesujesz sie rolnictwem, lubisz to robic,
Walcz. A co do zarzadzania mozesz zawsze zaczac od mniejszego arealu np. Dac komuś w dzierzawe na rok czy dwa nie odpłatnie.

Nie komplikujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

U mnie po sąsiecku jest do sprzedania gospodarka 26 h, w tym  6 h lasu , z nowa oborą, budynkami gospodarczymi i domem za 900 000 zł. może ktoś chętny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewstan    0

jeżeli nie jesteś rolnikiem w świetle nowej ustawy o zakupie ziemi to nie możesz kupić ziemi w Polsce

Jeżeli chodzi o to,aktualnie jestem podczas robienia kursu Rolniczego i to mi wystarczy aby nim zostać. Nie muszę kończyć nie wiadomo jakiej szkoły. Kurs robię w Boninie koło Koszalina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj