Skocz do zawartości
gard

Renault Ares 640 rz problem z Ehr podnosnik Tce 20

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gard    0

Witam

Mam taki problem w aresie 640rz z 99 r.po 40 min pracy z agegatem podnosnik przestaje podnosic. Po 3 godz.postoju wszystko wraca do normy idziala poprawnie do momentu rozgrzania oleju. Po wymianie oleju na Agrol stou plus 10w40 poprawa jest taka ze po rozgrzaniu podnosi bardzo bardzo powoli.Tuz i hydropak dziala poprawnie nawet jak olej rozgrzany.Nadmieniam ze maszyna dopiero kupiona. Prosze o pomoc moze ktos juz mial taki przypadek lub wie jak to naprawic jestem z okolic Radomia. Pozd

ptaszyna    125

Skoro hydraulika zew. działa dobrze tzn. że pompa dobra, czyli problem będzie w sterowaniu (elektronice). Gdy przestanie podnosić ( lub prawie) to spróbuj jak działa na sterowaniu ręcznym (awaryjnym). Na cewkach (elektrozaworach) od podnośnika są takie gumowe przyciski, użyj ich, gdy na nich będzie działał lepiej to będzisz miał pewność że to elektronika nie domaga.

gard    0

Na sterowsniu recznym jest dokladnie tak samo jak z pulpitu. Jak olej zimny wszystko dziala idealnie a po 30-40 min pracy katastrofa. Tez mi sie wydaje ze pompa ok bo siewnik na hudtopaku i 700 kg na tzie szarpie bez problemu tylko ten podnosnik:( a co myslisz o agrolu ktory zalalem?
Dodam jeszcze ze te eletrozawory zostaly juz wymontowane i przrmyte a problem dalej pozostal. Czyli jesli na sterowaniu recznym tez nie podnosli to elektonika jest ok? Bo na zimnym lub lekko cieplyn ja wcisne sterowanie reczne to dziala idealnie tak jak z kabiny czy blotnikow.

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

To wygląda na to że to nie elektronika. Pozostaje Ci zmierzyć ciś. na szybkozłączu, może to już pompa wysiada. A do hydropaka czy Tuza może nie trzeba dużego ciś.

miałem podobny problem w rz640 podnosił tylko na zimnym z serwisu class sprawdzili elektronikę i cewki bo na to stawiali a okazało się że rozdzielacz konkretnie ta sekcja od podnoszenia przepuszcza olej i to właśnie była przyczyna tego że nie podnosił. W tej sekcji są takie suwaki które chodzą w kanałach jeżeli tam się zrobią rysy za duży luz wtedy podnośnik szarpie lub wcale nie podnosi

gard    0

barczjano1988
No dokladnie tak sie dzieje jak olej rozgrzany to wolno podnosi a nawet szarpie tak jak opisujesz. Co konkretnie wymieniles??jaki koszt? Sam to wymieniales?Wstaw nr chetnie zadzwonie zeby pogadac lub sie odezwij 604311903.pozd
barczjano1988
No dokladnie tak sie dzieje jak olej rozgrzany to wolno podnosi a nawet szarpie tak jak opisujesz. Co konkretnie wymieniles??jaki koszt? Sam to wymieniales?Wstaw nr chetnie zadzwonie zeby pogadac lub sie odezwij 604311903.pozd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez Michal673
      Cześć.
      Mam problem z ciągnikiem polegający na tym,że:
      Gdy ciągnik jest zgaszony bezproblemowo mogę wbić każdy bieg i tak samo działa przełączanie żółw/zając.
      Natomiast gdy ciągnik jest odpalony dźwignią zmiany biegów mogę tylko wrzucić 3 i 4 bieg. Chodzi o to, że dźwignią mogę poruszać tylko do przodu i do tyłu, a nie mogę przesunąć dźwigni w lewo w celu wbicia 1 i 2 biegu i równocześnie nie mogę przesunąć dźwigni w prawo żeby zmienić zakres żółw/zając. Rewers jak i półbiegi działa.
      Jeśli mieliście podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/renault-ares-640-rz-CID757-IDqxFAp.html?ref[0][path][0]=392209421&ref[0][ajax]=1&ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=details
    • Przez panasek
      witam wszystkich miłosników reni 110 54 mam przyjemnosc posiadac ten model od niespełna 2 lat,ogólnie jestem zadowolony z niego no ale pojawła sie pierwsza usterka,przedni napęd a dokładnie wałek ataku,dokładnie obrobił sie frez,cena nowego jest kosmiczna ale chce zapytac czy da sie to zregenerowac?czy to potrzyma jakis czas? moze jest jakis powód ze sie obrobił, moze miał ktos juz taki problem? prosze o rady.mam jeszcze pare pytan odnosnie tego modelu.byłbym wdzieczny za odp.