Zaloguj się, aby obserwować  
Pronar82a

Pronar 82A i klimatyzacja!!!

Polecane posty

Pronar82a    179

Mam taki pomysł, żeby założyć do mojego Pronara klimatyzację, domową, taką przenośna: http://allegro.pl/item580045039_osuszacz_k...ja_50_ceny.html i poprzez taka przetwornicę: http://allegro.pl/item581784721_przetworni...wa_wroclaw.html

Jak myślicie, dobry pomysł czy nie za bardzo?? Czy zda to sprawę, czy się coś nie popsuje w tej klimie.

 

Mam jeszcze jeden sposób na klimę, tutaj znalazłem całkiem przystępną propozycje, nowa kompletna klima za małe pieniądze, parę przeróbek i jest: http://allegro.pl/item568439081_nowa_klima...sci_nowych.html

 

 

Doradzicie mi Panowie i wyraźcie swoją opinię :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dolicz sobie jeszcze ~400 zł za napełnienie układu.

 

 

To wszystko wyjaśnia :)

 

 

 

Kombinuj, kombinuj jak zrobisz i Ci wypali to ja tez pomyslę :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

według mnie to pierwsze nie ma sensu ale ta klima z daewoo może być całkiem fajnym pomysłem i myślę ze jak dużo pracujesz to warto zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie nabicie klimy kosztuje od 100 zł do 150 zł :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ciekawy pomysł, jakby to miało zdac egzamin to wartoby zainwestować :)

 

Dolicz sobie podwójne koło na altek (od 1025A) do napędu pompy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Oooo Ciekawe.

 

Mógłby ktoś wypowiedzieć sie co o tym sądzi :blink:

 

 

 

Jedynie pod sufit w kabinie trzeba by podkrecić to, zasilanie byłoby z podsufitówki tam gdzie radio, ale z tego co piszą to kabel musi miec 0,4mm czyli takiego nie ma tam, slupkiem kabiny trzeba by doprowadzić, od rozrusznika (do trąbek tak mam zrobione)

 

Jak jestes wysoki to siedzienie musisz opuscic trochę, bo głową zawadzisz :D

 

 

 

Ciekawe jak to chłodzi?

 

Cos mi sie wydaje ze to jest godne uwagi, przecież to nie musi mrozić, wystarczy jak chłodne powietrze będzie :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Kasa jest na klimatyzator ten na 230 V ale brak kasy na przetwornicę ;)

To co Ty podałeś to nie jest klima tylko wentylator na wodę :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

No i co z tego, ale działa jak klima.. ja kupuje takie dwa i ogień, Myślę że powinno zdać egzamin.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Trafik, jak okaże sie ze warte swej ceny to daj znac ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pseudo-klimatyzacja która wykorzystywała sprężone powietrze i wodę byla w standardowym wyposażeniu MTZ z kabina sportową.Pomagała w upalne dni tyle co umarłemu kadzidło.Trafik, jesli jeszcze jej nie kupiłeś to daj sobie spokój ,szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Nie kupiłem bo mam już inna cały komplet od samochodu(ze złomu), teraz czekam na montaż:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A za ile kupiłeś i kto ci będzie montował?? :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

a z tymi klimatyzatorem na 230 V to daj sobie spokój bo to więcej grzej niz chłodzi tylko ci troszke portfel zeszczupleje a po za tym przetwonica nie lubi wstrząsów więc nie za bardzo jeździć z nią w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ten klimatyzator co ja chce kupic to jest z czynnikiem chlodzacy (freon), wystepuja rowniez takie co maja tylko wiatrak i sa one na wode, a cena podobna... Co do przetwornicy to wystepuja anty wstrzasowe


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

jak chcesz kolego ale klimatyzatory ogólnie są na freon to coś na wodę to nie jest klimatyzator tylko coś dziwnego :P ale nie wiem czy wiesz w trakcie chłodzenia freon w chłodnicy, sprężarce i w przewodach docierających do parownika jest ciepły a raczej nawet gorący i to bardzo czasami dopiero po rozprężeniu w parowniku staje się zimny i mrozi, więc dlatego klimatyzacje mają tylko parowniki w kabinie i mówiąc że taki klimatyzator więcej grzeje niż chłodzi miałem na myśli to iż w tym klimatyzatorze będziesz miał wszystko w jednym opakowanie a efekt będzie taki że jeden wentylator od parownika będzie ci mroził a drugi z tyłu podobnej wielkości będzie chłodził ale ogromną chłodnicę z gorącym gazem w środku czyli dmuchał ci do kabiny ciepłe powietrze :) jednym słowem głupiego robota i temperatura będzie niewiele inna tylko trochę hałasu narobią ci w kabinie dwa wentylatory :)

 

a co do przetwornicy to mam taki patent do dystrybutora na wózku do paliwa i powiem szczerze że wytrzymała rok czasu jezdząc w ciągniku więc jak przyszła z reklamacji jakoś cudem uznali ale już nie jeździ w ciągniku tylko na wózku żeby jeździła tylko wtedy gdy musi bo te anty wstrząsy to pic na wodę i powiem tylko tyle jak ją kupowałem to była najdroższa na allegro w swojej klasie wielkości (swoją drogą ciekawe ile by tansza wytrzymała? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Ja w swoim pronarze nie bawiłem się w montowanie całych układów klimatyzacyjnich, wszyscy dobrze wiedza że nie ma jak powiew chłodnego wiatru w upalny dzień, dla tego zamontowałem zwykły wentylator podobny do tych przenośnych ustawianych w pomieszczeniach przykręciłem go do słupka kabiny, pod samym dachem tak, żeby strumień powietrza skierowany był na głowę operatora a zasilanie wziołem ze znajdującej się poniżej zapalniczki napeawdę konfort się poprawił tylko teraz muszę wymienic regulator bo dmucha jedynie na pełnych obrotach a to już fajne nie jest.Wentylatorek dostałem od kumpla wykorzystywał go w tatrze i sprawdzał się idealnie koszt mojego chłodzenia to 40zł na wtyczkę do zapalniczki i regulator obrotów 3-stopniowy.

 

ps.nikomu nie nażucam ale to naprawdę działa i praktycznie nic nie kosztuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj