Polecane posty

Erik999    0

Poszukuję sprzedawcy loszek danbred. Pierwszy raz próbuję wybrać tę rasę, bo jestem coraz mniej zadowolony z dotychczasowych PIC, ale po wstępnym przeszukaniu internetu mam problem ze znalezieniem dostawcy. Dzwoniłem do przedstawiciela ze strony danbred.pl oraz do agro-sokołów, ale nie udało nam się dogadać. Macie może jeszcze jakieś pomysły gdzie pytać? Poszukuję tylko loszek bez mykoplazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erik999    0

Nie jestem wielkim hodowcą- mam kilkadziesiąt loch i sprzedaję tucznika. Co jakiś czas wymieniam po trochu lochy i mam wrażenie, że PIC z dostawy na dostawę coraz gorszy. Największy problem mam z "powtarzalnością"- z ostatniej zakupionej partii prawie połowa miała jakieś wady- problemy z pokryciem, małe mioty, problemy z jedzeniem, jedno dziwne padnięcie niedługo po zakupie. Jeżeli trafię na dobre sztuki to jestem zadowolony, bo niewielki nakład pracy pozwalał na satysfakcjonujące mnie wyniki, ale odnoszę wrażenie, że coraz mniej tych dobrych sztuk.

Nie wykluczam, że to moje błędy są przyczyną problemów, ale bardzo niewiele ostatnio zmieniam i pojawiają się problemy z którymi wcześniej nie miałem styczności. Teoretycznie mógłbym poszukać też innego dostawcy pic, ale przerobiłem już pbz, wbp, france hybrid, pic i chętnie spróbowałbym czegoś nowego.

Nie wiem jeszcze czy na stałe przejdę na danbreda, ale nie dowiem się jeśli nie spróbuję. Poza tym mam w okolicy 2 prężnie działające hodowle: jedna na naimach, gdzie właściciele poświęcają bardzo dużo czasu i energii, a druga na danbredzie, gdzie właściciele mają wiele innych zajęć i poświęcają trzodzie znacznie mniej uwagi. Z racji, że bliżej mi do tych drugich, to też postanowiłem spróbować.

Edytowano przez Erik999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poszukuję sprzedawcy loszek danbred. Pierwszy raz próbuję wybrać tę rasę, bo jestem coraz mniej zadowolony z dotychczasowych PIC, ale po wstępnym przeszukaniu internetu mam problem ze znalezieniem dostawcy. Dzwoniłem do przedstawiciela ze strony danbred.pl oraz do agro-sokołów, ale nie udało nam się dogadać. Macie może jeszcze jakieś pomysły gdzie pytać? Poszukuję tylko loszek bez mykoplazmy.

 

Kup sobie dobre PBZ i nie wydziwiaj B)

Danbred to nie rasa świń a program hodowlany który prowadzi selekcję świń typu pbz czy wbp i ras ojcowskich więc nie widzę sensu przepłacania 100%za ich loszki

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Kup sobie dobre PBZ i nie wydziwiaj B)

Danbred to nie rasa świń a program hodowlany który prowadzi selekcję świń typu pbz czy wbp i ras ojcowskich więc nie widzę sensu przepłacania 100%za ich loszki

 

Rozumiem że miałeś Danbredy conajmniej przez kilka lat i na tej podstawie wyciągasz wnioski i porównania do razy pbz?

 

Bo ja miałem i jedne i drugie i widzę sens "przepłacania" nawet 100%.

 

 

 

@Erik999 czemu się nie mogłeś dogadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co masz wnich takiego co nie masz w PBZ?OPRÓCZCENY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Plenność, mleczność i opiekuńczość, od danbredów odsadzam średnio 2-3 sztuki więcej z każdego miotu niż od pbz. W tej chwili mam lochy w 6 miocie, od zakupu do teraz brakowałem 20% loch. Reszta to czysta matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

licząc prosięta które są u mamek (bo często jest 18-20 prosiąt w miocie) odsadza się często powyżej 15 sztuk. Ale tak średnio licząc 13,5-14 wychodzi.

Jeśli chodzi o polskie lochy miałem problem z przekroczeniem 11 sztuk

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz to że miałeś problem nie znaczy że kto inny ma jednak na początek nikomu bym Danbreda nie polecał zwłaszcza do małych chodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Chcialbym odswierzyc temat, poszukuje dostawcow loch danbred, gdyby ktos mial kontakt do dostawcy lub przedstawiciela bylbym wdzieczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poszukujcie poszukujcie aha i zaraz na drodze stanąć i płakać że tucznik tani i się nie opłaca..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo Danbred to zachodnia genetyka i Ci odpowiada a importtucznika nie bardzo a może te importowane lepsze od naszych wiec czć?emu import blokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Wiece pelny szacun dla Ciebie. Tez mam same ursusy. Wg mnie lochy pbz sa bardzo dobre jednak chcialbym sprobowac z jedną lub dwoma lochami danbred bo czytalem ze maja bardzo dobra plennosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stasiek , wybacz koledze . Wprawdzie lochy germanskie mają być , ale prosiaki rodowite , polskie będą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Nie wiem czy staszek mi to wybaczy

Danbred chyba duński

Edytowano przez Tomasz531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że parka gratis załatwi sprawę . Staszek w sumie dobry chłop i długo się gniewać nie potrafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj