Skocz do zawartości
News
NewT7

Jakie CB radio wybrać do ciągnika ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Radio
NewT7    4

Witam zastanawiam się nad kupnem CB radia jakiej firmy polecacie zależy mi aby nie miało szumów i było proste w obsłudze . Z góry dzięki za odpowiedź :)

corrado    359

U mnie sprzęt jeździ na radiach Cobra 19DX za tą cenę nie ma na co narzekać. Kupiłem kiedyś jedno do samochodu na spróbowanie i po pół roku kupiłem jeszcze kilka. Jeśli nie musi być nowe ( bo nowego już pewnie nie dostaniesz )to polecam mam 6 i z żadnym się nic nie dzieje.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

Myślę że nie ma sensu inwestować w CB president-a do ciągnika. Lecz kwestia ile kolega chce przeznaczyć.  

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

seweryn20    785

Yosana pro-120 mogę ci polecić. Bez przeszkadzających w ciągniku gadżetów bardzo fajnie działające radyjko.

Przeglądnij sobie ofertę Konektora.

http://konektor5000.pl/

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Uziu92    1894

też polecam yosana 120, mam już 3 lata w aucie i bez problemów, mam go z antena presidenta ml 145 to nawet czasem złapie ponad. 10 km

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Tomasz78    632

m tech nie odbiega ,haha :P  to sie uśmiałem

New T7 radio im prostsze tym lepiej ,polecam presidenta ,lub używkę uniden  ,bo nowego pod tym logo nie kupisz ,ale to połowa sukcesu, antena to dopełnienie calosci nieraz ważniejsze niż samo radio ,im dłuższa tym lepiej (wiadomo nie zawsze tak sie da ) ale jesli masz na to warunki polecam midland ML 145,albo modele Sirio (5000 wymiata ale bat długi)

CB podłączaj zawsze bezpośrednio pod aku przez bezpiecznik w obwodzie ,to zniweluje wszystkie szumy do minimum

gr_rat    17

m tech nie odbiega ,haha :P  to sie uśmiałem

New T7 radio im prostsze tym lepiej ,polecam presidenta ,lub używkę uniden  ,bo nowego pod tym logo nie kupisz ,ale to połowa sukcesu, antena to dopełnienie calosci nieraz ważniejsze niż samo radio ,im dłuższa tym lepiej (wiadomo nie zawsze tak sie da ) ale jesli masz na to warunki polecam midland ML 145,albo modele Sirio (5000 wymiata ale bat długi)

CB podłączaj zawsze bezpośrednio pod aku przez bezpiecznik w obwodzie ,to zniweluje wszystkie szumy do minimum

rozkręć m techa legend i presidenta ma te same flaki a nowsze modela m techa nawet lepsze filtry przeciwzakłóceniowe , zorientuj się i  później się śmiej . droższe sie zawsze oznacza lepsze . pozdrawiam 

seweryn20    785

Jakieś różnice są skoro m-tech mimo wszystko sprawuje się gorzej od podobnego presidenta o czym znajdziesz dużo informacji.

Sam wygląd o identyczności nie świadczy.

Edytowano przez seweryn20

gr_rat    17

hehe nie o wyglądzie tu mowa a o środku , zależy gdzie na czym to zamontujesz na jakiej antenie itp wiele czynników u mnie m tech chodzi lepiej od presidenta oba radia nowe

seweryn20    785

Ja o środku mówię a nie obudowie. Znajdziesz na necie kupę testów i opinii użytkowników że jednak m-tech odbiega od unidena i presidenta tak samo i opis samej płyty która nie jest do końca taka sama. 

gr_rat    17

może identyczne nie są ale radzą sobie lepiej przynajmniej u mnie to zauważyłem i kiedyś oglądałem na yt filmik gościa co się tym zajmuje to właśnie gadał ze m tech ma lepsze filtry przeciwzakłóceniowe

seweryn20    785

No właśnie z filtrami w m-techu jest kiepsko. Tu masz pierwszy lepszy artykuł a jest ich o wiele więcej i ogolnie zdanie podobne. 

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,CB-Radia-w-tescie-praktycznym,6235,1.html

Swojego czasu byłem na kupnie i to był jeden z kandydatów ale go odpuściłem. Poza klasycznym fajnym wyglądem reszta jest słaba. Zresztą nie bez powodu poprawia to konektor.

Osobiście tego producenta  radia bym nie kupił.

Edytowano przez seweryn20

lukasx21    132

Jak do ciągnika to jakiegoś alana używanego, jak poszukasz to za 100 kupisz albo i taniej ;)

Swoją drogą, to widzę, że moda na cb mija, może nie wśród ciężarówek, bo tam to konieczność ale na osobówkach coraz rzadziej się widzi, Ja w osobówce też już rzadko używam.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Tomasz78    632

Ja sporo jeżdżę i CB zawsze włączone to fajnie urządzenie ale dla normalnych
Gr-rad taaak na pewno ciekawe jaki masz zasięg bex szumu?
Ja testowałem swojego unidena +ml bat1,5m z presidentem + sirio 2m
Jak myślisz .jaki zasieg na czystym kanale?
Ja sporo jeżdżę i CB zawsze włączone to fajnie urządzenie ale dla normalnych
Gr-rad taaak na pewno ciekawe jaki masz zasięg bex szumu?
Ja testowałem swojego unidena +ml bat1,5m z presidentem + sirio 2m
Jak myślisz .jaki zasieg na czystym kanale?

gr_rat    17

nie wiem i mało mnie to interesuje bo on chce radio do ciągnika z pewnością większość czasu spędza na polu na otwartej przestrzeni a tam kilometrowe zasięgi nie potrzebne tylko dobre filtry przeciwzakłóceniowe bo im więcej elektroniki w ciągniku tym więcej zakłóceń

zyz1o    5

Witajcie jakie cb radio i jaka antene do ciagnika polecacie do dyspozycji mam jakies 400 zl  jest cos dobrego w tej cenie ??? 

AlaCapone    5001

Wszystko zależy od zasięgu na jaki chcesz nadawać i po części odbierać.

Już to słyszę: Mobilki, jak tam droga na pole położone przy trasie S7? ;)

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

lukbold    495
A to ktoś jeszcze tego używa w erze komórek bez limitów

zyz1o    5

dobrze by bylo jak by zasieg byl z 3 km przyda mi sie cb sianowaniu wiadomo jak to w silosie to co  polecacie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Theprzemo205
      Witam! A więc mam okazję kupić ciagnik c 355 tylko jest mały problem z dokumentami ponieważ jest tylko tablica rejestracyjna. Ciagnik stoi od kilku nie używany a wczesniej był rejestrowany na strszego pana który już nie żyje. Ciagnik najprawdopodobniej był wyrejesyrowany czy coś takiego oraz od wielu lat nie miał ubezpieczenia. Czy da radę jakoś go zarejestrować?
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez Kizo
      Piszcie w jakiej miejscowości, może być województwo ile mają sprzętu w jakim stanie i jak oceniacie ich ceny.

Agrotechnik Tafiły plac z maszynami Stawiski woj.podlaskie.
      Duży wybór ciągników sieczkarni do kukurydzy pras mało kombajnów zbożowych.
      Sprzęt różny wiekowo raczej w dobrym stanie lecz ceny nie najniższe bynajmniej wedłóg mnie.
    • Przez yacenty
      Witam,
      podpowiedzcie mi jaki łącznik górny - cięgło, czy też inaczej śrubę rzymską wybrać do 100 konnego Zetora, który będzie ciągał pług obracany 3 skibowy Ibis XXL oraz zestaw uprawowo siewny który pusty wg instrukcji waży 1600kg, z ziarnem moze dobic nawet do 2200kg.
      Boje się że taka zwykła śruba od 80tki może być za słaba i strach na niej jeździć z tak ciężkim sprzętem.

Jakich śrub używacie u siebie w podobnych zestawach?
      W katalogu granitu widziałem różne śruby - sa tam takie kategorii 2 przeznaczone do ciężkiego sprzetu na gwincie 36x3
      obecna sruba ma gwint bodaj 28mm, wiec takie 36 byłoby duzo lepsze, do tego teraz bym wybrał hak na jabłuszko, tak coby szybciej agregować maszyny.

Jak myślicie warto kupić w granicie czy też grene czy lepiej szukać gdzies indziej?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich

Zakupiłem 2 rozdzielacze hydrauliczne monoblokowe. Myślałem ze wystarczy podłączyć je szeregowo ale się myliłem. Rozdzielacze maja wejścia oznaczone literami N , T , P. I podobno trzeba cos wkrecic w litere N ale nie wiem co i jak . Moze ktos to juz robił i mi pomoze. Dowiedziałem sie tez ze z kazdego rozdzielacza musi byc osobny waz do zbiornika

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.