Areeckii

Nowy ciągnik CNH 90-100km

Polecane posty

Areeckii    3

Witam tak jak w tytule stoję przed wyborem ciągnika z grupy CNH. New Holland T4.85 i Case Farmall C85. Cena New Hollanda 150netto Case 145netto. ( obie ceny bez negocjacji) Identyczne wyposażenie w obu tych ciągnikach tj. rewers elektorhyd, mokre sprzęgło, półbieg, klima, szyberdach, fotel penum, 6 par hydrauliki. Który według was byłby lepszym wyborem? A może macie jakieś inne propozycje na pomocnika do gospodarstawa 50ha. Główna Valtra N111e. Pomocnik pracował by z opryskiwaczem, siewnikiem nawozów, rozrzutnikiem, prasą belującą, beczkowozem, broną łąkową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Przecież oba są bardzo podobne inne jest tylko sterowanie podnośnikiem....
Kupuj tego do którego dilera masz bliżej bo to ważne...

Co do tego jAki z cnh to jak chcesz mechanika to seria TD lub case Farmal A jak elektryka to T4 lub farmal C chociaż pomyśl nad T5 lub farmal U jeśli znajdziesz cena około 180netto a będziesz miał dwa podobne ciagniki na spalanie nie patrz bo różnica będzie znikoma mam T4 85 jak coś od niedawna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

deutz fahr 5100c moim zdanie ciągnik wart uwagi byle na silniku deutz a nie farmotion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Ceny za rocznik 2017. Dilera NH mam 3 km od domu zaś Case 25 także spora różnica. Patryk1222 i jak oceniasz swojego smerfa, nie brakuje mu mocy przy cięższych pracach lub nie jest trochę za lekki bo tego się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co ja mogę ci powiedzieć mam go raptem tydzień lekki jest i podskakuje ale niestety małe ciagniki tak już mają co do mocy to myślę że te 85km ma i radzi sobie

Ps pytaj o t5 według mnie warto dopłacić i zdecydowanie lepszym wyborem jest skrzynia EC może akurat coś trafisz jeszcze bo nowe t5 są drogie....

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

akurat z tego co mi diler powiedział nie ma już T5 starej serii tylko została ta nowa która jest już dużo dużo droższa
Niestety juz nawet nie ma możliwości sprowadzić T5 starej więc jestem skazany na T4 bo mechaniak niestety odpada (TD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Patryk1222 a jakie u ciebie prace wykonuje ten T4 ? Bo ja chciałbym wykorzystać go do rozrzutniki 4t w przyszłości 8t ew 10 po chipie, brona łąkowa, kosiarka dyskowa, prasa belująca, zgrabiarka 4m, beczkowóz 4000l, brona talerzowa 1300kg 3m, opryskiwacz 1000l i siewnik nawozów 1200kg. Według ciebie sprawdzi się w pracach z tymi sprzętami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Do prasy to niezabardzo chyba że jakas sipma tak to maszyny mam podobne i też robi tylko lekkie roboty u mnie głównie też ladowacz.
Ogólnie polecam jestem zadowolony są pewne niedoróbki ale tylko w kabinie (porównuje do T6 gdzie to jest lepiej rozwiązane).
Up w tych sprzetach spokojnie a jakby mu brakowało trochę mocy zawsze można go podkręcić na 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Prasa Metal Fach na chwile obecną ale planuje wymienić być może na jakąś z nożami i rotorem.
Ps. występuje u ciebie pulsacyjne opuszczanie podnośnika albo gwałtowne ruszenie po puszczeniu sprzęgła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Podnosnik działa normalnie a gwaltowne ruszenie?
Może z noznego szarpniesz(jak będziesz chciał) ale z rewersu rusza płynnie.
Jeśli zatrzymasz się sprzeglem w dźwigni zmiany biegu i puscisz to ruszy gwałtownie czasem lepiej zmienić bieg nawet z tym noznym wszystko działa ok kwestia lekkiej wprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ps z noznego sprzęgła też nie szarpniesz pod obciążeniem możesz dac mu gaz w podłogę puścić sprzęgło a on będzie sobie ruszal powoli i bezpiecznie także krzywdy nie da sobie zrobić bestia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Jak jeździłem po placu włączyłem bieg, rewer do przodu odpuściłem sprzęgło to chwila zawachania i gwałtownie ruszył co było dla mnie dosyć dziwne. Aczkolwiek może mój błąd niepotrzebnie trzymałem sprzeglo po wybraniu kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2

Ja też mam Nh t4.85 mam go 3 lata sprzęgło potrafi się odregulować i naprawia sie to tymi guzikami na dole raz sie to zdarzyło i serwisanci podczas przeglądu naprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Ursus i jak ocenisz ciągnik ? nie brakuje ci mocy ?? Jakie pługi nim ciągniesz ? (chciałbym by dał radę przynajmniej 3 skiby obracalne ) ziemie klasy 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Sąsiad też posiada T4.85 od kwietnia 2015. 2 tygodnie temu zwiększył mu moc żeby sobie lepiej z wozem paszowym radził. Do rozrzutnika 8T to moim zdaniem nie trafiony wybór. Lepiej coś o segment wyżej wziąć.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

A jak sądzisz dałby radę z agregatem 4,2m ?? masa 1500kg ? Za T5.105 powiedziano mi 210brutto ( po negocjacjach maksymalnie 203) co nie ukrywam jest trochę ponad mój budżet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nie wiem nie mam takiego agregatu ale zdecydowanie kupuj tą T5 nie będziesz żałował T4 to jednak nie za duży sprzęt i każda powazniejsza maszyna będzie nim zamiatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do tego agregatu T4 moim zdaniem za delikatny jest. Z kosiarką SaMasz o wadze około 700kg nie jest zbyt stabilny a 1,5T agregat to nie do niego.

T5 zdecydowanie lepsza opcja.

 

Co do innych opcji pomocnika to u nas na podobnym areale rok temu padło na Pronara 5340 (główny ciągnik to również Valtra N111e)

Ciągnik sporo masywniejszy od T4, a newet nieco od T5 wyposażenie podobne jak w T4 - jedynie co rewers jest mechaniczny a nie Elektrohydrauliczny.

Ale ma taką zaletę iż nie posiada DPF ani AdBlue więc nic się nie wypala ani niczego nie trzeba dolewać. Za około 130 000zł netto będziesz miał go w praktycznie pełnym wyposażeniu (nie licze ładowacza, TUZ i WOM).

 

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

Niestety w grę wchodzą tylko ciągniki z mokrym sprzęgłem i rewersem elektrohyd bo ojczulek jest po operacji dwóch kolan i nie da rady wciskać mocno pedałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Niestety w grę wchodzą tylko ciągniki z mokrym sprzęgłem i rewersem elektrohyd bo ojczulek jest po operacji dwóch kolan i nie da rady wciskać mocno pedałów.

 

W takim wypadku faktycznie nie ma co brać mechanicznego. Pronar miał wprowadzić do sprzedaży Kioti Px(fotki u mnie w galerii)  właśnie z rewersem EH i półbiegami - cena miał być w granicach około 145 000zł za ponad 110KM (jest też mniejszy model z tej serii)

Nie wiem czy już jest w obiegu czy jeszcze nie. Jeśli jest tak to na pewno warto na niego rzucić okiem i dopytać o ewentualne koszty utrzymania.

W EdMaszu i u Sobola pytałeś? Claas Atos czy DF 5G i Lamborghini Strike jak wypadają cenowo w porównaniu do NH T5?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areeckii    3

U Sobola nie pamietam dokładnie ceny ale coś 150 netto za Atosa 100km. Brałem od nich Valtre wiec mam tam sporo znajomosci ale powiedziałem sobie ze już więcej nie będę brał sprzętu gdzie serwis ma ponad 20km. Na serwis do Valtry czekałem Ok 2 tygodnie od wezwania a NH mam 2km od siebie na dodatek sąsiedzi są mechanikami u tego Dilera
Class chyba jednak klasa wyżej do T5 ale przeraziło mnie to ze na ciągnik musiałbym czekać do września a nie ukrywam ze jest mi potrzebny na już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

U Sobola nie pamietam dokładnie ceny ale coś 150 netto za Atosa 100km. Brałem od nich Valtre wiec mam tam sporo znajomosci ale powiedziałem sobie ze już więcej nie będę brał sprzętu gdzie serwis ma ponad 20km. Na serwis do Valtry czekałem Ok 2 tygodnie od wezwania a NH mam 2km od siebie na dodatek sąsiedzi są mechanikami u tego Dilera

Class chyba jednak klasa wyżej do T5 ale przeraziło mnie to ze na ciągnik musiałbym czekać do września a nie ukrywam ze jest mi potrzebny na już

co masz na myśli class klasa wyżej od nh. Od ariona wzwyz to dobre maszyny. ATOS ? różne ma opinie szczególnie tyczy sie to silnika  SDF. Sam mam problem z wyborem ciągnika ok 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj