Skocz do zawartości
bodziosol

Jak zostać rolnikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodziosol    0

Witam!

Od jakiegoś czasu zostały zmienione przepisy dotyczące obrotu ziemią które zgodnie z panującym prawem może kupić tylko rolnik. Planuje kupić jakieś 2 ha ziemi lecz tu pojawia się problem ponieważ nie posiadam wykształcenia rolniczego ani też kawałka ziemi. Lecz zanlazłem coś takiego 

Co istotne, za staż pracy uznaje się również okres, w którym były opłacane składki KRUS. Oznacza to, że domownicy mieszkający w gospodarstwie i podlegający pod ubezpieczenie społeczne KRUS automatycznie stają się rolnikami i nie muszą posiadać wykształcenia kierunkowego.

Moi rodzice są rolnikami i gdy chodziłem do szkoły podlegałem pod ubezpieczenie społeczne KRUS. Czy to też się liczy i z automatu stałem się rolnikiem? Od kilku lat już nie podlegam pod to ubezpieczenie ponieważ skończyłem szkołę i poszedłem do pracy.

wojtal24    236

nie nie liczy się byłeś wtedy ubezpieczony jak uczeń przy rodzicach
niech ci rodzice przepisza gospodarstwo jedyną możliwość i po 5 latach będziesz mógł dokupić ziemi chyba ze minister rolnictwa czy prezes agencji zezwoli ci wcześniej

ZETOR TEAM

corrado    341

Dokładnie, tak jak kolega wyżej pisze. To co wyrwałeś z kontekstu tyczy się do stażu pacy gdy idziesz np. na etat możesz takie zaświadczeni zanieść w celu np uzyskania paru groszy więcej za wypracowane lata. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

bodziosol    0

W takim razie jeszcze jedno pytanko. Widzę, że jest coś takiego jak Rolnik - Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy R.3. Czy po zdaniu tego kursu w świetle prawa zostaje rolnikiem z możliwością zakupu gruntu?

cichym    0

Witam,

Mam wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i od pół roku posiadam przepisaną na siebie ziemi od rodziców.

Chciałbym uczestniczyć w przetargach na dzierżawę ziemi z ANR. Jest zapis, że za staż pracy uznaje się okres podlegania ubezpieczeniu rolników.

Byłem W KRUS i dostałem Zaświadczenie o okresach podlegania i opłacaniu składek na powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Jest zapis:

- został zgłoszony w oddziale NFZ: Lubuski Odział NFZ Zielona Góra od 1999-01-01 do 2009-09-30 jako członek rodziny (jako ubezpieczająca: moja mama) opłacone składki za okres od 1999-01-01 do 2009-09-30

Przez cały okres nauki mieszkałem z rodzicami i pracowałem w gospodarstwie.

Czy okres ten liczy mi się jako staż pracy??

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez BiniekD1
      Potrzebuje arkusz zadań technika rolnika 2013 proszę a wstawianie zdjęć lub plików zestaw x potrzebuje proszę o pomoc to pilne
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.