koksstb

Jęczmień jary - zasiewka 2017

Polecane posty

koksstb    1

Witam planuje na kawałku ok 70ary zasiać jęczmień jary , myślę że pojdzie mi ok 180kg zboża , zaprawię go zaprawą nasienną na pewno nie zaszkodzi :) i teraz się waham bo pracuję , chciałem zasiać 05.04 ale nadają deszcze i nie wiem czy nie będzie za późno jesli zasieję go powiedzmy 10-15.04 ?? Jestem z Lubelszczyzny. Co o tym myślicie jakie terminy będa okej a które już za późno ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIAN    4

3 lata temu siałem 17.04 i wszystko bylo ok. w tym roku tez mam do obsiania ponad 1,5 ha i narazie czekam bo woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Czyli tak do 15 kwietnia jeszcze jest spoko na Lubelszczyźnie zasiać jęczmień jary nie bedzie za późno ?:) nie ma ise w sumie chyba co aż tak bardzo spieszyć ?:) jeszcze rozna pogoda moze byc w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jest na forum obszerny temat o uprawie jeczmienia jarego, zamykam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj