koksstb

Jęczmień jary - zasiewka 2017

Polecane posty

koksstb    1

Witam planuje na kawałku ok 70ary zasiać jęczmień jary , myślę że pojdzie mi ok 180kg zboża , zaprawię go zaprawą nasienną na pewno nie zaszkodzi :) i teraz się waham bo pracuję , chciałem zasiać 05.04 ale nadają deszcze i nie wiem czy nie będzie za późno jesli zasieję go powiedzmy 10-15.04 ?? Jestem z Lubelszczyzny. Co o tym myślicie jakie terminy będa okej a które już za późno ?:)

DARIAN    4

3 lata temu siałem 17.04 i wszystko bylo ok. w tym roku tez mam do obsiania ponad 1,5 ha i narazie czekam bo woda stoi.

koksstb    1

Czyli tak do 15 kwietnia jeszcze jest spoko na Lubelszczyźnie zasiać jęczmień jary nie bedzie za późno ?:) nie ma ise w sumie chyba co aż tak bardzo spieszyć ?:) jeszcze rozna pogoda moze byc w maju :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    726

jest na forum obszerny temat o uprawie jeczmienia jarego, zamykam

KS Falubaz

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Badek15
      Witam.
      Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.
      Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.
      ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kamil5421
      Witam. Pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy odmiana jakubus 5ha, teraz mam pytanie czym można go teraz opryskać na jesieni, jaki środek zasosowac na chwast, mszyce i grzyba, czy dać coś na wzmocnienie na jesieni aby lepiej przezimował, z góry dziękuję za podpowiedzi
    • Przez yacenty
      Witam!
      jaka odmiane polecicie? typowa paszowka, ma byc dla swin i ma byc sloma szybko
      w tym roku pojedlismy na browarnym i juz wiecej nie chcemy 6on z ha i po 420zl a dosc duzo odpadlo na czyszczeniu
      jakie macie doswiadczenia z jeczmieniem zimowym?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Mateusz100
      Witam mam posiany jećzmien ozimy i narazie nic nei pryskałem ale zauważyłem ze liście robia sie zólte i więdną i usychają czym jest to spowodowane bo nie mam pojęcia a przy granicy to cały pas sie zrobił żółty nie mam pojecia dlaczego proszę o pomoc?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj