Skocz do zawartości
koksstb

Jęczmień jary - zasiewka 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koksstb    1

Witam planuje na kawałku ok 70ary zasiać jęczmień jary , myślę że pojdzie mi ok 180kg zboża , zaprawię go zaprawą nasienną na pewno nie zaszkodzi :) i teraz się waham bo pracuję , chciałem zasiać 05.04 ale nadają deszcze i nie wiem czy nie będzie za późno jesli zasieję go powiedzmy 10-15.04 ?? Jestem z Lubelszczyzny. Co o tym myślicie jakie terminy będa okej a które już za późno ?:)

DARIAN    2

3 lata temu siałem 17.04 i wszystko bylo ok. w tym roku tez mam do obsiania ponad 1,5 ha i narazie czekam bo woda stoi.

koksstb    1

Czyli tak do 15 kwietnia jeszcze jest spoko na Lubelszczyźnie zasiać jęczmień jary nie bedzie za późno ?:) nie ma ise w sumie chyba co aż tak bardzo spieszyć ?:) jeszcze rozna pogoda moze byc w maju :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    431

jest na forum obszerny temat o uprawie jeczmienia jarego, zamykam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez krzysiekfarmer5
      Witam mam problem z wyborem jęczmienia jarego pastewnego na zasiew może ktoś z was sieje jakąś odminę godną polecenia jeśli tak: niech napisze jak wysoki rośnie, jak z wyleganiem no i jaki plon z ha i jak reaguje na kwaśność gleby
      z góry dziękuje za informacje
      pozdro
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez marciniak
      Czy można zastosować oprysk w jęczmieniu jarym po wykłoszeniu problem owsa głuchego
    • Przez przemo93pl
      witam sieje już od dwóch lat żyto hybrydowe i naprawde opłaca się w tym roku zobaczyłem oferte także jeczmienia ozimego hybrydowego i tu moje pytanie jaka jest różnicxa miedzy zwłykłym a taki czy to się opłaci ?