Skocz do zawartości
krater

Zmieszanie oleju NH vs JD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krater    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Posiadam New Hollanda z serii TD u którego stosuje olej hydrauliczny Ambra Multi G 10w30. Niedawno zakupiłem John Deera 6630p z skrzynią Auto Quad Plus, który pracuje na oleju Agrifarm Stou 10w40 mc. Oba oleje sa czyściutkie o złocistej barwie. Jak bardzo skrzynie w obu traktorach narażone będą na awarie przy ewentualnym zmieszaniu? Jaki ewentualnie wybrać olej pasujący do obu traktorów? Proszę o opinie osób znających się na temacie. Pozdrawiam

Edytowano przez krater

malkolm    23

oleje też możesz mieszać i stosować zamiennie, nic się nie powinno dziać 

jeśli w tdeku olej ma więcej niż 2 lata to wymień na taki jak w JD, koszt nie mały ale będziesz miał święty spokój 

Wojtek026    9

w td nic nie powinno się stać, w jd ewentualnie regulacja rewersu, dokładnie najlepiej zmień olej do takiego co masz w jd i spokój

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez iroo10
      Witam. Mam problem w jd 6830 nie rozłącza się przedni napęd, ani nie wyłącza się blokada. Nie świeci też kontrolka od napędu i blokady. Przyczyna gdzieś w elektryce, jakieś połączenie?
    • Przez siemens75
      Witam,

Posiadam ciągnik JD 5620, muszę wymienić stary pasek klinowy przed chłodnicą - proszę o informację jak się do tego zabrać co należy odkręć aby go zdemontować? Jakieś podpowiedzi może przy montażu?

Pozdrawiam,
      Paweł