Skocz do zawartości
NicramIkswezslo

Mała kosiarka bijakowa wybór

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, chciałbym kupić do małego ciągniczka kosiarke. Kosiarka głównie będzie pracować z niska trawą - około 10 cm, ale będzie jej zdarzać sie jej skosić wyższa trawe około 50 cm. Co polecacie? W tej chwili mam kosiarke rotacyjna typu "tłuka" - jeden nóż 100cm. Pracuje to z ciągniczkiem ogrodowym o mocy 40KM. Chciałbym aby kosiarka miała około 100-120 cm szerokości. Myśle nad kosiarka bijakową czy sprawdzi się w roli kosiarki pielegnacyjnej bez większych wymagań estetycznych i w razie czego do wyższych traw, gdzie mogą sie pojawić jakies częsci zdrewniałe?

rabit500    2
Napisano (edytowany)

Ja pracuje kosiarka bijakowa tylko większą 2m latam z tym za ciągnikiem 160. Wom na 1000 obr. I niema problemu z trawą często czyszcze niezytki które nie widziały kosiarki ani jakiejkolwiek opieki przez kilkanaście lat, trawa/zarośla czy krzaki do 2m. Mam w niej bijaki o wadze 1.4kg. Z np słupków granicznych sypie się tylko pył. A co do zdrewnialych części to jeśli rośnie np. drzewko do 7cm średnicy to przerabiam bezpośrednio na wióry. Ja pracuje najczęściej z cena uzgodniona od powiechrzni/pracy więc jeżdżę dość szybko. Więc wydaje mi się że jeśli znajdziesz mulczera o zapotrzebowaniu na moc która możesz wycisnąć z ciągnika. To Jak najbardziej spełni twoje oczekiwania. Swego czasu szukałem sprzętu na wymianę ale nie przypominam sobie żebym znalazł mulczera o tak małym zapotrzebowaniu na moc.

Edytowano przez rabit500

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .

• Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

Pomóżcie

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Powoli planuję zakup kosiarki czołowej i z racji że samasz ma coraz lepszą opinię spoglądam w jego stronę.KDF sporo śmiga ale Torro to nie widziałem nigdzie.Czy coś wiecie o tej kosiarce? Jak wypada w porównaniu z kdfem?