pmichal56

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach

Polecane posty

pawelec    89

jak najbardziej. to zależy od ziem jakie masz, a nie przeznaczenia


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie ziemniaki powinny być formowane xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

kiedy zazwyczaj formujecie, jak długo po sadzeniu, czy tylko zabieg formowania raz przeprowadzacie, czy też kilka razy?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Nie ma terminu ile dni po sadzeniu!. Raz sie formuje po 3tyg. raz po 4tyg. czasami wcześniej i później, poprosty trzeba kontrolować aby ziemniaki nie zdąrzyły wyjść. Formuje sie ok.2/4 dni przed planowanym wzejściem ziemniaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Ja formuję w czasie sadzenia :)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

No tak, ja niestety takiej możliwości nie mam, a dopiero pierwszy rok przesiadłem się z 63 cm na 75 i szukam informacji, co i jak :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Późniejsze formowanie ma tę zaletę że ziemia się szybciej nagrzewa i przyspiesza wschody. Niestety następuje przy tym utrata sporej ilości wilgoci a dodatkowo przesuszasz podczas formowania. Formowanie w czasie sadzenia lub bezpośrednio po nim zatrzymuje praktycznie całą wodę w redlinie. Ja od kiedy wybrałem tę metodę praktycznie całkowicie wyeliminowałem parcha któremu sprzyja suche środowisko w czasie tuberyzacji.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a jak mocno zbijacie radliny, czy ziemniak w radlinie przesunie się czy zostaje bez zmian jak mocniej blachy dociśnie się do ziemi?

 

właśnie czy też może od razu po sadzeniu formować, czy zwlekać praktycznie do wschodów?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

Witajcie :) Mam pytanko otóż mam zamiar kupić kombajn Grimme do (ziemniaka 10 ha i selera 4ha) zalezy mi na tym aby kopac wczesne noi tez pożne ziemniaki, patrze na sr80-40 ale chcialbym przeznaczyc na niego 50-60 tys zł. Jednorzedowy z duzym zbiornikiem(4tony). Cały czas kopie bolkiem i powiem szczerze mam tego dosyc, całą tasma zawalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A jakie masz to pytanie? a tak wogóle o kombajnach do ziemniaków to jest inny temat


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , od tego roku sadzę ziemniaki na redlinach 75cm ( w ubiegłym 67,5cm) i teraz ursus c360-3p bedzie miał ciężko okraczyć 2 redliny ,

aby ich nie gnieść ( koła są standardowe 14.9 na 28) . I tu mam pytanie czy da się zwiększyć rozstaw tylnych kół aby pasowało idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pozostaje zmiana kół na węższe.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

Witam , od tego roku sadzę ziemniaki na redlinach 75cm ( w ubiegłym 67,5cm) i teraz ursus c360-3p bedzie miał ciężko okraczyć 2 redliny ,

aby ich nie gnieść ( koła są standardowe 14.9 na 28) . I tu mam pytanie czy da się zwiększyć rozstaw tylnych kół aby pasowało idealnie.

http://www.agrofoto....zerzanie-c-360/

W poście 12 masz rysunek jak ma być założona gwiazda w feldze i całe koło. Co prawda opony są szerokie ale przy dobrym rozstawieniu szkody są mniejsze. Przód też można poszerzyć

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie szukam właśnie dwurzędowej formownicy do ziemniaków. Uprawiamy 7-8ha, gleby praktycznie sama 4 klasa, piaszczyste. Kupować Bometa czy inwestować w coś droższego np. Remprodex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartos94    0

Witam, kolego badylarz formownicę bometu sobie odpuść jeśli decydujesz się na kupno to tylko remprodex formiarki sprawdzone od lat jednak polecam z tym starym tyłem moim zdaniem lepszy efekt. Bardzo fajne są też formownice Forma 2 Unii Grudziądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile hektarów ziemniaka trzeba miec zeby kupic formownice? Sadze 4-5ha, ale uzywam tylko obsypnika. Ziemia ciężka i przy niekorzystnej pogodzie zdaza sie, ze jest troche zielonych. Problem tkwi w tym, ze sporo kasy trzeba wywalic na maszyne, ktora pracowałaby w roku tylko kilka godzin, stad pytanie czy to oplacalna inwestycja na taki mały areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawell1919s    0

Witam, 
Mógłby mi ktoś podesłać dokładne zdjęcia formownicy i  napisać wymiary klap formujących redliny (obojętnie jakiej firmy)? Mam zamiar skonstruować sam taką maszynę. Ramę mam, elementy robocze też, ale brakuje mi projektu właśnie tych klap. 
Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2954    0

Nie wiecie czy gdzieś można kupić jedną sekcje aby zrobić jeden rządek ziemniaków ? Szukałem na częściach zamiennych ale nie mogę namierzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Witam 

mam zamiar kupić formownice do ziemniaków i zastanawiam się nad forma 2 z uni lub formownica z krukowiaka ?  która jest lepsza ? doradzi ktoś cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Obie do doopy, to co po nich zostaje to tylko namiastka formowania.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Witam, mam zamiar w tym roku posadzic ziemniaki w rozstawie 75cm. Potrzebuje formownicy?? czy dam rady z obsypnikiem akpilowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj