macko25

nawigacja równoległa agropilot

Polecane posty

michu20    165

też się zastanawiałem nad tą nawigacja ale słaba ma antenę więc wybrałem matrix 430 z anteną rxa30 i jestem zadowolony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomjas    0

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z nawigacjami i chcieliby niedrogim kosztem posiadać całkiem przyzwoitą nawigację do jazdy równoległej i nie tylko to polecam stronę

navpol.com 

Jest to nowa rozwijająca się firma ale z obiecującym i alternatywnym do drogich systemów produktem bazujących na fabrycznych monitorach, które są już w ciągnikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrospot    0

też się zastanawiałem nad tą nawigacja ale słaba ma antenę więc wybrałem matrix 430 z anteną rxa30 i jestem zadowolony ;-)

 

@michu20

 

Czy mógłbyś wyjaśnić na jakiej podstawie stwierdziłeś, że Agropilot posiada słabą antenę? Z ciekawości o której antenie mówisz Skyview 1000 czy Skyview 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrospot    0

@michu20

Proponuję porównać specyfikacje anten. Wyraźnie widać, że anteny Agropilota mają lepsze parametry. 

 

Z przyjemnością możemy zrobić test u Ciebie Agropilota obok Matrixa 430. To powinno od razu rozwiać Twoje wątpliwości.

Edytowano przez agrospot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Mialem prezentacje u siebie tego urzadzenia agropilot. Wrazenia:
Bardzo stabilny
Dziala z antena ag15 trimbla bo mam takowa.
Ich antena nawet ta tansza jest ok. Pprownywalna z ag15 trimbla.
Po przejechaniu kolejny raz po tej samej sciezce slady sie pokrywaly.
Szybko lapie fixa. Trzyma sygnal dgps caly czas.
Wirtualna belka bardzo fajne udogodnienie. Gdybym nie mial xadnej innej navi kupil by go z tym mniejszym wyswietlaczem.
Wolal bym to niz urzadzenia teejeta np.
Ma wbudowana baterie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Na stronce agropilota jest za ok 2800 z groszami czy się go opłaca brać nie za tanio tzn. nie znam się ale taka cena za navi do ciągnika ? Ciekawe czy potrafi obsługiwać siewnik, opryskiwacz etc. tzn. zadaną szerokość. W zasadzie nie mam dużo pola ale nie chce mi się z gałązkami wytyczać najpierw a i czasem ścieżki bezsensu wychodzą na niektórych polach. Chciałbym zapytać jakiegoś posiadacza jak się to sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrospot    0

Zachęcamy do zapisania się na prezentację i sprawdzenia samemu na swoim polu. 

Wpisujemy szerokość roboczą maszyny z którą pracujemy i można działać. W przypadku opryskiwacza mamy jeszcze możliwość podania ilości sekcji (i ich wymiarów - jeżeli mają różne) aby na klinach czy u-wrociach pokazywał nam kiedy włączyć wyłączyć opryskiwacz lub daną sekcję.

 

Dokładność którą oferuje GPS+GLONASS i korekcja EGNOS z powodzeniem można stosować do takich prac jak nawożenie czy opryski natomiast jeżeli komuś zależy na wykorzystawniu przy siewniku lub sadzeniu to niezbędna będzie dokładność RTK (przystosowana również do GALILEO) (2 cm) - są dwie wersje do wyboru (z abonamentem) lub własną stacją bazową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrospot    0

@sumek666 

 

Na ten moment to wygląda tak:

 

Tydzień / 1 miesiąc / 6 miesięcy / rok

 

54 zł / 180 zł / 810 zł / 1500 zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Czyli kupując Wasz sprzęt za 2800 zł i abonament jeden z powyższych otrzymuje dokładność rzędy 2,5 cm ?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Wytłumacz mi co znaczy RTK również przystosowane do Galileo? Czy jest gdzieś mapa gdzie można zobaczyć w jakiej odległości od nas jest stacja RTK?

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrospot    0

@sumek666

 

Za ok 2800 zł jest Agropilot 2 z anteną Skyview 1000. To jest GPS+GLONASS i korekcja EGNOS.

Do RTK trzeba zupełnie innego odbiornika (anteny). I do RTK potrzebna jest wersja PRO - czyli albo z własnym tabletem lub nasz zestaw z tabletem Samsunga.

Jak rozpocznie się "oficjalnie" sprzedaż tych zestawów (ok 2 tygodnie) to będzie szersza informacja oraz cennik na stronie. Na ten moment mogę powiedzieć, że kompletny zestaw (tablet+aktywny uchwyt+aplikacja+odbiornik/antena RTK) to koszt ok 10 tyś netto. 

 

@krzychu

 

Chodzi o to, żę odbiornik/antena przystosowany jest do odbioru sygnału z satelit GALILEO. Korzystamy z sieci stacji bazowych ASG-EUPOS - mapa jest na ich stronie. Teoretycznie stacje bazowe rozstawione są tak aby pokrywały cały teren kraju. Pomimo tego jednak sugeruję wcześniej zapisać się na prezentację i sprawdzić w praktyce u siebie na polach czy bez problemu będzie łapać zasięg RTK.

 

Sieć stacji bazowych również posiada już w większości odbiorniki gotowe na odbiór Galileo i zostaną aktywowane ja tylko ten system będzie w pełni funkcjonalny.

 

Zapisać się można np. na naszej stronie Agrospot - od razu po wejściu jest przycisk na środku - ZAPISZ SIĘ NA PREZENTACJĘ.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar322    15

Chciałbym trochę odświeżyć temat. Czy Agropilot i Agripilot to ten sam produkt? Tablety i anteny wyglądają tak samo a ceny na obu stronach trochę się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Tak. Czekam na testy tylko troszkę cieplej niech się zrobić ;)

Aktualnie robią "porządki" w ofercie. Będzie wyświetlacz ok 5 cali lub tablet Samsung activetab8 do wyboru. Dwie anteny skyview 1000 lub 2000. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Panowie jestem zmuszony zakupem jakiegoś gpsa do siania nawozow ewentualnie opryski i moje pytanie do Was czy do 4 tys kupię coś sensownego ? Wybrać matrixa 430 czy może agropilota z anteną skyview 2000? Proszę o opinie . Czy potem jest opcja żeby GPS podłączyć do komputera opryskiwacza i zamykał sekcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nie wiem czy rolki ale firma pracuje nad własną kierownicą elektryczną. Wymagane będzie tylko wspomaganie więc nawet C360 da radę :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj