Grzesiu95

Alima, Daf Agro czy Euromilk ??

Polecane posty

Grzesiu95    9

Witam

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych 3 wozów, który polecacie i dlaczego?? Albo którego nie polecacie i dlaczego?? Ponieważ chce kupić wóz paszowy i rozważam własnie te 3 firmy, chyba że ktoś poleca jakąś inną w podobnych pieniądzach

 

Chodzi o wóz z pionowym ślimakiem o pojemności 8m3, z przednią taśmą wyładowczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Daf agro to samo co alima, wszystkie wymienione mają pozytywne opinie.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario5714    0

euromilk to najgorsze badziewie jakie widziałem miałem go na testach nie szło zrzucić paszy z slimaka zawsze zostawało ok 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja zdecydowałem się na Alimę dostałem wóz na testy w listopadzie i mam do tej pory przetestowany jest solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A w jakim wozie pionowym zrzucisz paszę ze ślimaka do zera ? W żadnym...

Miałem, alimę na testach 2 tyg. Strautmanna i w każdym zostawało na ślimaku zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Własnie myśle bardziej w kierunku Alimy lub DafAgro, teoretycznie to są dwa takie same wozy, ale może ktos ma jakieś spostrzeżenia na temat któregoś, ewentualnie co warto wziąść z wyposażenia dodatkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Jak masz wóz z przekładnią dwustopniową to ślimak jest czysty . Alima ma w opcji własną hydraulikę i to jest dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Użytkuje Alimę 10 od 5 lat. Do tej pory bez żadnej awarii. Na czyszczenie ślimaka daję na drugi stopień na przekładni (nie mam automatycznej zmiany więc dorobiłem sobie linkę żeby zmieniać nie wychodząc z ciągnika ;) ) i gaz w opór po kilku obrotach siłą odśrodkowa czyści prawie wszystko. Czasami zostaje 5-10 kg. Ma dość wysoki ślimak więc czasem przy suchszej beli potrafiło trochę wyrzucić z paszowozu nawet mimo rury zapobiegającej wypadaniu ale odkąd mam prasę z nożami problem praktycznie zniknął. Taśma sprawuje się dobrze, ma łatwą możliwość naciągu choć jeszcze z niej nie korzystałem ale od znajomych słyszałem że czasem to potrzebne. Waga potrafiła rozładowywać akumulator więc muszę odłączać wtyczkę od ciągnika po robocie. Pewnie są lepsze paszowozy ale ten sprawuje się też świetnie więc śmiało mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

zaproś tych 3 dilerów do siebie i niech dadzą CI wóz na testy i wtedy zdecyduj. Ja akurat postawiłem na Euromilk. Miałem na dłuższy czas na testach model FX800(8m3,szerokość 2,25m) i przy okazji przywieziono mi na pokaz(jedno wymieszanie) docelowy model który chciałem kupić FX1000HD(10m3,szerokość 2,55m) aby sprawdzić tylne wysypy bo miałem do nich duże wątpliwości ale po wizycie u znajomego zmieniłem zdanie na taśmę z przodu i jeden wysyp z tyłu


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam triomixa ale chce kupić nowy i miałem na testach alime i jestem pozytywnie zaskoczony. szybko miesza mało zostaje na slimaku. nie wygląda a robotę robi świetna. tylko ta cena....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w dobrym wyposażeniu tj. taśma pręt z kwasowki i magnes i chyba coś jeszcze to miesiąc temu było 74 a teraz niby podroZalo i 82 netto....
a pojemność 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-LIMA-BIS    1

Witam,

Zapraszam do kontaktu bezpośrednio z naszą firmą. Uzgodnimy termin testu i przekona się Pan osobiście, czy nasza maszyna spełnia Pana oczekiwania. Jeśli chodzi o wyposażenie i wymiary, to wszystkie elementy można dopasować. Najlepiej kontaktować się przez FB - https://www.facebook.com/AlimaBis/

Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ile dni udostępniacie na test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik89    0

Zdecydowanie polecam Alimę! Dostałem jakiś czas temu wóz do testów i mam go do tej pory. Mega wydajmy i solidny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek37    0

Ja wybrałem Alima Bis i nie zaluje. Od lat u nich kupuję i wszystko działa jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

A bys sie zdziwil jak sie oproznia woz euromilka do zera oraktycznie. 360 tka womzalezny 5  i zero paszy na slimaku

Dnia 1.04.2017 o 20:03, goorall_88 napisał:

Użytkuje Alimę 10 od 5 lat. Do tej pory bez żadnej awarii. Na czyszczenie ślimaka daję na drugi stopień na przekładni (nie mam automatycznej zmiany więc dorobiłem sobie linkę żeby zmieniać nie wychodząc z ciągnika ;) ) i gaz w opór po kilku obrotach siłą odśrodkowa czyści prawie wszystko. Czasami zostaje 5-10 kg. Ma dość wysoki ślimak więc czasem przy suchszej beli potrafiło trochę wyrzucić z paszowozu nawet mimo rury zapobiegającej wypadaniu ale odkąd mam prasę z nożami problem praktycznie zniknął. Taśma sprawuje się dobrze, ma łatwą możliwość naciągu choć jeszcze z niej nie korzystałem ale od znajomych słyszałem że czasem to potrzebne. Waga potrafiła rozładowywać akumulator więc muszę odłączać wtyczkę od ciągnika po robocie. Pewnie są lepsze paszowozy ale ten sprawuje się też świetnie więc śmiało mogę polecić.

W euromilku z waga wlaczona cala noc czy dwie nawet stara 360 akumulatory nie nowe i nie rozladowala. Cos musi byc nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj